İçeriğe Yönlendir

1.6 CRDI 7 ileri DCT

Ercüment Yıldırım

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım

Arkadaşlar selamlar,

2017 dizel otomatik Elantra almayı düşünüyorum nasipse. Aracı kullanan binmiş olan veya bilen herkesin fikrine açığım.

Tercih sebeplerim şöyle; boyum biraz uzun 2m kadar :) , 2. çocuk olacak Allah izin verirse arka tarafta biraz daha büyük hacim iyi olur, bagaj büyük olsun ve en önemlisi f/p görünmesi.

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Aynı motor şanzuman kombinasyonu ile Accent Blue kullanıyorum. Araç yol tutmuyor. Yalıtım çok kötü. Ama hızlanması çok iyi. Kısaca uçan teneke :( aynı Bütçeler ile Ford ya da Opel bulunabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
captiva falan daha hacimli birşey olsa daha iyi olur sanki :nazar:
Captiva olunca model 2012 2013 e düşüyor yoksa 2.0 motorla baya iyi. Model düşmek istemiyorum
Aynı motor şanzuman kombinasyonu ile Accent Blue kullanıyorum. Araç yol tutmuyor. Yalıtım çok kötü. Ama hızlanması çok iyi. Kısaca uçan teneke [emoji20] aynı Bütçeler ile Ford ya da Opel bulunabilir diye düşünüyorum.

Era ya manuel e bende bindim baya o da bildiğin uçan tenekeydi.
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Elantra benzınlı kullandım araç güzel araçdır accent le elentra karsılaştırılmaz bile elantra ucuzmuda elantra dusunuyorsun niye passat degıl 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Elantra benzınlı kullandım araç güzel araçdır accent le elentra karsılaştırılmaz bile elantra ucuzmuda elantra dusunuyorsun niye passat degıl 
2017 aynı kmlerde passatın fiyatı ne kadardır
Elentra iyidir
Açık ve net oldu hocam [emoji1]
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Sık sık Accent blue otomatik dizel ve kullanıyorum. Accenteki hızlanma arkadaşın belirttigi gibi çok iyi geliyor bana Elantra daha yol tutuş konfor vesaire daha iyidir mutlaka. Kia cerrato da bakın bence .

Cavit Çırakoğlu yazdı:

Sık sık Accent blue otomatik dizel ve kullanıyorum. Accenteki hızlanma arkadaşın belirttigi gibi çok iyi geliyor bana Elantra daha yol tutuş konfor vesaire daha iyidir mutlaka. Kia cerrato da bakın bence .

Yada benzer şanzımanlı egea dizel otomatik.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Yada benzer şanzımanlı egea dizel otomatik.
Cerato ya baktım ama vazgeçmeme sebep olan üretiminin durması. Çok beğendiğim bir arabadır yoksa.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Arkadaşımda i30 sw var aynı motor kullanıyor. Farklı olarak i30 sw arka bağımsız süspansiyon kullanıyor elantra ise torsiyon çubuklu, Buda yol tutuşuna etki ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ercüment Yıldırım yazdı:

Arkadaşlar selamlar,

2017 dizel otomatik Elantra almayı düşünüyorum nasipse. Aracı kullanan binmiş olan veya bilen herkesin fikrine açığım.

Tercih sebeplerim şöyle; boyum biraz uzun 2m kadar :) , 2. çocuk olacak Allah izin verirse arka tarafta biraz daha büyük hacim iyi olur, bagaj büyük olsun ve en önemlisi f/p görünmesi.

Allah gönlünze göre versin, güzel araba. Motor şanzıman da gayet başarılı. Alternatif olarak Kia Ceed sw de güzel bir seçim olabilir. Kullanan arkadaşlarım var ve fonksiyonellik açısından çok memnunlar.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

işyerinde bir abimiz aldı. çok yakıyor diyor. 7 lt altına düşemedi daha. uzun yolda daha 5 lt leri görememiş. biz alma dedik dinlemedi bizi🙂

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Ercüment Yıldırım yazdı:

Cerato ya baktım ama vazgeçmeme sebep olan üretiminin durması. Çok beğendiğim bir arabadır yoksa.

Ceed alın ;) Premium Sportywagon

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Allah gönlünze göre versin, güzel araba. Motor şanzıman da gayet başarılı. Alternatif olarak Kia Ceed sw de güzel bir seçim olabilir. Kullanan arkadaşlarım var ve fonksiyonellik açısından çok memnunlar.
Sağolun inşallah. Ama bugün gidip ilanda beğendiğim arabaya bakmaya gittim. Araba bana Fluence ten daha güven veren bir araba değilmiş gibi geldi. İç malzeme kalitesi gerçekten iyi değil göze de güzel gelmedi. Bilmiyorum ben 308 kullandım 5 sene onun malzeme kalitesi bundan çok daha iyiydi ya da bana öyle geldi bilemedim. Herhalde tekrar 308 e dönücem gibi.
işyerinde bir abimiz aldı. çok yakıyor diyor. 7 lt altına düşemedi daha. uzun yolda daha 5 lt leri görememiş. biz alma dedik dinlemedi bizi[emoji846]
Onu bende duydum. Arabanın gaz tepkisi felaket yalnız bilmiyorum diğer kullananlar ne der. Ben durur halde gazı kökledim araba bi düşündü ne yapıcam ben şimdi diye sonra neyse hadi gidelim dedi sanki hareketlendi. Çok saçma geldi ya. Çift kavramalarda gaz tepkimesi konusunda sorun olduğunu çok söylüyorlar ama Megane kullanmış biri olarak acaba sadece Hyundai mi böyle vw de bunun gibi sanırım
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Serhat Işık yazdı:

işyerinde bir abimiz aldı. çok yakıyor diyor. 7 lt altına düşemedi daha. uzun yolda daha 5 lt leri görememiş. biz alma dedik dinlemedi bizi🙂

