İçeriğe Yönlendir

4 Tekerlekli Araç mı yada 2 Tekerli Motorsiklet mi? Sonuna Kadar Okuyabileni Tebrik Ederim

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Son 4 seneye kadar devamlı araç üstünde iyi fena güzel tecrübelerim oldu araba ile.4 sene önce yüksek beygirli bir motorsiklet ile başladı motorsiklet serüvenim.Öncesindede vardı ama 150 cc ev iş arası yada kısa mesafeli bir götürgeçti benim için.Yüksek cc motora geçtikden sonra bu işin şeytanla bir pazarlık olduğunu anladım.Hep ben kazanıyorum ama o kazandığında oyun bitiyor.Neden bu konuyu açtım?Çok acayip bir tecrübe yaşadım bunu ahali ile paylaşayım dedim.Hemen konuya geçiyorum.Biraz uzun olacak okuyanların sabrına şimdiden teşekür ederim.

Çarşamba akşamı babam aradı.Eniştemin vefatını haber verdi.Nasıl diyim, tüyleriniz hemen diken diken oluyor.İçinizde bir soğuk his oluyor.Tarif etmek gerçekten zor birşey.Her zaman var olan birisinin bundan sonra hayatınızda olmayacağını bilmek ölümün soğukluluğunu hissettiriyor insana.

O gün akşama kadar hesap ettim.Gitsemmi gitmesemmi.Adanada korona tavan yapmış onun korkusu var, birde araba hanımda.Hanımda Afyonda.Bende araç yok.Gidersin gitmessin derken saat gece bir oldu.Bir anda karar verdim hazırlığımı yapıp bindim motora.Gidiş geliş 1000 km yol yapacağım.Eş dost arkadaşlar çok ısrar ettiler gitme diye ama birkere karar verdim gidecem.

Düştüm yola motorla.Amacım sabah 6 da Adanada olmak.Ordanda köye çıkacağım.Yola çıkmadan önce kendime kural koydum.Sadece yakıt almak için mola vereceğim.Eğer yakıt almassam her 3 saatte bir mola vereceğim.

Vurdum motoru Anamur yoluna.Virajlara geldim.Bu yol toplamda birbuçuk saat sürecek.Birbuçuk saat boyunca her türlü virajı bu yolda göreceğim.En kötüsünüde Aydıncıkdan sonra göreceğim.

Gecenin geç olmasının verdiği avantaj ile ne tatilci nede fazlaca ağır vasıtaya denk gelmeden Anamura ulaştım.Yakıt aldım yola devam ettim.Anamur-Bozyazı derken Aydıncıka kadar geldim. Aydıncıkda virajların başladığı yere gelmemle konvoylar bana merhaba dedi.Orası çok dar biryer.Yer yer bir aracın geçebilmesi için diğerinin durması lazım.Eğer karşıdan gelen tır ise ve siz virajdaysanız beklemenizi tavsiye ederim.Motorun torkunun çok olmasının verdiği avantaj ile konvoyları tek tek geçiyorum ama bitmiyor.Biryerden sonra insana azap gibi geliyor.Yol çizgisi silik, virajlar açılıyor sanıyorsunuz ama malesef kapanıyor.Vitesle debriyaj kardeşiniz oluyor.Boyuna vites yükselt vites düş firen yap.Bir saat boyunca bu şekilde devam ettim.Klima yol, üzerimde mont, pantolon, bot.ALLAHDAN kaskı değiştirmiştim.Titanyum kask almıştım.Hafif, boynumu çok ağrıtmadı.Bu motor işi çok pahalı bir iş.Kafayı koruyacak en ucuz kask 1000-tl.Montu, pantolonu botu hiç hesaba katmadan.Zenginde değiliz ama sırf motora binmesinler diyemi bukadar pahalı yapıyorlar demeden edemiyorum.Birde eldiven var.Düşün ağustosda mont eldiven giyen birini, hatta ayağında bot var.Şaka gibi birşey.Dehşet ötesi sıvı kaybım var.Beni ençok yoran Aydıncık yolu oluyor.Sonra Silifkenin ışıkları görününce gözlerimde bir parıldama.Yol asvalt değil.Zift üstüne mucur dökme.Motorun süspansiyonu yoldaki herşeyi sana hissettiriyor.

