İçeriğe Yönlendir

Martı Scooter Hakkında (İstanbul)

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Yok, ilk değil. Ayrıca scooter sürücüsü asli kusurlu. Yorumları okudum, scooter'ı araç sürücüsüne monte edene kadar yorumlar var. Araç kendine yeşil yanarken geçmiş, nasıl böyle yorumlar yapabiliyorlar.

Allah rahmet eylesin, gencecik çocukmuş ama. Çok üzücü.

Ben senin yorumunu anlayamadım. "Araç kendine yeşil yanarken geçmiş" ?  araç, araba değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Yok, ilk değil. Ayrıca scooter sürücüsü asli kusurlu. Yorumları okudum, scooter'ı araç sürücüsüne monte edene kadar yorumlar var. Araç kendine yeşil yanarken geçmiş, nasıl böyle yorumlar yapabiliyorlar.

Allah rahmet eylesin, gencecik çocukmuş ama. Çok üzücü.

Araçlara yeşil ama trafik sıkışmış iki şerit beklemede. yayalar saldırmış klasik. ama boş şeridi gören araç gaza basmış. Görünmeyen aracın arkasından da hızla çıkınca scooter güm. koşarak çıkmakla aynı şey.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Ben senin yorumunu anlayamadım. "Araç kendine yeşil yanarken geçmiş" ?  araç, araba değil mi?

Mehmet Göktürk yazdı:

Araçlara yeşil ama trafik sıkışmış iki şerit beklemede. yayalar saldırmış klasik. ama boş şeridi gören araç gaza basmış. Görünmeyen aracın arkasından da hızla çıkınca scooter güm. koşarak çıkmakla aynı şey.

Aynen Önder abi. Mehmet hocam da yazmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ali Darbaz

Evimiz sokağında ve işyerimde olmak üzere oldukca fazla sayıda Martı görmekteyim

Sokağımda araba ile geceken, martı scooterdan daha küçük çoçuklar son surat kullanıyor. Bu durum beni korkutmaya başladı. 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Ali Darbaz yazdı:

Evimiz sokağında ve işyerimde olmak üzere oldukca fazla sayıda Martı görmekteyim

Sokağımda araba ile geceken, martı scooterdan daha küçük çoçuklar son surat kullanıyor. Bu durum beni korkutmaya başladı. 

Evet artık ara sokaklarda bile çok görmeye başladık.

15 yaş sınırı getirilmişti ama çoluk çocuk ara sokaklarda çok bindiği için trafik filan görmüyor tabi. Gerçi görse ne yapar o da meçhul.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sınırlar ve cezalar, uyanlar içindir, uymayana birşey olmaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ercüment Yıldırım yazdı:

Evet artık ara sokaklarda bile çok görmeye başladık.

15 yaş sınırı getirilmişti ama çoluk çocuk ara sokaklarda çok bindiği için trafik filan görmüyor tabi. Gerçi görse ne yapar o da meçhul.

modern bir ülkede trafik polisleri araç giren her yola girer çıkarlar kontrol için.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Mehmet Göktürk yazdı:

modern bir ülkede trafik polisleri araç giren her yola girer çıkarlar kontrol için.

Ülkenin modernliği konusunda birşey diyemeyeceğim.

Ama ülke vatandaşlarının görgüleri konusunda söylenecek çok şey var.

Genelleme yapmayayım ama maalesef çok ders almamız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yap yap. Genelleme zaten herkesi illa ki öyle demek, kalıba sokmak değil, istatistiksel bir açıklamadır.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Scooter'larda amortisör sistemi olmadığı için yoldaki düzensizliğin tüm darbesini vücuda iletiyor, sık sık scooter kullanan kişilerde ilerde

acaba diz kapaklarında problemler görülebilirmi ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ebrar Tüfek yazdı:

Scooter'larda amortisör sistemi olmadığı için yoldaki düzensizliğin tüm darbesini vücuda iletiyor, sık sık scooter kullanan kişilerde ilerde

acaba diz kapaklarında problemler görülebilirmi ? 

