İçeriğe Yönlendir

Egea ön yargım, şamarı vurdu :)

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Bugün çarşıda bağzı işlerim vardı.Malum yazın araba kullanmayı sevmiyorum lakin işim aracı şart koştuğu için ofiste kiralık bir egea vardı.Dedim bu fiatın anahtarı kimde getiriverin bakem.Araca bindim.Koltuğu kendime göre ayarladım ve koyuldum yola.Tüm işlerimi halletim ofise dönerken ekranda vites at ibaresi gördüm.Nediyo la bu dedim kendi kendime.Zaten son vitesteyim dememe kalmadı vites topuzuna bakıvermemle aracın 6 vites olduğunu öğrenmem şok etti beni :) benden akıllı.Vites at diyor.Her bindiğin araç 5 vitesmi olacak.Nefret ederim fiatdan ama bu arabayı beğendim.Hakkını teslim edeceğim.

Beğendiğim yönleri, oturuş pozisyonum çok güzeldi, bu her araçta yok.Çok rahat ve keyifli kullandım.Vites kolu çok yukarda elimi topuzdan hiç kaldırmadım.Elimi topuzdan ayırmamam birazda devamlı vites istemesindendi vede bana çok yakın olmasındandı.Vites aralığı kısa ama çok değil kararında.Konsol sade güzel.Kaliteli lastikle çok güzel yol tutar.

Beğenmediğim yönleri, geri vitesi opel ve renoult gibi olsaydı daha havalı olurdu.İç mekana ses geliyor bunu sevmedim.Son vitesde güç pek yok gibiydi, bana öyle geldi.

İşletme maliyeti olarakda yürütülebilirliği göz önüne alındığında bu araba bana göre alınır :) Fiatçıyı tanıyorum yarın bir sorsammı fiyatını bilemedim.

Demekki neymiş.Kullanmadan konuşmamak gerekiyormuş.Küpe olsun bu daha *** çamur *** atmam fiata.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Selim Bilgin yazdı:

1.3 bence, yazılandan anladığım.

1.3 ler 5 vites diye biliyorum o yüzden merak ettim. 1.4 benzinli olabilir, onlar 6 vites ve güç az ise bu motor olabilir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Modern Doğan SLX’tir kendileri atalarının genomunu taşır bu sebeple koltukları aşırı rahattır süspansiyonlar fısır fısır yumuşacık motoru özellikle otomatik dct şanzımanı yüz güldürür mutlu eder Clio’dan kaliteli daha ne olsun. 😊

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Çok şükür ki bu önyargıya sahipken bir şekilde Bravo'ya sahip oldum ve önyargım tamamen kırıldı. Şu anda 500L kullanıyorum ve çok konforlu olduğunu düşünüyorum. 

1.3 Multijetler 5 vites diye biliyorum ben de. 1.6 olanlar 6 vites zaten. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Koltuklar gerçekten bana da rahat geldi, sürüş pozisyonu yüksek. Yer yer malzeme kalitesi düşük( tavan kumaşı, koltuk kumaşı, bazı plastikler) ama fiyatı dikkat alırsanız normal. Arka diz mesafesi çok geniş, ancak aracın eni biraz dar( b segment hissi) . Süspansiyon bozuk yollarda yumuşak, yüksek süratte güven düşük olabilir. Şanzıman pek keyifli değil. Direksiyon sertliği ve hissi güzel. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

1.4 Fire benzinli, 6 ileri manuel

1.3 multijet, 5 ileri manuel

1.6 multijet, 6 ileri manuel

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Bu arabanin izlenimini begenemedim. Yakit disinda bende olumlu izler birakmadi ne yazik ki. Kis aylarinda 65’ten fazla vermem diyordum, temmuz ayindaki fiyat artisiyla beraber 75 bin limit koydum 🤭

Ha bi de virajlarda arabanin kafasinin gittigi yere arkasi cok guzel geliyodu. Keskinligini sevdim..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ne aldığını bilene çok iyi araçtır. Kullanmadığım hiç bir araca kötü yorum yapamıyorum artık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

şuan zam işleniyor, sıfır alacaksanız....

kullanım yorumlarımsa şöyle, 4 mevsim lastik gibi araba diyim yeter, ihtiyaca göre ne olduğu bilinerek alınabilir...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bı ara bende düşündüm sw nu ama cee'd den sonra konfor yol tutuş ve özellikle fiyatın motor sesi, olarak pek tatmin etmez dize baş geçtim. Malum Egea ile cee'd i yan yana getirdik ikiside 1.6 dizel ikiside 70 bin civarı egeanin motor sesinden ceed in sesi duyuluyordu 😁

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

1.3 ler 5 vites diye biliyorum o yüzden merak ettim. 1.4 benzinli olabilir, onlar 6 vites ve güç az ise bu motor olabilir.

Benzinli.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şuan zam işleniyor, sıfır alacaksanız....

kullanım yorumlarımsa şöyle, 4 mevsim lastik gibi araba diyim yeter, ihtiyaca göre ne olduğu bilinerek alınabilir...

Yok Ali abi ben ford tourneo alacağım.İstikamet bu yönde velakin egeada gönlümü çelmeye çalıştı.İlave etmeyi unuttum.Arabadaki klimayı ben başka araçda görmedim.Antalyanın öğle sıcağında beni bariz dondurdu :) ya benim önceki bindiğim arçlardaki klima bozukdu yada egeanınki iyiydi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...