2011-2012 crv alın. Şahane araba. Konforlu geniş güvenli kaliteli sorunsuz. Azcık fazla yakıyor ama 2 küçük çocuklu aile için 10 numara hacme sahip

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Ceed alın [emoji6] Premium Sportywagon
Çok harika cee'd lerde evet. Fiyatlar galiba fazla uçuktu ama. Aklımda olsun yine de. Teşekkürler
2011-2012 crv alın. Şahane araba. Konforlu geniş güvenli kaliteli sorunsuz
Eski model inmek istemiyorum yoksa aklımda olan güzel arabalardan
Arkadaşımda i30 sw var aynı motor kullanıyor. Farklı olarak i30 sw arka bağımsız süspansiyon kullanıyor elantra ise torsiyon çubuklu, Buda yol tutuşuna etki ediyor.
Emin olun i30 ile Elantra tamamen kalite olarak birbirinden farklı arabalar. Hemde dağlar kadar fark var. Sw tam otomatik olana bindim harika muazzam bir araba. Düşünsem hemen alacağım arabalardan ama i30sw çok uzun
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ercüment Yıldırım yazdı:
Yurdaer Elay yazdı:

Sağolun inşallah. Ama bugün gidip ilanda beğendiğim arabaya bakmaya gittim. Araba bana Fluence ten daha güven veren bir araba değilmiş gibi geldi. İç malzeme kalitesi gerçekten iyi değil göze de güzel gelmedi. Bilmiyorum ben 308 kullandım 5 sene onun malzeme kalitesi bundan çok daha iyiydi ya da bana öyle geldi bilemedim. Herhalde tekrar 308 e dönücem gibi.

Bir önceki kasa 308 VTi kullandım ben de.. Malzeme kalitesi piyasadaki birçok araçtan güzel gerçekten. Genişliği ise taktire şayan. Yeni kasa 308 de güzel ama eski kasadaki o ferahlık, genişlik yok. SW araç seviyorsanız siz önerdiğim Kia Ceed sw'ye de bir bakın :)

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Bir önceki kasa 308 VTi kullandım ben de.. Malzeme kalitesi piyasadaki birçok araçtan güzel gerçekten. Genişliği ise taktire şayan. Yeni kasa 308 de güzel ama eski kasadaki o ferahlık, genişlik yok. SW araç seviyorsanız siz önerdiğim Kia Ceed sw'ye de bir bakın [emoji4]
Evet bende de 2010 hdi vardı yenilere kıyasla çok ferah içi. Şuan baktığım cam tavan onun verdiği ferahlık eskiyi aratmaz diye düşünüyorum.
Cee'd e Şimdi açtım bakıyorum [emoji1]
Cee'd sw lerde Avrupa üretim mi onu bilmiyorum ama
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ercüment Yıldırım yazdı:

Evet bende de 2010 hdi vardı yenilere kıyasla çok ferah içi. Şuan baktığım cam tavan onun verdiği ferahlık eskiyi aratmaz diye düşünüyorum.
Cee'd e Şimdi açtım bakıyorum emoji1.png
Cee'd sw lerde Avrupa üretim mi onu bilmiyorum ama

Evet.. Son iki tasarım Ceed'ler Peter Schreyer tasarımı ve Slovakya'da üretildi/üretiliyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ceed kalite olarak beklenmeyecek kadar iyidir, güzel ön yargı kırar, eniştem 2013 de benim gazımla sıfırını aldı, aracın altı yere yakın(piknik, yayla yolu gibi kullanımda sıkıntı olabilir) onun dışında çok memnun(pek yol yapmaz). Dct yakıtta daha iyidir, fransızlar kadar az yakmaz ama yaktığı helal olsun dedirtir. Yalıtım ve konforunu özellikte test etmenizi isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Ceed kalite olarak beklenmeyecek kadar iyidir, güzel ön yargı kırar, eniştem 2013 de benim gazımla sıfırını aldı, aracın altı yere yakın(piknik, yayla yolu gibi kullanımda sıkıntı olabilir) onun dışında çok memnun(pek yol yapmaz). Dct yakıtta daha iyidir, fransızlar kadar az yakmaz ama yaktığı helal olsun dedirtir. Yalıtım ve konforunu özellikte test etmenizi isterim.

308 de yere yakın 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye düşünüyorum. İlk gördüğüm yerde bakacağım. Teşekkürler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Köksal Yılmaz yazdı:

Bir de premium donanım olursa değme keyfine.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...