İçeriğe Yönlendir

Aracın Değişen Parçası Bulunmamaktadır Tabiri

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

Merhabalar,

Kendi aracımı satılığa çıkardım. İlan verirken de bazı klişe tabirleri hepimiz kullanıyoruz. Ancak başlıktan da anlaşılacağı gibi 'aracın değişen parçası bulunmamaktadır' tabiri biraz kafama takılıyor. Tabi buradaki kastın kaportadaki parçalar olduğu belli ama genel olarak değişen parça bulunmamaktadır dendiğinde örneğin filtreler de aracın parçası olmuş oluyor. Ya da ne bileyim motorda ufak bir arıza oluyor, bundan dolayı parça değişiyor vs. Bu tabir yerine ne kullanılabilir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kastedilen kaporta parçası. Diğer bozulan eskiyen parçaların değişeceğini herkes biliyor bence :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Boya var/yok, değişen de yok denirse, kimse havafiltresini bujiyi falan boyamayacağı için, kaporta aksamı olduğu anlaşılır:) bence izaha bile gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bizde araç satışı sehtekarlıkların bolca olduğu bir sektör olduğu için herşeyden bi maraz çıkar, gayet normal...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

5 tane tramer kaydına sahip 3000 tl hasar kayıtlı sedan satın aldım. 3000 tl toplam hasar kaydına rağmen değişen parçası yok. Tamponları boyatıp boyatıp takmışlar. 

Exspertiz ederken exspertizin dediği önemli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bir arkadaş araç alırken  Satıcı şöyle diyor:

Bu araç  5 senedir   sanayi yüzü  görmedi.

Arkadaşın anladığı :

***5 senedir standart bakımları dışında masraf açmadı.

Aracın 5 senedir  hiç yağı filtresi değişmemiş. Araç alındıktan ve memlekete geri dönüldükten  sonra  Usta bunun yağı balçık gibi olmuş deyince  arkadaş satıcıyı arayıp  abi ne zaman  değiştirdin  bunun yağını deyince Satıcı :

-Kardeş ben 5 senedir sanayiye  gitmedim. Sana da söyledim.

diyor. 

• Beğen 1
  • Mutlu 9
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

değişen diye birşey saçmalık sadece. aracın kaportasının neden değiştiği önemli. yamuk yumuk düzeltilmiş parcadansa yeni takılmış kaporta parçası evveldir benim için. piyasa böyle olduğu sürece hepimiz alışacağız merak etmeyin. eskiden 100 bin km psikolojik ikinci el araç tercihi sınırdı. şimdi bu 200 bin oldu. az sabredin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Ben tabire değilde içeriğine takıyorum.Değişen parça olsa ne olur. Sen pert araçları yap-çat trafiğe sok öteki tarafta aracın değişen sacına tak ,bizim insanımızı anlamak zor. Parça değiştirmeyipte aracın üzerine fayans döşeyen çok, mübarek sanki malayla duvar sıvamış bu mu daha iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Araç alırken araca değil de sahibine bakmalı aslında. Eğer ben anlamıyorum derse aracı iyice incelemeli ama değişen bujisine kadar söylüyorsa ve belgeliyorsa o adamdan araç alınır. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

amponları boyatıp boyatıp takmışlar. 

Tamponlar değişen parça olarak bakılmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Tamponlar değişen parça olarak bakılmaz.

ekspertizde boyasına bile bakıyoar, afrika piyasasına dönüyoruz

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Çağlar Bayur yazdı:

ekspertizde boyasına bile bakıyoar, afrika piyasasına dönüyoruz

Ölçüm sonuç veriyor mu Çağlar Abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Yanar yazdı:

Ölçüm sonuç veriyor mu Çağlar Abi

plastiği ölçen cihaz görmedim, göz kontrolü ile anca

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...