1 hafta aralıksız her gün kullandım. Diz yerine sırtta fena ağrı yapıyor. Özellikle arnavut kaldırım yollar fena :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

1 hafta aralıksız her gün kullandım. Diz yerine sırtta fena ağrı yapıyor. Özellikle arnavut kaldırım yollar fena :)

ortopedi bölümü martıyı destekliyor

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Seat'ın bi markaya yaptırdığı scooter'dan almak istiyordum bende ama bu konudan dolayı vazgeçtim, yürümek daha sağlıklı :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen gün aksaray’dan galata kuledibi’ne sürdüm. Çok acayip altan :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu skutırların ön düzen tasarımı bir bana mı tuhaf ve rahatsızlık verici geliyor? Gidondan aşağı, ön tekerlek bağlantısı hat, neredeyse yere 90 derece açıyla dümdüz iniyor. Bu dizayn hem darbeleri direksiyondan doğru kol omuzlarımızda daha şiddetli hissetmemize sebep oluyor hem de ön tekeri az döndürsek bile sanki istikametimize 90 derece dönecek gibi kullanım zorluğu oluyor. Analatabildim mi acaba, kullanımı çok rahatsız, gidondan inen hat, ön tekere merkes hizasından iniyor ve bağlanıyor, arabadaki- bisikletteki gibi direksiyonun düz gitme eğilimi olmuyor. bakınız fotoğraf:

Martı Scooter Kiralama Nasıl Yapılır? 2020 Fiyat Tarifesi Ve Dakikalık  Kiralama Ücreti - Yaşam Haberleri

Gidon bir miktar kullanıcıya yakın, ön teker ise gövdeye biraz uzak olmalı. Bisiklet gibi. Bakınız fotoğraf:

Salcano Excel 26 Jant Bisiklet

Atladığım bir nokta mı var?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön düzen geometrisinde bisiklet gibi açılı oldukça hız artar, yönlendirme azalır, martı da 10 km koşma hızında yaya arasından geçmek için düz olur. darbe marbe ne varsa bünyeye yayılır, rahatsız.

manyaq custom  chooper yaparlar falan  ön teker 10 mt ileride, manevra yapamaz mesela. sürmesi rezil ötesi zordur, düz ova harici

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Bezdim ya bezdim bu martı kullananlardan. Umulmadık yerlerden dikkat etmeden sağa sola bakmadan mal gibi atlıyorlar.  Kaç kere tehlike atlattım. En son 45 yaşlarında bir kadın binmiş. Gözünde gözlükler ara sokaktan kör noktadan caddeye bir çıktı. Kızaklaya kızakya durdum az bi dokandım kadına.Napıyorsun yaa körmüsün diye bağırıyor. Polis çağıracakmış. Çağır dedim çağırmazsan ben çağırcam dedim. 10 dk kavga ettim kadınla. Allahtan görenler vardı da gelip yolladılar kadını. İcat edenin.....

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdal Aydın

Afedersiniz ama hayvanın biri geldi, vatandaşın bahçe kapısına bağladı gitti. Bunları kullanmaya ya zekâ ya da yaş kriteri getirilmeli ve de mahalle içleri kapsam dışına çıkarılmalı. Yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorlar her boşluktan. Bizim toplumumuz bunu kullanacak kadar kültürel olgunluğa erismedi henüz. Geçen gün de Başka bir arabayla arabamın arasında kalan elektrik direğine baglamislardi, iki araç arasına sokusturup gitmiş embesilin biri. İnsan hiç rahatsız olmaz mı benim aileme küfür ederler diye anlamıyorum gerçekten.

Bunları kime, nereye şikayet etmek gerekir acaba?
366dace38b9972f79735a4b948acad11.jpg

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çoluk çocuğun elinde en az 2 kişi gezer oldular buralarda da. Başlarına(Allah korusun) bişey gelecek diye endişe etmeye başladım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

herkes martı kullansa yahut bisiklet  kullansa yollarda otomobil azalsa diye düşünesim var. Birçok yere giderim ama köpek konusu beni tedirgin ediyor bir de. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Martı iyidir hoştur , ama benim gibi 1,9 metre adamlar için dengesiz. Çok zorlanıyorum sürerken. Dengem sıkıntı yaratıyor. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Martı iyidir hoştur , ama benim gibi 1,9 metre adamlar için dengesiz. Çok zorlanıyorum sürerken. Dengem sıkıntı yaratıyor. 

Yukarıda bahsettim, gidonun yere dik konumu yüzünden.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
isparka kredi kartımı zaten vermedim. İspark kredi kartımı bilmez. Acaba Martıyı ilk kullanımda isparkın aldığı bir sabit ücret mi var? İnternette hiç bir bilgi bulamadım bu konuda. Tekrarlıyım, İspark kredi kartı bilgilerimi bilmiyor(du). Nasıl para çeker?

Mercedes kart mı. Ben vermedim valla.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mercedes kart mı. Ben vermedim valla.

Baş şüpheli sensin aslında. Kendi otopark paranı Mb kartla mı ödüyon naapıyon :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Birçok yere giderim ama köpek konusu beni tedirgin ediyor bir de. 

sirkeli bez bağlayın bisiklete.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...