İçeriğe Yönlendir

200.000 km Dizel Arac Alirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Tulak Akan

Recommended Posts

Serhat Işık
Mustafa Yanar yazdı:

Benim arabam 300.000 oldu. Dizel ve 2.0 motor, 140.000 de aldığım aynı motorlu arabadan her yönden daha iyi durumda, 

motor ve mekanik ile alakalı olarak karşıma sizin gibi bir satıcı çıksa hiç düşünmeden alırım. araç ile ilgili  ne var ne yok hepsini bilirsin. dizelin geçmişini bilmek önemli. deli gibi araç bakıyorum güven veren uzun süreli kullanan birisine denk gelmedim.

dün bir tane dizel  sembol buldum. aracı 4 senedir kullanıyormuş. babası 30 senelik kaportacıymış. araçta 2 boyalı parça varmış. tavanda belli belirsiz dolu izleri varmış. ekspertiz yaptırmamış. diğer taraflarından çok emin değilim diyor. hani senin baban kaportacıydı. hiç mi merak etmedi bu aracı sana ne var ne yok bilgi vermedi. adam balkondan baksa kaporta durumunu söyler sana ya... bu nasıl bir çelişki bir anlam veremiyorum. hadi bu zaman kadar bakmadı. satışa çıkardığın aracı ALLAH rızası için bir baktır kaportacı babana ya. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Almamaya 😁

Şaka bir yana 200 bin km az bile dizel D sınıfı ve mahsettiğiniz yıllarda üretilen araçlar için. 2009 dizel focus var bende 196 binde. 2004-2005 olsa 300 bine yaklaşırdı.

2011 de 92 model integra aldım 19 yaşında, 350 bindeydi, şimdi bakıyorum ilanlara 28 yaşında araçlar 190-200 binlerde nasıl oluyorsa...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

15 yaşında araba, yılda 20bin km yapsa 300bin km yapar. Dizel d segment araba 20binden aşağı zor yılda zaten. Emekli amca falan değilse.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Almamaya 😁

Şaka bir yana 200 bin km az bile dizel D sınıfı ve mahsettiğiniz yıllarda üretilen araçlar için. 2009 dizel focus var bende 196 binde. 2004-2005 olsa 300 bine yaklaşırdı.

2011 de 92 model integra aldım 19 yaşında, 350 bindeydi, şimdi bakıyorum ilanlara 28 yaşında araçlar 190-200 binlerde nasıl oluyorsa...

Sarı sitede km’ler 250 binde takılıyor. 300-400 binde çok çok az araç var nedense  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sefa Çelik yazdı:

Sıfır alsığım araç 3 yılda 200 bin km'yi gördü. 

Bakıyorum, araç 5 yaşında 200bin km, 8 yaşında 200bin km, 15 yaşında 200bin km, 20 yaşında 200 bin km. Bu işte bir gariplik var. 

300 bin km üstü son kasa (2003 üstü) vectra ilanı 100 tane. Ülkede en çok satılan d segment arabasıydı bu düşünün artık 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

300 bin km üstü son kasa (2003 üstü) vectra ilanı 100 tane. Ülkede en çok satılan d segment arabasıydı bu düşünün artık 

Demek ki hepsi "garaj arabası".

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

1.9tdi severim aracim 280k 7yıldır biniyorum bir depo ile sehir ici 860 sehir disi 1100km menzil yapar 

Alinacak arabadır uzun yol seviyorsaniz.

Bakimli ise fazla el degismesi ise 400k deki araçbile  alinir enjektör bozuk olsa ne olur turbo bozuk olsa ne olur en fazla 3bn tl paraniz gider.

Aracıma dun lastik aldim 1800 tl mantıken 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Demek ki hepsi "garaj arabası".

Aynen. Garajda hallediyorlar :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mustafa Yanar yazdı:

Benim arabam 300.000 oldu. Dizel ve 2.0 motor, 140.000 de aldığım aynı motorlu arabadan her yönden daha iyi durumda, 

300K km üzeri grup diye konu açalım abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Köksal Yılmaz yazdı:

300K km üzeri grup diye konu açalım abi :)

Olur, Köksal kardeş beni 2.sıraya yaz🙂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...