Silifkeye girdim.Yollar tenha kimse yok.Ne radar ne kırmızı şık nede ara. yoğunluğu.Uzun bir süre gittikten sonra Tömüğe varıyorum.Yakıt alıp Adana otobanına giriyorum.Yanılmıyorsam sabah saat 5 gibi Adana otobanındaydım.Otobanda hızım 130 civarı.Otobanda uyku çöktü.Uyumamak için elimden geleni yapıyorum ama göz kapaklarıma müdahale edemiyorum.Bir ara zannedersem uyumuşum.Bunu bir ben birde ALLAH biliyor ama sizdende saklayacak değilim.Uyuyup kendimi çlümün kollarına atmışım.Nasıl haberim oldu derseniz?Viyadükteymişim, rüzgar motoru savurunca irkildim.ALLAHDAN telaş yapmadım.Hemen motoru emniyet şeridine alıp elimi yüzümü yıkadım.Otobanda en az 10 kere durup yüzümü yıkadım.Mersin Adana arası toplamda 45 dakikadır.Otoban bitince bizim köye giden ilçenin yoluna bağlandım.Oradada uykum geldi ama otobandaki kadar değil.

Kozan ilçesinden Feke istikametine yöneldim.Ordanda bizim köy yoluna vurdum motoru.Bizim köyün yolu bozuk.Yollar yer yer kayrak.Bu kayrak yol slim tekerlerimin anasını ağlattı.Arka tekerim kesiklerle doldu.Ben Antalya asvaltında motoru sürerim derken bizim köyün yolunu hesaba katmadım.Sabah saat yedide köye vardım.Amcam çardakda oturuyormuş.Beni görünce cin görmüş gibi oldu.Selamlaştık eve gittim.Babamda bizim evin çardağında oturuyormuş.Oda beni görünce şok oldu.Kahvaltıya yetiştimmi dedim.Ne fırtınalar kopuyor içimde ben yinede soğuk kanlılığımı muhafaza edeyim diye millete şaka yapıyorum.

Kahvaltıdan sonra cenaze gelenekadar 2 saat uyudum.Bizim cenazenin köye bir saat uzaklıkda olduğunu bir diğer amcam gelip beni uyandırdığında öğrendim.Sonra Adana balcalı devlet hastanesinin bizimkilere yanlış cenaze verdiğini ve bizimkilerin tekrar Adanaya döndüğünü öğrenmem çok sürmedi.Bu ülkede acını bile yaşıyamıyorsun.

Bomba burası arkadaşlar.Eniştem lösemi idi bizde eniştemi lösemiden kaybettiğimizi sanıyorduk ama eniştem koronadan ölmüş.Burdan sonrasını nasıl yazacağımı bilemiyorum.Bende 6 tane amca var.Amcalarımın yanında sigara içemem, ayak sütüne atamam, çocuğumu sevemem, bir başkasına şaka yapamam.Bizde böyle öğretildi böyle devam ediyor.İstesekde yapamıyoruz.Yoksa ortalığı hallaç pamuğu gibi atacağım.Sinirden kendi kendimi yiyorum.Çaresiz kalmak böyle birşey olsa gerek.Bunu yazarken bile gözlerimden damlalar akıyor.Belkide yazarak bir nepze olsun kendimi tutuyorum diyorum.Kendi kendime yetimmiyim, sahipsizmiyim bu revamı bize demeden edemedim.ALLAH var sesimide çıkaramadım.Nasıl içimize işlenmişse ağzımı açıp tek kelime demedim diyemedim.

Cenaze aracı öğleden sonra saat 2 de geldi.Eniştemin koronadan öldüğünüde o zaman anladım.5 tane full koruma giysili adam cenaze aracından cenazemizi indirdi.İmam cenazeye yaklaşmamamız için defalarca anons yaptı.Namazı kıldık eniştemi gömdük.Eniştem çarşamba günü öğleden sonra saat biriçeyrek geçe Adana balcalı devlet hastanesinde vefat etti. İçinizde yüksek memur varsa şayet doğrumu değilmi araştırabilir.Hatta eniştemin isminide vereyim.Mehmet SARIKAYA Enişteme virüsü bulaştıran urfalı birisi.Urfalı hastada kanser hastasıymış.Bende korona var beni buraya koymayın demesine rağmen hastane görevlileri sende korona yok demiş eniştemi bilerek öldürmüşlerdir.Eniştemin katili bu şahıslardır.Girdikleri vebal ahirette bunlara hesabını sorar.Ben artık ahiretin adaletine güveniyorum.Burada adalet madalet yok.Hakkımda haram zehir zıkkım olsun bunlara.

