İçeriğe Yönlendir

Ford Courier

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Arkadaşlar bugün servisten ford courier için fiyat aldık. 100 beygir gücünde en ful olanını peşin  144000 tl ye bıraktılar. Güzel araç yapmışlar. Fakat 2. elde piyasa uçuk neredeyse 2. eller sıfır fiyatına yakın 2. el alacağına sıfır daha mantıklı. Sizce bu piyasa düşer mi . yoksa bu şekilde gider mi. Görüş ve düşünceleriniz için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Otomobil ruhsatlı ise ikinci ellerine bakınca fiyat iyi . Çıkan bir şeyin indiği görülmemiş diyen birileri var.2016 sında geri vitese geçerken cırtlama, boyasında nokta nokta dökülmeler , yüksek hızda rüzgar sesi, tam kapanmayan ayna problem olarak görünüyor.  Birde 3 courrier dede fan problemi gördüm. Diğer türlü gerçekten çok iyi araç .

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Otomobil ruhsatlı ise ikinci ellerine bakınca fiyat iyi . Çıkan bir şeyin indiği görülmemiş diyen birileri var.2016 sında geri vitese geçerken cırtlama, boyasında nokta nokta dökülmeler , yüksek hızda rüzgar sesi, tam kapanmayan ayna problem olarak görünüyor.  Birde 3 courrier dede fan problemi gördüm. Diğer türlü gerçekten çok iyi araç .

Kamyonet ruhsatlı . Alışkınım yıllık muayeneye 😁😁😁😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şirkette var sürekli arıza ışığı yakıp servise gidiyor. Kapı gıcırtısından gına geldi artık. Pek göründüğü gibi bir araç değil. Bence kullanın, kullanıcı yorumlarıni araştırın ona göre karar verin 

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

2017 modelini 25.000 km kadar kullandım. Uzun yol ve gezi yaptık ailece, otomobil ruhsatlıydı bizimki. Titanium Paketi olandı. Ben çok memnun kalmıştım. Araç içindeki ses sistemi  iyi değil en azından hoparlörler değişmesi lazım ama kapı içindeki kabin ses için tasarlanmadığı için çok para dökmemek gerekiyor. Kapı gıcırtısı ile karşılaşmadım ama olabilir. Yol tutuşu çok iyi yakıtı gayet iyi bir araç. Koltukları rahat . Bagaj ve yan kapıların kayar olması beni çok rahatlatmıştı. (Çocukları indir bindir.) ben o zaman 1.6 tdci olanı almıştım. Fakat 1. 2 viteslerde alt devirler çok kötüydü yazılım yaptırmıştım sonra araç farklı bir araca dönmüştü. Bu model de aynalar tam kapanmıyordu ama yeni modellerde aynayı değiştirdiler diye biliyorum. Bakımlarını kendim yaptırıyordum. Parça konusunda hiç sıkıntısı olmadı. Benim kullandığım da çok dik yokuşlarda kalkarken debriyaj yada volan bilmiyorum ama araçta ses oluyordu. (5000 km den itibaren) Bunun ile ilgili internette çok şikayet okumuştum. Kimisi balatayı kimisi volanı değiştirdiğini yazıyordu. 

İç aksam trim olarak idare eder. Genişlik çok iyi kendi emsallerine göre. Klima performansı iyidi çok kısa sürede aracı soğutabiliyordum. (Adana gibi bir yerde) . Manevra kabiliyeti görüş açıları iyiydi. Bel fıtığım dolayısı ile satmak zorunda kalmıştım debriyaja basamıyordum. Otomatik arabaya geçtim. Ama hala keşke altımda olsa diyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bahsettiniz volan sesi sıfır aldığım fiesta da olmuştu 2012 de. ani kalkışlarda ya da rampa kalkışlarından baykuş sesine benzer kısa süreli bir uğultu gibi. servise gittiğimde iki kez normal bu ses demişlerdi 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Rifat Şeker yazdı:

Araç içindeki ses sistemi  iyi değil en azından hoparlörler değişmesi lazım

Bu yoruma katılmıyorum. Ayarlarda dsp kısmında sürücü odaklı seçilirse ve kaynak olarak bluetooth yoluyla tidal falan açılırsa çok tatlı ses alınıyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

2018 Model kapalı modeli var ,sıfır aldık 16,000 km oldu alalı şu ana kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadık. Kullanması çok hoşuma gidiyor keyifli bir araç. Tek kötü yanı şu anda ortalama yakıtı 6.6 gibi. 1.6 70 bg. 6 ileri modeli. Beklentinizi bilmiyorum ama 100 bg ve full modeli bence o paralara alınabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...