İçeriğe Yönlendir

1.0 Ecosport Style

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Selamünaleyküm hayırlı akşamlar. Son 1 senedir kullandığım 1.5 Tdci fiestamı satıp sıfır ecosport teslim almış bulunmaktayım. Style pakette karar kılmıştım zira donanım olarak yeterli düzeyde ve st line ile arasındaki fiyat farkı fazlaydı. Temmuz başı zam gelmeden bayide bir test sürüşü ile adım attık ve ellerinde fiyat sabitleyebilecekleri tek renk olan manyetik gri araçta pazarlık ettik bağladık. Dedikleri gibi bayram ertesi teslim ettiler aracı. İçi oldukça ferah ve sürüş pozisyonu da gayet iyi durumda. İlk uzun yolumu da cuma gerçekleştirdim kayseriden adanaya. Ordan çıkarken 24 km idi ve zorlamadan motoru 90 a kilitledim aracı Adana'ya geldiğimde ortalama tüketim 5.2 idi. Klima yolun yarısı kadarına açıktı. Araç dizel fiestada sonra çok ama çok sessiz geldi açıkcası. Yokuş performansı düşük devirde girmeme rağmen gayet tatminkar oldu. 1.0 bir araçtan iyi bir performans diyebilirim. Tam otomatik şanzıman gayet güzel işliyor hissiyatı hoş. Start stop yerinde istikrarlı çalıştı hep. Malzeme kalitesi de gayet yeterli durumda bu araçta. Yolda 3 kere yorgunluk uyarısı verdi bu donanımdan haberim yoktu açıkcası. Telefonun tablet ile Bluetooth bağlantısı ses alış verisi çok iyi. Bagaj görünenden daha hacimli aslında. Yana açılan kapısı benim hoşuma gitti çok kişinin hoşuna gitmese de. En çok merak ettiğim şey de yokuş aşağı uzun inişlerde şanzıman nasıl korunacaktı? İlk aracım focus 1 de tam otomatikti ama üzerinde vites seçebiliyor yokuş aşağı yollarda frene binen yükü azaltıyordum. Herneyse pozantı devamında Gülek boğazından Çukurova'ya kadar epey bir iniş var. Hız yine 90da kilitli idi ve 91 olduğu an frene basmadan araç vites küçülttü ardından bi vites daha küçültüp motor frenini arttırdı hız yine 90 da kaldı bunu da çok beğendim. Aracı teslim almadan önce depodaki görüntüleri yükledim detaylı çekemedim henüz.

https://hizliresim.com/2o0LrI

https://hizliresim.com/T3kIdN

https://hizliresim.com/9zYIWd

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, renk de araba da güzel. Canlısını da çok beğenmiştim. Puma seçeneği var mıydı, arada fiyat farkı çok mu. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Mustafa Yanar yazdı:

Hayırlı olsun, renk de araba da güzel. Canlısını da çok beğenmiştim. Puma seçeneği var mıydı, arada fiyat farkı çok mu. 

Teşekkür ederim. Evet puma da vardı lakin fiyat olarak 32 bin TL fark vardı maalesef. Ecosport fotoğraftaki gibi değil canlısı gerçekten farklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Canlısı harika, kalıbının üstünde bir araç, yolda arkadan giderken gördüm C sınıfı suv zannettim. 

Puma nın canlısını görmedim ama tasarımı çok hoşuma gitti. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Sanırım fiesta şasisi üzerine kurulu bir araç değil mi, selefi b-max mi oluyor bunun?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
Mustafa Yanar yazdı:

Canlısı harika, kalıbının üstünde bir araç, yolda arkadan giderken gördüm C sınıfı suv zannettim. 

Puma nın canlısını görmedim ama tasarımı çok hoşuma gitti. 

Puma da inceledim ama o biraz daha basık gibime geldi hatları daha yuvarlak tasarımı güzel ama.

M. Asım Kahraman yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Sanırım fiesta şasisi üzerine kurulu bir araç değil mi, selefi b-max mi oluyor bunun?

Teşekkür ederim .Evet Fiesta üzerine kurulu zaten b Max ler Romanya'da durdu ecosport a başladılar aynı yerde.

Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.. Renk harika :nazar: 

Recep Demirci yazdı:

Hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim.

Sinan Akgöl yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın. :nazar:

Teşekkür ederim Sinan bey 

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Herkese çok teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hocam hayırlı olsun.

Geçenlerde mavisini gördüm, canlı gerçekten güzel duruyor.

Sizin renk de çok ağır, hoş duruyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Aydın Sert yazdı:

Hocam hayırlı olsun.

Geçenlerde mavisini gördüm, canlı gerçekten güzel duruyor.

Sizin renk de çok ağır, hoş duruyor.

Ali Gürbüz yazdı:

Hayirli olsun. Renk çok hoş gerçekten.emoji3478.png

Çok teşekkür ederim sağolun

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, güzel makine, bayide incelediydim, şuan fiyat sabitleme yapabileceğiniz araçlar yolda, henüz yapılamıyordu yalnız, buna ve pumaya baktım, elbette puma bundan farklı ve daha baba bir model ama 200 e yakın fiyatı ve eksik donanımları yüzünden sizi ST line olan puma versiyonuna itiyorki onda da donanım eksik, güzel bir ekleme yapınca oluyor fiyatı 280 bin, o zmanada pahalı oluyor ne yazıkki.. 

şu ekran olmadan puma almam açıkcası, buda fiyatı uçuruyor...

teknoloji ve konfor paketli St line 1.0 125 hp oto puma 287,5 bin tl.  paketler yok düz st line 269 bin  boş layn araç....

images?q=tbn:ANd9GcSTOY9kMByaWb5zPQxRdGb

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hayırlı olsun, güzel makine, bayide incelediydim, şuan fiyat sabitleme yapabileceğiniz araçlar yolda, henüz yapılamıyordu yalnız, buna ve pumaya baktım, elbette puma bundan farklı ve daha baba bir model ama 200 e yakın fiyatı ve eksik donanımları yüzünden sizi ST line olan puma versiyonuna itiyorki onda da donanım eksik, güzel bir ekleme yapınca oluyor fiyatı 280 bin, o zmanada pahalı oluyor ne yazıkki.. 

şu ekran olmadan puma almam açıkcası, buda fiyatı uçuruyor...

teknoloji ve konfor paketli St line 1.0 125 hp oto puma 287,5 bin tl.  paketler yok düz st line 269 bin  boş layn araç....

images?q=tbn:ANd9GcSTOY9kMByaWb5zPQxRdGb

Ecosport style paket ile de donanım açısından yeterli olsa da puma bir gömlek üst bir araç donanım tam olmalı yakışanı o oluyor ama onda da dediğiniz gibi fiyat aşırı artıyor. Bir de çift kavrama olması düşündürüyor. Belki powershift gibi değil sıkıntısızdır bilemiyorum ama tam otomatik yine de daha güven veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah hayırlı etsin. Kazasız, belasız ve cezasız sürüşler dilerim. test ettiğim bir araç gaza yüklenince 25 lt/100km görebilen bir kapasitesi var. Puma ile kıyaslamak adil değil bu B segmenti puma ise B+ gibi hatta bazı eski kasa c suv gibi duruyor.   

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...