Farketttinizmi bilmem korona başladığında gazetecilerin bakana sorduğu en çok soru neydi? sağlıkçıların pirimiydi.İşini yapanı ayrı tutarım.Burda bana kimse trip atmasın.Trip atanı çok fena haşlarım.Trip atacak şahıs bunu göze alsın.Sağlık konusunda yazacak o kadar çok şey varki yazmaya kalksam tüm sağlıkçılar bana düşman olur.Burayı geçiyorum.ALLAH beni size muhtaç etmesin.ALLAH beni sizin ocağınıza düşürmesin.ALLAHA yakın bana uzak olun.

Bunlar define kadar bizi cenazeye yaklaştırmadılar.Bizde yaklaşamadık.Definden sonra elbiselerini çıkarıp yaktılar.Kelimeler biryerekadar ifade edebiliyor.Bilmediğimiz ne acılar var şu memlekette.Tekrar yaşadım olayı bundan sonrasını yazacak konsantrasyonum kalmadı.Aslında biraz mola verip bundan sonrasınıda yazsam iyi olacak.Kendim için değilde bu yazdıklarımı benden sonra evlatlarım torunlarım okurlar.

Yanımda emmoğlunun biri vardı.Emmioğlu benide burayımı gömeceksiniz dedim?Emmoğlu şayet enişteden sonra ölürsen seni onun yanına gömeceğiz dedi.Sen bu motoru satmaz veya bu sevdadan vazgeçmessen emin ol seni herkesden önce buraya gömeceğiz dedi.Tüm sülale benim motora düşman.

Bırakın beni dedim.Ben motorda nefes alıyorum.Bu dünyada beni rahatlatan en önemli şey o benimle uğraşmayın dedim.Biliyorum motordan olacağız o nedenle baştan diş göstereyim kimse ses etmesin istiyorum.Bu aşiret işi iki tarafı boklu deynek.Nekadar uzakda dursan kendini koparamıyorsun.

O gün definden 1 saat sonra babama ben gideceğim dedim.Malzememi topladım amcam nereye gidiyorsun kal bugece sabah dön dedi.Yok amca buralar bana batıyor yolcu yolunda gerek dedim vurdum motoru yola.

Feke Kozan arası o akadar uzak geldiki bitmek bilmedi.Birde ne olduğu belli olmayan tarım araçları vardı.Solla solla bitmediler.Ulen arkadaş hepiniz anlaştınızdamı çıktınız yola dedim.Karnım aç.Annem yemek yede git dedi ama aç miğde iyi olur dedim kandırdım onu.Bizim orda horzum yaylası vardır.Orda kebabı yemeyen ben kebap yedim demesin.Kuzuları çok lezzetlidir.Buna rağmen aç miğde ile devam ettim.Kozan Adana arasıda bana çok uzak geldi.Yol bir türlü bitmedi.O kadar çok çevirme vardıki hemen hemen hepsine girdim.Adana otobanına gelince tüm hırsımı motordan aldım.Sol şeridi kimseye vermedim desem abartmış olmam.Benim kadran elektronik kadranda ne varsa onu yaptım diyorum ama hatırı sayılır bir hız ile devam ettim.Adana otobanını çabuk geçtim.Geliş gibi eziyetli olmadı.Otoban çıkışı mersine girmemle beraber bir motorcu grubuna denk geldim.Birisinde süper tenere diğerlerinde gs vardı.Süper tenere bende olsa nekadarda güzel olur demeden edemedim.Yalnız bu akadaşlar Ankaralıydılar.Bizim buraların trafiğinden bir haber oldukları motorlarını sürüşlerinden belliydi.Diğerleri idare ederde süper tenereli arkadaş çok tehlikeli motor sürüyordu.Bizim burda kimse yol vermez.Herdaim kendini kollamalı ve kontrollü olmalısın.Hemen çıkarsan gelir çarparlar.

Bu arkadaşların motorları benden 40 beygir falza olmasına rağmen silifkeye ben bunlardan önce geldim.Hem tehlikeli sürmedim hemde kendimi zora sokmadım.Ben silifkeden Antalya yönüne döndüm onlarda Mut istikametine devam ettiler.Burda farkettiğim olay şuydu.Onlarla beraber sürerken yol çabuk geçti.

