İçeriğe Yönlendir

Feci Otobüs kazası

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Karabük-İstanbul arası sefer yapan otobüs sabah kaza yapmış. 5 ölü 10 ağır yaralı varmış. Bu otobüs şoförleri neden aşırı dikkatli davranmazlar acaba. Günaha girmeyeyim ama saate bakılırsa uykunun bastırdığı zamanlarda kaza olmuş gibi. Ölenlere Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah hastalara acil şifalar versin. 

https://www.mynet.com/istanbul-da-yolcu-otobusu-kaza-yapti-olu-ve-yaralilar-var-110106565204

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu firma mı sık kaza yapıyor yoksa algıda seçicilik mi bilemiyorum. Keşke otobüs firmaları olayı daha ciddiye alıp, personelleri ek eğitimlerden geçirip , belli kriterleri sağlayan şoförlere 50 kişiyi emanet etse. Otobüs şöförü olmanın kriterleri ehliyet ve src olmamalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Cok yazik.
İstanbuldan bu sabah yola ciktim, karabuke ugrayip simdi safranboluda yemek molasi verdim haberi gordum. Allah rahmet eylesin. Malum turizm maalesef bu konularda sabikali [emoji17]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Malum turizm iki açıdan dikkat çekiyor. Hem en çok sefer yapan firma hem de şöförler çok çalıştırılıyor. Kaza bariz uyumak. Fren izi de yok. Şöför gece de uyarılmış yolcular tarafından. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu adamlara 90 hız limiti koyucaksın. 120 ile gidiyorlar solluyorlar. Beni gece vakti 115 ile seyederken kaç tanesi solladı. 

Hızlı sürüp sefer yetiştirceklerine ekonomik ve yavaş sürüp yakkıtan kazansalar. Hatta yakıt tasarufu yapanada prim verseler. Döner sermaye gibi bişey olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Önder Özcan yazdı:

Cok yazik.
İstanbuldan bu sabah yola ciktim, karabuke ugrayip simdi safranboluda yemek molasi verdim haberi gordum. Allah rahmet eylesin. Malum Turizm maalesef bu konularda sabikali emoji17.png

Yolculuk nereye abi? Toprakcumalıydın sanırım oraya mı gittin.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Bencede .Uyanık olsa duvara vurmak yerine bariyer tarafına manevra yapıp o aradan geçerdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Yolculuk nereye abi?
Arif Safronboluluyuz ya [emoji846]
Sariahmetli koyu, toprak cuma ya komsu. Annemi babami birakip gri donucem hemen.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Şöyle de bir durum var hız sınırı sadece bize mi onu da bilmiyorum. Bayramda Balıkesir’e giderken Bolu tünelinden geçerken biz 70 ile gidiyoruz otobüsler 120 ile gidiyor sonra da durum bu. 

Erhan Doruk yazdı:

Bu firma mı sık kaza yapıyor yoksa algıda seçicilik mi bilemiyorum. Keşke otobüs firmaları olayı daha ciddiye alıp, personelleri ek eğitimlerden geçirip , belli kriterleri sağlayan şoförlere 50 kişiyi emanet etse. Otobüs şöförü olmanın kriterleri ehliyet ve src olmamalı. 

Evet benimde çok dikkatimi çekiyor firma.

Önder Özcan yazdı:

Arif Safronboluluyuz ya emoji846.png
Sariahmetli koyu, toprak cuma ya komsu. Annemi babami birakip gri donucem hemen.

Biliyorum abim o yüzden mesajı düzenlemiştim ama okuyamadın sanırım 😊 kazasız belasız gitmek nasip etsin abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Daha evvelden haberlere konu olmuştu firma, adı çıkmıştı Tabut Turizm diye, sefer sayısı fazla o sebeple kaza oranı da yüksek. Tabi kurumsal ciddiyet ve tedbir de zayıf. 

Allah rahmet eylesin...

