İçeriğe Yönlendir

Uzatma Kablo ile Beyaz Eşya Kullanılır mı?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Cihat Küçükay
Mustafa Karaca yazdı:

Çamaşır odası yoksa eğer makinaların üst üste olması güzel değil. Ayrı ayrı daha iyi bence. İkinci banyo seçeneği iyi olmuş sizin için 😊 ama çalıştırırken hava almasına dikkat edin. Kurutma makinesi hava çekiyor fazlasıyla. 

Dolabı ona göre yaptırmıştım. Önü açık, sağında ve solunda 5 cm pay var. Makinaları ayırdıktan sonra üst dolaba kapak yaptırıp banyo dolabı olarak hizmete açtım 😁

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Cihat Küçükay yazdı:

Dolabı ona göre yaptırmıştım. Önü açık, sağında ve solunda 5 cm pay var. Makinaları ayırdıktan sonra üst dolaba kapak yaptırıp banyo dolabı olarak hizmete açtım 😁

Mantıklı olmuş 😃 makina için bende banyo dolabı düşünüyorum. Olmazsa ölçüleri bende kurutma makinesi için uygun alayım ilerde ne olur ne olmaz 😉 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, evimde kurutma makinesi kullanıyorum. Kışın çok işe yarıyor ama kurutma makinesini balkona almak istiyorum. Balkonda priz yok. Bu yüzden uzatma kablosu ile kullanabilir miyim? Genellikle uzatma Kablo tavsiye edilmiyor ama balkona priz çekmek zor gibi yakında buat yok en yakın buat balkon lambası için olan onda da topraklama yok. Bu yüzden kaliteli kalın bir uzatma kablosu ile çalışırsam olur mu? Tehlike yaşar mıyım? 

3x2.5 kablodan kendiniz yapın istediğiniz kadar uzatın.

örnek https://www.trendyol.com/led/3x2-5-kablo-elektrik-kablosu-ttr-10-metre-p-39427609

gerçi bu biraz ucuz sanki...

Arif Aykın yazdı:

Hayır priz iptal olmayacak. Her priz içersinde atlama yapmak için iki giriş bulunur. Bu sebepten senin zaten prizin faz ucunda bir kablo nötr ucunda bir kablo toprakta bir kablo var. Bunların yanlarına aynı renklerde veya Farklı renklerde kablo gireceksin. 

İnternette şöyle bir fotoğraf buldum. Her kablo yanına kablo gireceksin.

girerek sağlıklı olmaz çoğu yeni nesilde. Kabloyu kesecek klemens ile üzerine ek bindirecek.  Ya da o işle uğraşmayacak güzel bir fiş kullanacak sıkı oturacak.

Erhan Doruk yazdı:

...

Diğer seçenek prize gelen kablonun üstünü sıyır. Kabloları oradan bağla, üzerine lehim yap ki sonra gevşemesin. Makaron ile de yalıt, üzerine bir tur bant sar. Ömürlük kullanırsın. 

..

Doğru yöntem bu. Lehime gerek yok ama iyi bi sıkılacak çevrilecek üzerinde dönülecek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mehmet Göktürk yazdı:

Prizden prize Atlama yaparak kullanmak sağlıklı olmaz mı? 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Göktürk yazdı:

girerek sağlıklı olmaz çoğu yeni nesilde. Kabloyu kesecek klemens ile üzerine ek bindirecek.  Ya da o işle uğraşmayacak güzel bir fiş kullanacak sıkı oturacak.

Hocam doğrusu evet dediğiniz, fakat ev tesisatı ttr kablo değilde nya kablo ile yapılıyor yapacak kişi bir elektrikçi değilse  iyi sıkılma yapmazsa gevşeklik sorunuyla daha da sıkıntı olabilir. Bu sebepten bana göre elektrik işiyle uğraşmayanlar için en sağlıklısı prizden atlama almak. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Karaca yazdı:

Prizden prize Atlama yaparak kullanmak sağlıklı olmaz mı? 

Olur. bağlantıları gözünüz tutsun. temas noktası sıkı olsun. daha sonra bir de çalışırken yakından koklayın yanma kokusu var mı.  Yeni nesil prizler çok kaltesiz bazıları vidalı bile değil. Sok çıkar sık gevşet işine girince yayları su koyveriyor yahut vidaların altındaki perçinler sallanmaya başlıyor. Belki gözünüz tutmazsa bi tane bilindik marka yeni kalite bir priz de almak gerekebilir. Atlama girişleri olabiliyor bazılarında. Yahut ikili prizler de var tek yuva için. Onu koyup dışardan fişle de devam edebilirsiniz. Daha olması gerektiği gibi olur. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mehmet Göktürk yazdı:

Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. Çalıştırdığın zamanlar dikkat ederim koku vs var mı diye. Prizler makel marka şimdiye kadar sıkıntı olmadı olursa kaliteli bir priz alıp değiştiririm😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...