Silifkeden dönünce farkettiğim başka birşeyde virajlarda çok yattığım oldu.Heralde motorcu grubun etkisinden olacak nerdeyse dizlerim asvalta değecek şekilde viraş dönüyorum.Bunu farkedince fazla yatmakdan vazgeçtim.Benim motorum racing değil.Yatmaya çok elverişli veya ona göre dizayn edilmişte değil.Benim moturum seyehat motur.Tın tın tın gidersin.

Silifkeden Aydıncık virajlarına kadar herşey güzeldi.Aydıncık viraşlarına gelince bende takat kalmadı.Çok yorgunum.Kollarım ağrıyor.Bacaklarım depoyu sıkmakdan ağrıyor.Yollarda güzel değil.İkikere Aydıncıkda virajı kaçırdım yol dışına çıktım.Aslında hızlı değildim.Viraj devamlı kapanıyor,  yol çizgileri ya yok yada çok silikdi.ALLAHIM uykum gelmez İNŞALLAH dedim.Aydıncık yolu çokzor bitti. Bir okadarda trafik, anlatamam.Sonra boy yazı vede saat akşam dokuzda Anamurdaydım.Yalnız Anamur virajlarını bitirecek ne halim nede moralim kalmıştı ama içimde Anamurda kalmak gibi bir his yoktu.Petrole girdim yakıt aldım.Birşeyler içtim sonra bastım marşa devam.Bir süre gittim yol .ok yoğun.Her türlü motorlu taşıt benim geleceğimi duymuş sanki yola koyulmuş.Solla solla bittiği ettiği yok.Sonunda bir landcının arkasına geldim.Lancı 66 plaka.Yolu bilmiyor.Düzde çok hızlı virajda çok yavaş.Hal böyle olunca bende yavaşlamak zorundayım.Landcı sonunda bir pickapın arkasına geldi.Pickapı geçemedi.Ben hem lancıyı hemde pickapı geçtim.Akabinde benden fırsat bilen lancıda pickapı geçti.Lancı beni geçmedi.Bende olsam bende geçmezdim.Hem yolu biliyorsun hemde uzunları yakıp adamın yada hanımın önünü aydınlatıyorsun.Böyle konforlu birşeyden kim vazgeçer.Lancının yerinde olsam bende vazgeçmezdim.Lnacıyı Gazipaşaya 20 km kalankadar getirdim arkamda.Lancıyla beraber önümüze 51 plakalı bir i10 belirenekadar hızlı birşekilde geliyorduk.

Çok kararlıyım kesinlikle i10 geçmeyeceğim.Zaten duble yola 10 km var.10 km i10 arkasında gitmeye razıyım.İstesem i10 geçerim ama içimden bir ses i10 arkasından git dedi.İ10 la beraber Gazipaşaya girdik.Jandarma çevirmesine girdik.Benim plaka gazipaşa olduğu için beni çabuk saldılar.İstatistiklerde kazaların büyük bir bölümünün varışa yakın olduğunu biliyorum.Bu yüzden eve varankadar 90 km üstüne çıkmadım.Eve geldim motoru park ettim.Bu maceramda bitti.

Sabah kalktım boğazımda bir ağrı var.İnternette korona belirtilerini aramaya başladım.Halsizlik ateş ve kuru öksürük var.Bende kuru öksürük ve halsizlik var.İçimde bir kurt var beni yiyip kemiriyor.İNŞALLAH korona kapmamışımdır.

Buraya kadar okuyan olduysa şayet onu tebrik ederim.Çok sabırlıymış...

• Beğen 8
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Bizim okumamizdan ziyade sizin icinizi acip, dokup rahatlayabilmeniz daha onemli bence.

Herseyden once Allah rahmet eylesin, geride kalanlara metanet versin..

Yolculuk sirasinda yasanan bazi avantajlariniz cok fazla da dezavantajiniz var bana gore. 2 teker degil de 4 tekerle ayni uykusuzluk, yorgunluk, can sikintisi, dalginlik vs ile gitmeniz ayni sey. Tek fark kaportanin sizin vucudunuz olmasi. Yaz ayina ragmen ekipmaninizin tam olmasini taktir ettim. Ancak kafanizdaki dusuncelerle yol almaniz sadece size degil diger suruculere, yayalara falan da tehlike arz ediyor. 

