İçeriğe Yönlendir

Araç İlk Çalışmada Sert ve Titreyerek Çalışıyor.

Emrah Arslan

Recommended Posts

Emrah Arslan

Herkese kolay gelsin. 

Aracımı ilk çalıştırdığım zaman çok sert ve titreyerek çalışıyor ve bazen bu yüzden benzin kokusu geliyor orta derece. Ancak aracı biraz sürüp durduktan sonra tekrar çalıştırdığımda sertlik ve titreme azalıyor ama yine de devam ediyor. Acaba bu durumun nedeni nedir. 

Aracın Fiat Egea 1.6 e-torq otomatik. Servis bakımlarını da daha yeni yaptırdım. 

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ

İlk olarak ateşleme elemanları ve motor takozlarına bakılmalı belki de. 

Yorum bağlantısı
Emrah Arslan
Sühan Bozdağ yazdı:

İlk olarak ateşleme elemanları ve motor takozlarına bakılmalı belki de. 

Akü ve bujiler yeni değişti. Araç zaten 50 bin km de. 1 ay önce serviste 10 bin bakımlarını yaptırdım. Acaba boğaz kelebeğinde mi sorun var? Zaten servisten randevu alıp baktıracağım ama öncesinde biraz bilgim olsun dedim. Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benzin kokusu kabin içindemi arabanın arkasında mı var. eğer içeride varsa benzin pompasında kaçak vardır yada hortumlarda yada enjektör oringlerinde. basınç kaçıyordur uzun süre beklediğinde.

Yorum bağlantısı
Emrah Arslan
Dogan Arsiray yazdı:

benzin kokusu kabin içindemi arabanın arkasında mı var. eğer içeride varsa benzin pompasında kaçak vardır yada hortumlarda yada enjektör oringlerinde. basınç kaçıyordur uzun süre beklediğinde.

Benzin kokusu araç içinde hiç yok. Sadece uzun süre bekledikten sonra ilk çalışmada dışardan benzin kokusu geliyor ki o da her zaman değil. Mesela bu şekilde 10 çalışmada 4 kere benzin kokusu alıyorum. Büyük ihtimal çiğ yakıt mı atıyor diye düşünüyorum. Benzin kapaklarına vs baktım sızıntı yada koku yok. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Onur Gülay

1.4 Fire modeline sahibim. Motor takozum çatlamış. İçerisinde ki yağ akmış. Dediğiniz problemi fazlaca yaşıyorum. Yüksek hızlarda vibrasyon yapıyorsa tavsiyem motor takozuna baktırmanız yönünde olacaktır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...