İçeriğe Yönlendir

3 Arac Arasinda Kaldim ? Tecrubelerinizi Paylasirsaniz Sevinirim

Fatih Yildam

Recommended Posts

Fatih Yildam

Merhaba, Uzun suredir arastirma yapiyorum hangi araba benim icin uygundur diye.

Onceliklerim neler,

1.Kolay satilmasi

2.Lpg ile uyumlu ve max 10 litreyi gecmemesi yani bir tank ile en az 400 km gitmesi (45 litrelik icin )

3.Uzun ve orta derece kaliteli yollarda gerek yalitim olarak gerek konfor suspansiyonlar olarak iyi bir deneyim sunmasi, tirim sesi olmamasi vs.  Ortalama hizim 120 140,0, 160 km arasi dusunursek

Ve kaldigim araclar 

1. Audi a4 b7  bazilari 5 vites bazilari 6 ileri 1.6 1.8 ve 2.0 secenekleri mevcut 1.8 sanki cok yakin bana gibi ama

2. Skoda octavia 1.4 veya 1.8 motorlar   6 ileri olanlar

3. Ford mondeo 2.0 veya 1.6 

Ve bu araclar 160 bin km uzeri aracalr ama max 200, km e kadar bakiyorum

Genel olarak baktigimizda 120 beygir uzeri araclar cok motoru bogmayan konforlu vs araclar bunlar sanirim ama inannin hic bir bilgim yok Ortalama hizim 140 max 160 olucak ve beni yormiycak bir araba dusuncem var

Bu secenekler ve beklentiler olarak sizce hangisi yukardaki 3 maddeyi duzgun bir sekilde kapsiyor Tecrubelerinizi Paylasirsaniz Sevinirim   Saygilar.

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Sefa Çelik yazdı:

1) VW

2) VW nin 1.4 TSI ları vialle lpdi ile (lpg değil, lpdi) dizelden bile daha ekonomik olurlar. 

3) Passat

Hocam passat a karsi gercek bir istemezligim var niye biliyorum belkidecok fazla olusundan etrafta blkide temizine rast gelememem bilmiyorum ama ben uzun yol yapiyorum is geregi, Ve lpg dusunmemin sebebi 10 arabaya bindim diyelim 5 i dizeldi 5 lpg ve ben lpg den cok memnun kaldim sorun ciktiysada canimi pek yakmadi bu yuzden lpg ye bu kadar sicagim Ve sanirim passat in o model araligindaki ic mekan ve direksiyon durumunu pek sevmiyorum

Dogrusunu soylemek gerekirse a4 e sicagim ama 5 vites sorun olur mu yada lpg ile uyumu konusunda problem yasanir mi bilmiyorum suan icin ya audi yada octavia cok yakin gozukuyor

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hocam a4 e yakınsan git satılık olanlardan birine talip ol sürüş İçin aradıklarını da Satıcıya aktar ve deneme sürüşü yapmak istediğini söyle. Kullan ve kararını ver. Yoksa gerisi boş. Hem 5 hem 6 ileri bul ve dene. En sağlam bu yöntemdir. Gerisi ancak süpriz olur.

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Hacı Şenyurt yazdı:

Hocam a4 e yakınsan git satılık olanlardan birine talip ol sürüş İçin aradıklarını da Satıcıya aktar ve deneme sürüşü yapmak istediğini söyle. Kullan ve kararını ver. Yoksa gerisi boş. Hem 5 hem 6 ileri bul ve dene. En sağlam bu yöntemdir. Gerisi ancak süpriz olur.

hocam sanirim a4 ya cok begendim tank gibi , Sizin corolla kac model acaba memnun musunuz yol tutusu ic konforu yalitimi vs sinden ve kac yakiyor acaba kac model. hibrit ulkemizde cok yok galiba

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Merhaba A4 B7 kasa 1.6 lar benzinli atmosferik motor ve performans zayıf ağır kasası ile LPG de 13 lt ler rahatlıkla görülür diye düşünüyorum . Az yakmaz ama konfor ve görünüş muazzam bende çok beğeniyorum b7 kasayı Allah gönlünüze göre versin

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Coşkun Basan yazdı:

Merhaba A4 B7 kasa 1.6 lar benzinli atmosferik motor ve performans zayıf ağır kasası ile LPG de 13 lt ler rahatlıkla görülür diye düşünüyorum . Az yakmaz ama konfor ve görünüş muazzam bende çok beğeniyorum b7 kasayı Allah gönlünüze göre versin

Amin insallah cumlemize afiyetle , hocam sizce 1.8 motora nasil uyar lpg 2.0 biraz fazla gibi ama 1.8 is gorur gibi duruyor 10 litrenin altini gorebilir miyim lpg ile 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Amin insallah cumlemize afiyetle , hocam sizce 1.8 motora nasil uyar lpg 2.0 biraz fazla gibi ama 1.8 is gorur gibi duruyor 10 litrenin altini gorebilir miyim lpg ile 
Maalesef bilgim yok .
1.8 Turbo ise konfor + dinamik sürüş keyfi bir arada sunar ( 150 hp )
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Alpay Sumer yazdı:

bence octavia. Ama yazdiklarin disinda secenek olursa, farkli birsey dusunmek istersen superb.

hocam aslinda octavia ve superblere bakiyorum ama biliyor musun konforu yalitimi nasil acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

İki aracta gayet guzel konfora sahip.. Forumda octavia kullanan var. fikir vereceklerdir. tabi illa lpg olacaksa elenecektir bu marka..

