İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Stop Etme Ve 3000 Deviri Geçmeme sorunu

Burak Durmuş

Recommended Posts

Burak Durmuş

Arkadaşlar merhaba.

Aracım 2006 focus 1.6 dizel otomatik. seyir halindeyken, klimayı açınca veya kalkışlarda stop ediyor. Egr değişti (yan sanayi) yakıt basınç sensöründen değişti, mazot filtresi değişti enjektör bakımı yapıldı ama hala sorun devam ediyor. Göstermediğim yer kalmadı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Stop etme sorunu için krank devir sensörü olabilir, 3000 deviri geçmeme için ısıtma bujileri olabilir

Yorum bağlantısı
Burak Durmuş

Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor. Araç olur olmadık stop ediyor. 3 gündür de çekişte az biraz düşme var. Lütfen bana yardımcı olur musunuz 

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Benim ısıtma bujilerinden kaynaklı 3000 devir geçememe sorunum vardı. Hata kodundan tespit edildi, ısıtma bujileri değişince sorun çözüldü. 

Yorum bağlantısı
Burak Durmuş

Bugün enjektörcü de yakıt basınç sensör soketi değişti ve akşama kadar stop etmedi araç. Ancak eve dönerken rampada yine stop etti. Ayrıca Rölanti de araç alıp vermeye başladı. Kırmızı ışıkta vites D de ayağım frende beklerken de vurmaya devir ibaresinde oynamaya başladı. Anlamıyorum sorun ne kimse çözemiyor

Yorum bağlantısı
Burak Durmuş

Arkadaşlar aracımda bariz bir şekilde çekişten düşme sorunu var. 

Belki alakasız olabilir ama 3 kez yakıt basınç sensörü değişti hiçbir usta bu değişimlerde akü yü sökmemişti. En son sensörü söken usta akü yü de sökmüştü ve ne tevafuktur ki o ustadan çıkınca çekiş sorunum başladı. Acaba aracımın çekişten düşmesinin sebebi akü den veya akü nün sökülmesinden kaynaklı olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Isıtma bujilerine bakıldı mi bakılmadı mı anlamdım. Benim 180 binde bakıldığında 3 tanesi bozuk çıkmıştı. Çekişte falan sorun yoktu ama yaşayanlar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Durmuş

Isıtma bujilerine bakılmadı ama bilgisayara bağlayınca arıza kodu vermiyor arıza yok diyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Burak Durmuş yazdı:

Isıtma bujilerine bakılmadı ama bilgisayara bağlayınca arıza kodu vermiyor arıza yok diyor.

4 ü de bozulmadan arıza kodu oluşturmuyor. mekanik el ile kontrol gerekli

Yorum bağlantısı
Burak Durmuş

Peki bahsettiğim akü sökülmesi ile çekişin aynı anda olması tesadüf mü yoksa akü sökülmesi ile çekişin düşmesi arasında bir bağ varmı ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Durmuş

Geçen hafta ankara yıldırımlar oto sanayii nde öner otomotiv "Tuncay" ustaya gittim. Rabbim ondan razı olsun. Aracı kullandı ve sorunun selenoid valfinden olduğunu söyleyerek değiştirdi. Çok cüz-i bir fiyatla ayrıldım. Koskoca Kayseri oto sanayiinde değiştirmedik parça bırakmadılar. Focus başta olmak üzere bir araç sahibi iseniz hiç düşünmeden Tuncay ustaya gidebilirsiniz. Gerçekten bu işe emek vermiş "Usta" ! Burdan yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...