İçeriğe Yönlendir

Ankara Gölbaşı'da Feci Kaza 5 Ölü

Erhan Doruk

Recommended Posts

Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

peki telefon yokkenki bölümden ne kadar çok anı hatırlıyorsunuz? david eagleman adlı nörobilimcinin kitabını okuyun, kendinizi gözleyin ne sorduğumu anlayacaksınız.

Tıbbi mümessillik yaptığım yıllarda uçak ile gidemeyeceğim yerlere hep araba ile gittim. Eğer bilmediğim bir rota ise sıkıntı olmadı hiç. Ancak gide gele ezberlediğim yollarda, özellikle kafamı meşgul eden bir düşünce/sorun varsa, ulaştığım yere vardığımda yolculuğa dair pek az şey hatırladığımı farkettim. Bir şekilde beyin kendini otomatik pilota bağlıyor sanki.

Eagleman'ın hangi kitabı? Okuyalım hemen :) 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Ben uzun yolda 5 6 saat sonrası gece yol kenarındaki çalıları insana falan benzetmeye başlıyorum bu benim mola ikazım varis noktama 50 km kalsa bile çekerim kenara

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Gurbetçilerin en büyük hatası bir an önce evlerine varmak niyetiyle hız yapmak ve konvoy halinde tanpon tanpona gitmek. Kesinlikle bunlardan uzak duracaksın uzun yolda.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Yurdaer Elay yazdı:

Tıbbi mümessillik yaptığım yıllarda uçak ile gidemeyeceğim yerlere hep araba ile gittim. Eğer bilmediğim bir rota ise sıkıntı olmadı hiç. Ancak gide gele ezberlediğim yollarda, özellikle kafamı meşgul eden bir düşünce/sorun varsa, ulaştığım yere vardığımda yolculuğa dair pek az şey hatırladığımı farkettim. Bir şekilde beyin kendini otomatik pilota bağlıyor sanki.

Eagleman'ın hangi kitabı? Okuyalım hemen :) 

8UkBLU.png

NtsDF6.png

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aydın Sert yazdı:

Teşekkür ederim Aydın hocam.. Zahmet edip özetini bile koymuşsun, okumuş kadar oldum valla ;) 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Yurdaer Elay yazdı:

Teşekkür ederim Aydın hocam.. Zahmet edip özetini bile koymuşsun, okumuş kadar oldum valla ;) 

Rica ederim:)

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Serhat Işık yazdı:

Gurbetçilerin en büyük hatası bir an önce evlerine varmak niyetiyle hız yapmak ve konvoy halinde tanpon tanpona gitmek. Kesinlikle bunlardan uzak duracaksın uzun yolda.

gurbetçisi yerli ayrımı yapmak hatalı eve ulaşma güdüsü hepimizde var serhat uyku geldımı uyuyamamız gerekıyor arac da bu işin affı yok 

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Telefon... 
Bir başka husur evet telefon konuşması. 
Kimde nasıl etki ediyor bilmiyorum ama ben telefon gelince açıyorum, konuşuyorum. Konuşma bitip kapatınca olanları düşünüyorum. Yolculukla ilgili hiç bir şey hatırlamıyorum. Nerden geçtim, nerden döndüm, yolda neyle karşılaştım. hiç hatırlamıyorum. 

Zaman zaman bunu ben de yaşıyorum. Geriye dönük düşününce çıkıyor. Kafamda acaba hata yaptım mı, yola çıkarken kontrol ettim mi diye sorular dolanıyor sonra da sürekli..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Ne var bu gölbaşı’nda her hafta biri tırın altına giriyor. 

bu da kamyon. Altına girmemiş ama sağlam vurmuş. Şöför yaralı kurtulmuş. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Aslında gölbaşı yolunun ve Ankara Çevre yolunun çok düzgün asfaltı var, sert virajı da neredeyse yok. Bu da araçların hızlı gitmesine sebep oluyor, belki hız koridoru konabilir, hız azalırsa kaza da azalır. Gölbaşı Ankara istikametinde radar da olmuyor. Gölbaşı konya tarafında Ahiboz dönüşü köprü üstü radar noktası. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Hız koridoru olsa da kırmızı ışıkta durmuyorlar ki. Kamyonlar da çok fazla, yol inşaatı dolayısıyla. Kaç defa kaza atlattım, gölbaşı yoluna çıkanın içine bişiler kaçıyor

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

bu kazaların emniyet şeridinde olması bir tuhaf. sağ şeritte giderken olsa hadi diyeceğim emniyet şeridinde gitmek nedir??!

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

bu kazaların emniyet şeridinde olması bir tuhaf. sağ şeritte giderken olsa hadi diyeceğim emniyet şeridinde gitmek nedir??!

uyumak?

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

Bu gibi kazalar fazlaca olmaya başladı. Bu da yenisi

çok kötü sonuç. ama kamyon olmasa tarlayamı dalacakmış yani? öyle olsa sürekli tarlaya uçan araçlar yada ne bileyim ezik bariyerler görmek gerekmezmiydi? bilinçili bir seçim olabilirmi sağdan geçmeye kalkmak? bu şekilde beni sağlayan, 2 araç oldu geçen sene. sürekli sabah akşam gidip geldiğim ana yol. 3 şerit.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
çok kötü sonuç. ama kamyon olmasa tarlayamı dalacakmış yani? öyle olsa sürekli tarlaya uçan araçlar yada ne bileyim ezik bariyerler görmek gerekmezmiydi? bilinçili bir seçim olabilirmi sağdan geçmeye kalkmak? bu şekilde beni sağlayan, 2 araç oldu geçen sene. sürekli sabah akşam gidip geldiğim ana yol. 3 şerit.
Bu seferde tarla sahibini suçlu bulurlar bu tarla neden burda diye. Veya neden buraya bariyer koymuşlar diye.

Bizim memlekette ceviz ağacına çarpan araçtan yüklü miktarda tazminat alınır o yüzden ağaç sahibini suçlu bulmazlar :)
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Adana mersin kamyonlari toptanci sebze meyve haline mecbur burdan geliyor.

Bende mersin'e surekli burdan gidip geliyorum 2defa yolda lastik parcalarina denk geldim o saniye telefonla veya baska biseyle uğraşsam bittim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şayet uyanıkken yapıyorlarsa bu kazaları.. sebebi makastır.. Başka bir şey olamaz. 

Yoksa işi ne sürücünün emniyet şeridinde. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Allah korusun ya. 2 gün önce tıra sürttüm şimdi düşünüyorum verilmiş sadakamız varmış.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İncognitoyu okumuştum harika bir kitap, insanın kendisini tanımak için okuması gerekir..

Mehmet Ozyurek yazdı:

Şayet uyanıkken yapıyorlarsa bu kazaları.. sebebi makastır.. Başka bir şey olamaz. 

Yoksa işi ne sürücünün emniyet şeridinde. 

Araba kamyona monte olmuş gibi duruyor, kamyoncu bi şey oldu dur sağa çekiyim deyip sürüklemiş olabilir,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...