İçeriğe Yönlendir

C-Max - Akü Kutup Başı Aşırı Isınması

Tayfun Yıldız

Recommended Posts

Tayfun Yıldız

https://hizliresim.com/QQaeuk

Merhabalar. 2010 dizel 1.6 cmax aracimı yeni aldim. İlk hafta akü bitti yeni akü taktim. Akü degisim esnasinda + kutup basinin asiri isinma sorununu gordum. Uzerindeki amfiden kaynakli olacagini dusunduk, amfinin aküden beslenmesini iptal ettim hemen. Akü yeni takiltiktan 3 gun sonra mars lambasi yanmaya basladi. 1,2 sonrada bazi uyari lambaları yanip sonmeye basladi ve arac yine calismadi. Elektrikci diyot tablasini (üzerindeki galiba 6li yada 8 liydi yenisi12 li) ve konjektörünü değistirdi. Kutup basinin birdaha ısınmayacagini soyledi. Kutup basi isinma sorunum devam ediyor malesef. Arabadan indigimde kontrol ediyorum ciplak elle dokunulmayacak kadar ısınıyor. Elktrikci bu defada bu durum normal dedi ama bence degil.Bu durumu yaşayanlar ya da cozum önerisi olan varsa çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kutup başı kablolu yeri bozuk. Yeni kutup başı takılacak. Gevşemiş ve bakır bağlantı bozulmuş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Yıldız
Muhammed Orak yazdı:

şarjına baktirdiniz mi? konjektor olma ihtimali var. 

Yeni şarj oldu. Aküde yeni zaten ve konejtör degisti

Servet Aydın yazdı:

Kutup başı kablolu yeri bozuk. Yeni kutup başı takılacak. Gevşemiş ve bakır bağlantı bozulmuş

Kutup başını degistirirsek bu sorundan kurtulurmuyuz ustam. İsin gariba elektrikci güya bu sekilde normal diyor bana malesef.

Alpay Sumer yazdı:

Komple kontrol. kutip basi temizlenecek yeni baslik alinacak. Bu sekilde kullanmayin.

Bende korkuyorum binmeye bu sekilde elektrikciye ozellikle dedim en iyisi baska yere goturmek.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hayır normal değil. Kablo uzun ise bir miktar kesilecek. Yeni kutup başı bağlanacak. Kesilen kabloda mümkün mertebe ince tellerin kaybı olmasın ve sıkıca bağlansın.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Yıldız
Mehmet Göktürk yazdı:

İlk akü niye bitti?

Araç yeni almistim bir anda bitti ben aküden ve üzerindeki amfiden kaynakli ısınma sorunu zannettim ama degilmis.

Servet Aydın yazdı:

Hayır normal değil. Kablo uzun ise bir miktar kesilecek. Yeni kutup başı bağlanacak. Kesilen kabloda mümkün mertebe ince tellerin kaybı olmasın ve sıkıca bağlansın.

Eyvallah ustam. Pazartesi elektrikceye bu şekilde izah ederim. İşinin ehline denk geliriz insallah

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orada tanıdık elektirik ustası yok ama meslektaşım var. Ona git istersen.

Aykan ismi. Test makina. +90 535 608 95 60. Yanına gidince arasın beni.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Orada tanıdık elektirik ustası yok ama meslektaşım var. Ona git istersen.

Aykan ismi. Test makina. +90 535 608 95 60. Yanına gidince arasın beni.

Tesekkür ederim. Gittigimde aratirim insallah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...