İnsanlarin dusuncesi her daim benzer oluyor ne yazik ki.. 4 teker alsaniz onun da iyi kotu bahanesi olacaktir. Siz keyif aldiginiz seyden vazgecmeyin (dikkatiniz her daim fazla olsun)

Umarim hastaliktan kimse olumsuz sekilde etkilenmez son temmenim de bu olsun.. Ac susuz bayagi yol yapmissiniz onun yorgunlugu da olabilir. Karamsar dusunmeyin.. Gecmis olsun, tekrar bassagligi dilerim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Neden okudum bilmiyorum ama okudum hepsini. Eniştenize Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. İnşallah siz de birşey yoktur. Ufak defek rüzgar çarpmasıdır. Arabayla gitseydiniz bu yorgunlukla uyurdunuz bence. Motorun rahat olmayışı ve rüzgar yemeniz sizi kazaya karışmaktan kurtarmış.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Sevgili Fatih Başın sağolsun. Maalesef her meslek grubunda döküntüler oluyor. Sağlık sistemi de maalesef en çok oynanan sistem. Korona da sadece test ile değil, görüntüleme işlemleri ve veya klinik bulgularla teşhisi konuluyor. Bende amcamı kaybettiğimde cenaze defin sonrası korona sonucu gelmişti. Negatif olmasın rağmen devletin ısrarla cenazeyi erken kaldırın demesi üzerine bende cenaze namazına bile yetişemedim.

Sadece daha tedbirli olarak uykunu alarak yollarda olmanı isterim. Gerisi zaten olağan şeyler. Araba da sürsen uçakta kullansan aynı kapıya çıkıyor illakai bir risk oluyor.

Tüm bunlara rağmen içinden geçen isteğine ket vurmamalısın. Motorsa motor araba ise araba yat sa yat uçaksa uçak veya her ne ise.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)
Fırat Önal yazdı:

Neden okudum bilmiyorum ama okudum hepsini. Eniştenize Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. İnşallah siz de birşey yoktur. Ufak defek rüzgar çarpmasıdır. Arabayla gitseydiniz bu yorgunlukla uyurdunuz bence. Motorun rahat olmayışı ve rüzgar yemeniz sizi kazaya karışmaktan kurtarmış.

Teşekür ederim.

İyi etmişsin okuduğuna.En fazla 5 dakka kaybetmişsindir.

Bencede uyurdum.Rüzgar sıcaktı.Akdenizin ılıman havası.Ondan şüphe etmiyorum.Yarınakadar gözlemlicem.Farklı hiisedersem hastaneye teste gideceğim.

Bende neden yazdığımı bilmiyordum sonradan Dang etti.

Hacı Şenyurt yazdı:

Sevgili Fatih Başın sağolsun. Maalesef her meslek grubunda döküntüler oluyor. Sağlık sistemi de maalesef en çok oynanan sistem. Korona da sadece test ile değil, görüntüleme işlemleri ve veya klinik bulgularla teşhisi konuluyor. Bende amcamı kaybettiğimde cenaze defin sonrası korona sonucu gelmişti. Negatif olmasın rağmen devletin ısrarla cenazeyi erken kaldırın demesi üzerine bende cenaze namazına bile yetişemedim.

Sadece daha tedbirli olarak uykunu alarak yollarda olmanı isterim. Gerisi zaten olağan şeyler. Araba da sürsen uçakta kullansan aynı kapıya çıkıyor illakai bir risk oluyor.

Tüm bunlara rağmen içinden geçen isteğine ket vurmamalısın. Motorsa motor araba ise araba yat sa yat uçaksa uçak veya her ne ise.

Teşekür ederim.Sizinde başınız sağolsun.

Sağlık ve eğitim sistemi.Hastan olunca sağlık sistemini, çocuğun olunca eğitim sisteminin nasıl olduğunu öğreniyorsun malesef.

Olaylar çok çabuk gelişiyor.İnsan pisikolojisi bir saatin bir saatini tutmuyor.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Allah Rahmet Eylesin...

Umarım Corona denen İllet sanada bulaşmamıştır Allah Korusun Cümlemizi...

Ben gece vardiyasında çalıştığımda yada uykulu olduğumda Motosikletten uzak durmaya çalışırdım araba gibi değil hata toleransı çok daha düşük biliyorsun.Motosiklet içimize işlemiş bana daima araba kullanmaktan daha kolay geldi ve gelecek dahası kaskın vizörünü kapatıp yola koyulduğunda farklı bir boyuta geçiyorsun hiçbir şey bunun yerini tutmaz seni anlıyorum.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Aytac Sakal yazdı:

Allah Rahmet Eylesin...

