İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Klima İç Sirkülasyon Motor Tamiri

Yunusemre ARI

Recommended Posts

Yunusemre ARI
Çağlar Bayur yazdı:

nefis

Teşekkürler abi ☺️

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yine harika bir iş çıkartmışsın. Ka Fiesta ile ortak/ benzer bir alt yapıya  sahip bir  araç olduğu için paylaşımların benim için çok değerli.

Takipteyim kardeşim...

Yorum bağlantısı
Yunusemre ARI
İnan Çınar yazdı:

Yine harika bir iş çıkartmışsın. Ka Fiesta ile ortak/ benzer bir alt yapıya  sahip bir  araç olduğu için paylaşımların benim için çok değerli.

Takipteyim kardeşim...

İnan abi çok teşekkür ederim güzel yorumun için  😊 Fiesta kullanicilarınında benzer konulara ulaşabilmesi için o bölümde de paylasabilirmisin abi ☺️

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Yıldırım

Bu motorun içinde bir devre var, tamir ettim sonra yine bozuldu nalet :) Ben de devresini kendim yapayım dedim, ama yarın bir gün aracı satarsam mikroişlemciyle falan uğraşmasınlar diye analog rölelerle bir devre kurdum. ufak bir kutu içinde, orijinali ile birebir çalışıyor. Uzun zamandır niyetliyim şuraya yazayım yaptığımı diye ama analog da olsa devre şemasını çizemedim biraz karışık oldu :D talep olursa ama ben hazırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Fiestanin iç sirkülasyon düğmesi çalışmıyor.Işığı da yanmiyor. Kalorifer musluğu  yerine  metalden bir yaz/ kış  musluğu  koymuşlar. Acaba iç sirkülasyon  oradan  mi elektrik  alıyor?  Çünkü  bahsettiğim  parçanın  yanında bir boş soket var orijinal musluğa takılması gereken.

Acaba orjinal  musluk  alınca  iç sirkülasyon çalışır mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Soket kalorifer musluğunun. İç sirkülasyon motoru içerde olmasi lazım. Soketi kısa devre yapıp deneyin illa o soket devre vs tamamlıyorsa. Ki sanmam. Havalandırma kapalı iken de devreye alınıyor iç sirkülasyon yarın bakarım arabada unutmazsam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı
Serkan Yıldırım yazdı:

Bu motorun içinde bir devre var, tamir ettim sonra yine bozuldu nalet :) Ben de devresini kendim yapayım dedim, ama yarın bir gün aracı satarsam mikroişlemciyle falan uğraşmasınlar diye analog rölelerle bir devre kurdum. ufak bir kutu içinde, orijinali ile birebir çalışıyor. Uzun zamandır niyetliyim şuraya yazayım yaptığımı diye ama analog da olsa devre şemasını çizemedim biraz karışık oldu :D talep olursa ama ben hazırım. 

Merhaba. Sirkülasyon devresi bende de sorunlu. Bazen devreye giriyor bazen girmiyor. Röleli çözümü paylaşırsanız memnun olurum. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İnan Çınar

Fiestadaki klepeye  ve motora  ulaşmak için  komple ön  gögüsü  indirmek  lazım sanırım. Bugün  baktım  ama olay Ka daki gibi değil. Torpido  havuzu  konsola birleşik maalesef.

Ben mi yanlış biliyorum  yoksa Ka daki gibi torpido arkasında değil mi yeri? 

Çok hevesim kırıldı bugün çok ümitliydim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...