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Hiç sevmedigim otobüs firması,nedense yollarda bu firmayı süratli giderken görüyorum. Belkide tesadüf

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kaç milyon TL lik otobüslerde, şerit takip ,uyku algılama vs gibi sistemler yok mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

servis hizmetinin kalitesi mutlaka düşüktür, bendeki algı böyle ancak sefer sayısı ne kadar çok ise o  kadar çok kaza ile karşılaşmak da mümkün. bence bu nedenle bu şekilde algılıyoruz. birde kabin içi kazaları var ki haberlere yansıyan korkunç ötesi.

Arif Aykın yazdı:

Karabük-İstanbul arası sefer yapan otobüs sabah kaza yapmış. 5 ölü 10 ağır yaralı varmış. Bu otobüs şoförleri neden aşırı dikkatli davranmazlar acaba. Günaha girmeyeyim ama saate bakılırsa uykunun bastırdığı zamanlarda kaza olmuş gibi. Ölenlere Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah hastalara acil şifalar versin. 

https://www.mynet.com/istanbul-da-yolcu-otobusu-kaza-yapti-olu-ve-yaralilar-var-110106565204

bu kazanın çok benzeri ankara girişinde olmuştu. bizzat gördüm o kazayı hemen peşinden, otobüsün 3 te 1 i yoktu köprü ayağında ezilmişti. bence uyku ile ilgili bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Yolcu otobüslerinde şerit takip çarpışma önleme otonom sürüş olmalı . Kaza anında kazanın durumuna göre konum ve ilkyardım çağırma gibi özellikler olmalı ( Belki vardır bilemiyorum )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Yolcu otobüslerinde şerit takip çarpışma önleme otonom sürüş olmalı . Kaza anında kazanın durumuna göre konum ve ilkyardım çağırma gibi özellikler olmalı ( Belki vardır bilemiyorum )
Olsada bizimkiler o özelliği bir yolunu bulup kapatır bayramda otobanda 130 km ile giderken en az 10 otobüs beni solladı istanbul edirne hattında
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ne yazık ki ülkemizdeki en ucuz şey insan hayatı. Ölen öldüğü ile kalıyor. Birkaç yıl ceza sonrası salıveriyorlar. Çıkan yeterli cezayı çekmediği için ders almıyor ,   cezalar caydırıcı olmadığı için aynı suçu işleyen çok oluyor. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kuzey Marmara Otoyolu Çiftalan mevkiinde dün sabah meydana gelen kazada 5 kişi öldü, 25 kişi de yaralandı. Kazayla ilgili bölge trafik ekipleri ilk raporu tamamladı. Yapılan incelemede kazada hayatını kaybeden otobüs şoförü Doğan Duygulu’nun kusurlu olduğu tespit edildiği belirtildi. Raporda şoför Duygulu’nun 2918 nolu Karayolları Kanunun “Trafik kazalarında sürücü kusurlarının tespiti ve asli kusur sayılan halleri" düzenleyen 84’ncü maddesine göre kabahatli bulunduğu kaydedildi.

'ŞOFÖRÜN AMACI KÖPRÜ AYAĞININ YANINDAKİ YÜKSELTİYE ÇIKMAK'

Rapora göre; Karabük’ten yola yola çıkan araç, Bolu'da sürücü değiştirdi. İkinci şoför de Gebze'de otobüsten ayrıldı. Kaza Eyüpsultan Kuzey Marmara Otoyolu Çiftalan mevkiinde gerçekleşti. Raporda otobüs şoförü Doğan Duygulu’nun, doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yaptığı ve direksiyon hakimiyetini kaybettiği tespitine yer verildi. Yoldan çıkan otobüsün yaklaşık 150 metre bu şekilde ilerlediği, ardından köprünün ayağına çarptığı vurgulanan raporda, şoförün amacının köprü ayağının yanındaki yükseltiye çıkmak olduğu ancak hızını kontrol edemediği kaydedildi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...