İçeriğe Yönlendir

Mondeo Trend 2012 İkaz Lambası

Bora Terzi

Recommended Posts

Bora Terzi

Merhaba arkadaşlar.araştırdım ama birtürlü cevabını bulamadığım bir sorunum var.

Kapıları kitlediğimde benzin lambasının altındaki ikaz lambası yanıp sönüyor sürekli.kare şeklinde içinde ünlem işareti var.

Daha önce dikkat mi etmedim acaba.yoksa hep mi yanıyordu bilemedim.

Bir sorun sa eğer çözüm bulmak istedim.

İkaz sadece kapıları kitlediğimde yanıyor.araç yarım kontak yada çalışırken ikaz yok.

Sadece kitlediğimde.

Bilgisi olan varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Merhaba Bora bey,söz konusu ikaz işaretinin fotoğrafını paylaşır mısınız daha kolay çözüme ulaşmak adına?

İşaret ünlem mi acaba yoksa İ harfi mi ?

İ harfi ise İnfo(bilgilendirme) olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

immo ikazı yani normal hırsızlık caydrıcı lamba olabilir?. kapılar kitlenince mi başlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Terzi

Evet sadece kapılar kitlenince yanıyor

Çağlar Bayur yazdı:

immo ikazı yani normal hırsızlık caydrıcı lamba olabilir?. kapılar kitlenince mi başlıyor

Evet

Yorum bağlantısı
Bora Terzi
Cem Işık yazdı:

Merhaba Bora bey,söz konusu ikaz işaretinin fotoğrafını paylaşır mısınız daha kolay çözüme ulaşmak adına?

İşaret ünlem mi acaba yoksa İ harfi mi ?

İ harfi ise İnfo(bilgilendirme) olabilir.

Resim nasıl yüklenecek bulamadım ama resim çektim.İ işareti.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bora Terzi yazdı:

Resim nasıl yüklenecek bulamadım ama resim çektim.İ işareti.

İmgur - hızlı resim benzeri bir foto paylaşım sitesine fotoyu yükleyip linki foruma atmanız gerekiyor.

KOnuya ait bulduğum bilgi şöyle :

Göstergede yazan kutu-kare içinde i işareti: mesaj uyarı lambası. Bilgi ekranına yeni bir mesaj yüklendiğinde yanar. Mesajın ciddiyetine göre kırmızı veya sarı olabilir ve mesajın nedeni düzeltilene kadar yanık kalır. Mesaj uyarı lambası bazı mesajları desteklemek için yanar. Durumun önemine göre gösterge sarı veya kırmızı yanar ve ilgili durum ortadan kaldırılana kadar yanık kalır. Mesaj göstergesi ile birlikte sisteme özgü bir sembol, bazı mesajları desteklemek için yanabilir.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Muhtemelen immobilizer devredeyken yanıp sönen ışıktır. Bazı arabalarda da torpidonun üst kısmında mesela. Dışarıdan bakınca kırmızı yanıp sönen lamba var.

Yorum bağlantısı
Bora Terzi
Cem Işık yazdı:

İmgur - hızlı resim benzeri bir foto paylaşım sitesine fotoyu yükleyip linki foruma atmanız gerekiyor.

Göstergede yazan kutu-kare içinde i işareti: mesaj uyarı lambası. Bilgi ekranına yeni bir mesaj yüklendiğinde yanar. Mesajın ciddiyetine göre kırmızı veya sarı olabilir ve mesajın nedeni düzeltilene kadar yanık kalır. Mesaj uyarı lambası bazı mesajları desteklemek için yanar. Durumun önemine göre gösterge sarı veya kırmızı yanar ve ilgili durum ortadan kaldırılana kadar yanık kalır. Mesaj göstergesi ile birlikte sisteme özgü bir sembol, bazı mesajları desteklemek için yanabilir.

Mesajlara baktım ama birşey yok.

Mesaj olsa araç içindeyken de yanması lazım diye düşünüyorum.

Bu sadece kapıları kitlenince yanıyor.

İmbolizer(alarm) olabilir herhalde 

Hayret bunca yıldır hiç dikkat etmemişim ozaman.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Bora Terzi yazdı:

Mesajlara baktım ama birşey yok.

Mesaj olsa araç içindeyken de yanması lazım diye düşünüyorum.

Bu sadece kapıları kitlenince yanıyor.

İmbolizer(alarm) olabilir herhalde 

Hayret bunca yıldır hiç dikkat etmemişim ozaman.

Yakın zamanda kumanda piliyle ilgili bir durum hasıl oldu mu? Belki pil ile alakalı olabilir, mesela zayıf pil seviyesi vs. 

Kia Ceed'de mesela kapıları kilitleyince ön camın dibinde kırmızı ışık önce uzun sabit yanıyor, daha sonra flaş yapmaya başlıyor. Kilidi açınca sönüyor. Sizdeki de onun gibi bir şey olabilir. 

Yorum bağlantısı
Bora Terzi
Yurdaer Elay yazdı:

Yakın zamanda kumanda piliyle ilgili bir durum hasıl oldu mu? Belki pil ile alakalı olabilir, mesela zayıf pil seviyesi vs. 

Kia Ceed'de mesela kapıları kilitleyince ön camın dibinde kırmızı ışık önce uzun sabit yanıyor, daha sonra flaş yapmaya başlıyor. Kilidi açınca sönüyor. Sizdeki de onun gibi bir şey olabilir. 

Deniyeyim.👍

Yorum bağlantısı
Bora Terzi
Yurdaer Elay yazdı:

Denedim

Pil ile ilgili değil herhalde.

Hem yeni pil ile denedim hemde yedek anahtarla.

Ama değişmedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

mk4 içindir o , mk3 ekranında mesaj bölümü yoktu

Bora Terzi yazdı:

Ama değişmedi.

değişecek bir şey yok, yanıp sönmesi normal

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Alıntı

I have a 2012 ford focus sel 5 door hatch. I have noticed when I exit the car and lock all the doors there is a Red Info light blinking. I've checked the owners manual and none of the red info light apply. When I unlock the door the light stops blinking. I started to notice this light after I had my oil and filter changed but can't say actually how long this has been going on. My old focus had a blinking red light when the engine was off and the doors were locked. Does anyone know if this is some kind of security light similar to my old 2002 focus or something I should take to the dealer? There is nothing wrong with the car after I start it.. no warning or information type messages. thank you.

Alıntı

That blinking light indicates the Passive Anti-Theft System, or PATS for short, is activated. The light will begin to flash when the Focus is shut off and locked.

Yabancı bir Focus forumunda şöyle bir bilgi var. Kapıları kilitleyince pasif hırsızlık önleme sistemi devreye giriyormuş. Muhtemelen sizinki de aynıdır ;) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bora Terzi
Yurdaer Elay yazdı:

Yabancı bir Focus forumunda şöyle bir bilgi var. Kapıları kilitleyince pasif hırsızlık önleme sistemi devreye giriyormuş. Muhtemelen sizinki de aynıdır ;) 

Herhalde.

Başka bir bilgi bulamadım bende zaten.

Teşekkürler.

👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...