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
hocam sanirim a4 ya cok begendim tank gibi , Sizin corolla kac model acaba memnun musunuz yol tutusu ic konforu yalitimi vs sinden ve kac yakiyor acaba kac model. hibrit ulkemizde cok yok galiba

Şirket aradı olarak yaklaşık 10000 km dir kullanıyorum. Bu model bence şehir içi için ideal. Şehir dışı sürüşlerde ben çok beğenmedim. Motor atmosferik 100 beygir felan olması lazım. Hibritle beraber 120 beygir felan diyorlar. Benim eski 1.8 ghia eskort 115 beygir olması lazım bu hibtitren çok daha zevkli idi. Ben uzun yol performansını sevmedim. Bayramda Malatya-Ordu arası kullandım. Mesudiye-köyüm arası bol virajlı yollarda ama düşük hızlardaki reaksiyonlarını beğendim. Lakin tekrar olacak ama 120 ve üzeri hızlarda iken bana hiç güven vermedi. Aracın süspansiyon yapısından mıdır nedir bilmiyorum bana gövde salınımı çok geldi.

Yine tekrar ediyorum beğeniyorsanız mutlaka test sürüşü yapınız.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Çok araç kullandım ama eskilerden en sevdiğim 98-00 arası 1.8t lpg passattı. Hem konfor hem performans hem ekonomiklik olarak süperdi. Şimdi baktım 50-60 bin civarıymış piyasası. Kriterlerinize tam uyuyor bence. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Merhaba, Uzun suredir arastirma yapiyorum hangi araba benim icin uygundur diye.

Onceliklerim neler,

1.Kolay satilmasi

2.Lpg ile uyumlu ve max 10 litreyi gecmemesi yani bir tank ile en az 400 km gitmesi (45 litrelik icin )

3.Uzun ve orta derece kaliteli yollarda gerek yalitim olarak gerek konfor suspansiyonlar olarak iyi bir deneyim sunmasi, tirim sesi olmamasi vs.  Ortalama hizim 120 140,0, 160 km arasi dusunursek

Ve kaldigim araclar 

1. Audi a4 b7  bazilari 5 vites bazilari 6 ileri 1.6 1.8 ve 2.0 secenekleri mevcut 1.8 sanki cok yakin bana gibi ama

2. Skoda octavia 1.4 veya 1.8 motorlar   6 ileri

ilgilendigin araçlardan 2008 A4 B7 kullanıcısıyım. Aynen senin mantıkla geçen yıl araç aradım. B7 de karar kıldım çok masraflı bir araç değil ben 1.6 sını kullanıyorum vergi düşük 7 lt. ile 10 lt. arası yakıtı var. Motor ve yüruyen akşam parçaları hiç pahalı değil bakım dolu paketini de alırsan tatminkar bir donanıma sahip.

Eğer çok yokuş indi çıktılı bir yerde kullanmayacaksanız ideal 102 hp hitler motor dedikleri fazla problemli bir motor değil ,bu kasada en çok 1.6 ve 2.0 tdi var buda size fikir verebilir. Şehir içi kullanıma da çok uygun ben hiç 11 lt. üzerine çıkmadım.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Audiler hakkında bilgim yok fakat 2015 yada 2016 model süper b ye bindim güzeldi fakat 2002 model mondeoyu süper b den çok daha beğenmiştim ikiside otomatikti

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

2.0 motor turbolu bir araç bakın, 2.0 altı istediği kadar beygir yükleseler de bana göre yetersiz. 140 160 hızlarda rahat olması için en az 2.0 turbo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

listendeki 3 araç için konuşayım, a4 atmosferik sani tatmin etmez, octavya turbo ise güzel, Mondeo 2.0 dizelse direk onu al derim, 200 lü hızlarda falan keyfine bakar teyple falan oynarsın, diğerlerinin o aracın yanında zaten şansı yok, haa 2. el de az zorlar satmak belki ama her aracın alıcısı vardır, passat falan mondeo varken pek bakmazdım açıkcası, 2. eli iyi o kadar, birde adam gibi sağlam kalmış bulursan....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Atmosferik motorların performansı iyi değil. Ben bu listede oyumu Octavia'dan yana kullanıyorum. Gücünüz yeterse Superb de çok konforlu ve performanslı bir araba.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

2010 superb kullanyorum lpgsiz. dediğiniz süratlerde 6.5 7 litrelerle gittim geldim şehirler arası yollarda. Eğerki lpgli temiz montajlı bulursanız kaçırmayın derim. 

Parasının hakkın fazlasıyla veren araçlardır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...