Umarım Corona denen İllet sanada bulaşmamıştır Allah Korusun Cümlemizi...

Ben gece vardiyasında çalıştığımda yada uykulu olduğumda Motosikletten uzak durmaya çalışırdım araba gibi değil hata toleransı çok daha düşük biliyorsun.Motosiklet içimize işlemiş bana daima araba kullanmaktan daha kolay geldi ve gelecek dahası kaskın vizörünü kapatıp yola koyulduğunda farklı bir boyuta geçiyorsun hiçbir şey bunun yerini tutmaz seni anlıyorum.

Teşekür ederim.

Bunun çok cabuk bulaşan birşey olduğunu biliyorum.Taktığımız maskelerinde fayda etmeyeceğini biliyorum.Kadere inanıyorum.Bakalım görelim ne var.

Motora bindiğimde ikimiz tek birkişiyiz ama araba sürerken öyle değil.Arabayı ben kontrol ediyorum amma motor kendi gidiyor.Zaten onu kontrol etmeye çalışsam 50 kere tankslap olurdum.Ben sadece gazı açıp vites atıp firene basıyorum.Gerisi onun aerodinamiğinde.Üretici hangi koşula göre yapmışsa.Zaten alırken bizde onagöre motor seçiyoruz.Hız istersen full grenaj, gezi istersen konforlu süspansiyon.Ben vizörü kapattığımda dünya ile irtibatım kesiliyor.Herşeyi unutuyorum.Motor ve gittim yol dışında başka bir düşüncem olmuyor.Aksi halde saatlerce bu meleti süremezdim.Tabi en önemlisi dayanıklılık.Lemans 24 katılmalıyım.

Yurdaer Elay yazdı:

Başınız sağolsun, mekanı cennet olsun eniştenizin.

Teşekür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah amcanıza rahmet eylesin, inşallah korona olmamışsınızdır. Sonuna kadar okudum özellikle eve 90 km var deyince amcamın motorla traktöre arkadan çarptığı kaza geldi aklıma inşallah bir şey olmamıştır dedim Allah tan bir şey olmamış. Hepimiz ölmek için doğmuşuz ama Rabbım ölümünde hayırlısını versin. Tekrar başınız sağ olsun. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Başınız sağolsun.

Belirtileriniz var. 112'yi arayıp test talebinde bulunabilir ya da hastaneye kendiniz gidebilirsiniz. Sakın beklemeyin şüpheniz varsa. Tedavi ne kadar erken başlarsa o kadar efektif oluyor.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Allah eniştenize rahmet eylesin.

Motosikletten de tez vakitte sızı kurtarsın

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Başınız sağolsun.

Belirtileriniz var. 112'yi arayıp test talebinde bulunabilir ya da hastaneye kendiniz gidebilirsiniz. Sakın beklemeyin şüpheniz varsa. Tedavi ne kadar erken başlarsa o kadar efektif oluyor.

Öyle olmuyor pek abi ben covid (ölüm) temas yüzünden 14 karantinada kaldım. Test talep ettim bulgular birden fazla ve devamlı ise yapilıyor bilgisine ulaştım. Not. Biz cenazemizi toprağa verdikten herşey bittikten 1 saat sonra durumu öğrendik.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Fatih hepsini okudum. Öncelikle başın sağolsun. İkincisi çok başının dikine gidiyon. Ya motoru sat yada scoutere geç. Dikkatini yola ver şanzımanla debriyajla uğraşma. Xmax 250 yeter sana. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fatih başın sağolsun. 
Motora oldum olası güvenmemişimdir.  Hala da güvenmiyorum. 
4 tekerle yolda zor duruyoruz.  Bazen kaydığı oluyor, mıcıra girdiği oluyor.  2 tekerle kaydığın an bittin. 
Virüs meselesi çok hafife alınıyor.  Kimse dikkat etmiyor. 
Bir de nedense test yaptıran da gizliyor, pozitif çıkan da gizliyor. 
Yeğenim, eşi çocuğu eltisi kayın babası kaynanası vs hepsi pozitif.  Geçmiş olsun diye arayınca ilk cümle şu. Nerden duydun. 
Baldızıma ve yakınlarına test yapılmış.  Durum nedir diye arayınca nerden duydun yok öyle bişey diyor.  

İnşallah bişey bulaşmamıştır sana Allah esirgesin. Ben hissettiklerinin psikolojik olduğunu düşünüyorum.  
Motoru sat. Ben poliçeyi iptal etmeye razıyım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Basiniz sagolsun allah rahmet eylesin.
Eve girdim motoru park ettim yazinca, okurken rahatladim inanin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Başınız sağolsun, virüs kapmasındaki ihmalkarlık büyük. zor bir yolculuk da olmuş Allah sizi korumuş değerini biliniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

Allah amcanıza rahmet eylesin, inşallah korona olmamışsınızdır. Sonuna kadar okudum özellikle eve 90 km var deyince amcamın motorla traktöre arkadan çarptığı kaza geldi aklıma inşallah bir şey olmamıştır dedim Allah tan bir şey olmamış. Hepimiz ölmek için doğmuşuz ama Rabbım ölümünde hayırlısını versin. Tekrar başınız sağ olsun. 

Teşekür ederim.

Uluslararası istatistikler kazaların büyük bir bölümünün varışa çok kısa mesafelerde olduğunu tespit etmiş.Devamlı okuyorum kendimi geliştiriyorum.Ne kadar tecrübelide olsak araca hakim olduğumuz gibi bünyeye hakim olamadığımız zamanlar oluyor malesef.Duanız için Amin.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Sani Gerşon yazdı:

Başınız sağolsun.

Teşekür ederim.

Dün belirtiler uykudan uyandığımda başladı.Hemen Hanımın ev sirkeleri var onlarla akşama kadar ara ara gargara yapıp içtim.Sirke ile gargara yaparken boğazımda müthiş yanma oluyor.Grip olduğumdada yapardım ama bukadar yakmazdı.Kimse ile münasebette bulunup eğer varsa milletin vebalini almak istemiyorum.Gerekmedikçe sokağa çıkmıyorum.Para kullanmıyorum.Temassız kart.

Şuan iyiyim.Boğazımda ağrı yok.Öksürük yok.Halsizlik yok.Kendimi zinde hissediyorum.Yinede temkinliyim.Hataneye tüm belirttiler başlamadan gitmicem.Eğer yoksa hastanede kapma ihtimalimde var.Gazipaşa-Alanya hastaneler riskli.

Rıdvan Ergün yazdı:

Allah eniştenize rahmet eylesin.

Motosikletten de tez vakitte sızı kurtarsın

Ali Uymaz yazdı:

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun 

Teşekür ederim.ALLAH sizlere tüm forum ahalisine uzun mutlu yıllar versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1000 km  motor sürüşü sonrası da olağan olabilir boğaz ağrısı ve yorgunluk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Başınız sağolsun. Bende de fanatik iki teker tutkusu vardı lakin motorsuz olanından. 2 yaşında üzerine bindiğimden beri bir daha asla inmedim bisikletin yeri geldi grup halinde günde 180 km pedal bastık yeri geldi Türkiye’yi karış karış gezdik onbinlerce km yaptım abartmıyorum yüzlerce lastik patlatmış veya eskitmişimdir ta ki 20 yıllık  kullanımdan sonra 2 kez ciddi kaza geçirinceye kadar. İlkinde dizim kırıldı beraberinde kaval kemiğim çatladı. İkincide kaburga, köprücük kemiğim kırıldı kürek kemiğimde ve kafatasında çatlak oluştu kask en pahalısıydı paramparça oldu ama korudu (iyiki de almışım belki hayatta olmazdım) 2 gün yoğun bakımda kalmışım hatırlamıyorum. Üçüncüde şansımı zorlamayayım diyorum artık gerekli mesajları aldım. Şu an ya yürüyerek ya da arabayla gidiyorum. 😀 Halen içimde binme tutkusu var bazen sabah 5 te anlamsızca uyanıp acaba yeniden pedala basıp kaçsam mı diyorum 🤔. Bazen rüyamda kendimi yollarda sürerken buluyorum. Biliyorum bir kez binsem bir daha yine bırakamayacağım. O bağlılık aşk bir kez aşılandı mı kolay kolay bitmiyor tükenmiyor 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

Fatih hepsini okudum. Öncelikle başın sağolsun. İkincisi çok başının dikine gidiyon. Ya motoru sat yada scoutere geç. Dikkatini yola ver şanzımanla debriyajla uğraşma. Xmax 250 yeter sana. 

Durum karışık Ali.Planlarım vardı. Koro ekonomi derken araçların değerlerinin artması hepsini alt üs etti.Değerinden fazla para vermek zor geliyor.Arabada otomatik vitesi severim ama motorda otomatik vitesden hoşlanmıyorum.Scoterde gerekli yerde yüksek devir,düşük devir yapma durumun yok.Devamlı şanzımanla uğraşmak beni ayakta tutdu.Scoterle garanti mışıl mışıl uyurdum.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fatih başın sağolsun. 
Motora oldum olası güvenmemişimdir.  Hala da güvenmiyorum. 
4 tekerle yolda zor duruyoruz.  Bazen kaydığı oluyor, mıcıra girdiği oluyor.  2 tekerle kaydığın an bittin. 
Virüs meselesi çok hafife alınıyor.  Kimse dikkat etmiyor. 
Bir de nedense test yaptıran da gizliyor, pozitif çıkan da gizliyor. 
Yeğenim, eşi çocuğu eltisi kayın babası kaynanası vs hepsi pozitif.  Geçmiş olsun diye arayınca ilk cümle şu. Nerden duydun. 
Baldızıma ve yakınlarına test yapılmış.  Durum nedir diye arayınca nerden duydun yok öyle bişey diyor.  

İnşallah bişey bulaşmamıştır sana Allah esirgesin. Ben hissettiklerinin psikolojik olduğunu düşünüyorum.  
Motoru sat. Ben poliçeyi iptal etmeye razıyım. 

Teşekür ederim Mehmet abi.Şuan satmıyacağım.Poliçeleri tazelicez.Hatta başka poliçelerde eklenecek ALLAH izin verirse.Paracıkların gelmesini bekliyorum.

Evde 2 tane kedim var.Yavruladı 4 tane yavrusu oldu.Umarım püsücüklerimede birşey olmaz.Virüsü iyi idare edemedik.

Ali Gürbüz yazdı:

Basiniz sagolsun allah rahmet eylesin.
Eve girdim motoru park ettim yazinca, okurken rahatladim inanin.

Teşekğr ederim.

Cavit Çırakoğlu yazdı:

Başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun.

Sağol Cavit abi.

Çağlar Bayur yazdı:

Başınız sağolsun, virüs kapmasındaki ihmalkarlık büyük. zor bir yolculuk da olmuş Allah sizi korumuş değerini biliniz

Teşekür ederim Çağlar abi.Adamı bildiğin öldürmüşler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Koray Demir yazdı:

Başınız sağolsun. Bende de fanatik iki teker tutkusu vardı lakin motorsuz olanından. 2 yaşında üzerine bindiğimden beri bir daha asla inmedim bisikletin yeri geldi grup halinde günde 180 km pedal bastık yeri geldi Türkiye’yi karış karış gezdik onbinlerce km yaptım abartmıyorum yüzlerce lastik patlatmış veya eskitmişimdir ta ki 20 yıllık  kullanımdan sonra 2 kez ciddi kaza geçirinceye kadar. İlkinde dizim kırıldı beraberinde kaval kemiğim çatladı. İkincide kaburga, köprücük kemiğim kırıldı kürek kemiğimde ve kafatasında çatlak oluştu kask en pahalısıydı paramparça oldu ama korudu (iyiki de almışım belki hayatta olmazdım) 2 gün yoğun bakımda kalmışım hatırlamıyorum. Üçüncüde şansımı zorlamayayım diyorum artık gerekli mesajları aldım. Şu an ya yürüyerek ya da arabayla gidiyorum. 😀 Halen içimde binme tutkusu var bazen sabah 5 te anlamsızca uyanıp acaba yeniden pedala basıp kaçsam mı diyorum 🤔. Bazen rüyamda kendimi yollarda sürerken buluyorum. Biliyorum bir kez binsem bir daha yine bırakamayacağım. O bağlılık aşk bir kez aşılandı mı kolay kolay bitmiyor tükenmiyor 😊

Teşekür ederim.

Bu iki ciddi kazanızdada araçlarmı çarptı size.Sizin kasklar bizimkindende pahalı.Sizinki bizimkindende hafif oluyor.İyi bir kask üstünden arabada geçse korumasını yapıyor.Çok şiddetli testlere tabi oluyorlar.

Çağlar Bayur yazdı:

1000 km  motor sürüşü sonrası da olağan olabilir boğaz ağrısı ve yorgunluk

Yorgunluk olurda boğaz ağrısına anlam veremedim Çağlar abi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...