İçeriğe Yönlendir

Güneş Yanığı

Recep Ertuğrul

Recommended Posts

Recep Ertuğrul

Herkese merhaba, 

Aracımın  tavanında güneş yanığı var ve bagaj kapağında da oluşmaya başladı. (Megane 2 metalik gri)

Bunları örtmek için yada görünürlüğünü azaltmak için sizce ne yapmalı Boya hariç

Pasta cila ve seramik kaplama gibi bir düşüncem var kurtarır mı?

Yoksa gereksiz masraf mı olur?

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim. 

İyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Herkese merhaba, 
Aracımın  tavanında güneş yanığı var ve bagaj kapağında da oluşmaya başladı. (Megane 2 metalik gri)
Bunları örtmek için yada görünürlüğünü azaltmak için sizce ne yapmalı Boya hariç
İyi akşamlar.

Pasta ve cila verniğe atılır vernik azalmış bitmiş ise olmaz zaten :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)

Elbette yanlış ama, ben wd 40'la iyi sonuç almıştım zamanında...

Bu konu vaktiyle tartışılmış da forumda;

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Murat
Recep Ertuğrul yazdı:

Herkese merhaba, 

İyi akşamlar.

Arkadaş 45 tlye şöyle çözüm bulmuş 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Ahmet Türedi yazdı:

https://instagram.com/vizyon_garaj_oto_kuaforu?igshid=exjw5borx14n

Bu paylaştığım hesapta bununla ilgili işlem yapan bir firma var.basit ama etkili görünüyor. İlgimi çektiği için takip ediyorum . Yaptıkları işler hoşuma gidiyor. Boyasız gün yanıklarını baya yok ediyorlar. İnceleyin isterseniz.

Ben de aynı firmanın linkini atayım diye düşünürken benden önce siz atmışsınız.

@Buğra Höngül @Köksal Yılmaz bu konuda yorumunuz nedir? 

Boyasız verniksiz ne kullanarak yapıyorlar bunu?  Kalıcılığı yada güvenirliği nedir? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
[mention=67110]Buğra Höngül[/mention] [mention=24540]Köksal Yılmaz[/mention] bu konuda yorumunuz nedir? 
Boyasız verniksiz ne kullanarak yapıyorlar bunu?  Kalıcılığı yada güvenirliği nedir? 

Ben canlı incelemedim ama mekan sahibi yakın bir arkadaşım incelemeye gitmiş detaylı bakmasına pek yanaşmamışlar, güvenilir gelmedi bana diyordu. Bunun dışında da gerçekten işe yarasa patlar giderdi, piyasada boyacilar aç kalırdı diye düşünüyorum.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Köksal Yılmaz yazdı:
İnan Çınar yazdı:
[mention=67110]Buğra Höngül[/mention] [mention=24540]Köksal Yılmaz[/mention] bu konuda yorumunuz nedir? 

Ben canlı incelemedim ama mekan sahibi yakın bir arkadaşım incelemeye gitmiş detaylı bakmasına pek yanaşmamışlar, güvenilir gelmedi bana diyordu. Bunun dışında da gerçekten işe yarasa patlar giderdi, piyasada boyacilar aç kalırdı diye düşünüyorum.

Bu uygulama araç satılmaya karar verildiğinde yapılıp albeni sağlamak için kullanılabilir. Ama bende ne kadar kalıcı olur bilemiyorum. Yapanlar 1seneye kadar parlaklığını koruduğunu iddia ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ahmet Türedi yazdı:

https://instagram.com/vizyon_garaj_oto_kuaforu?igshid=exjw5borx14n

Bu paylaştığım hesapta bununla ilgili işlem yapan bir firma var.basit ama etkili görünüyor. İlgimi çektiği için takip ediyorum . Yaptıkları işler hoşuma gidiyor. Boyasız gün yanıklarını baya yok ediyorlar. İnceleyin isterseniz.

ıslak 2000/3000 zımpara ile verniği kaldırıp güçlü bir pasta cila yapıyordur. uzaktan güzel gözükür boya ölçümünde ince bile çıkar ancak sonra yıl tam kavrulur gider o yüzey.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Boyasız yapanlar var ama boyanmış gibi güzel durmadığını söylüyorlar. Canlı canlı görmek nasip olmadı. Benim aracı boyattığım usta da yapıyor. Mikron garantisi veriyor. Orijinal mikronda yapıyor nasıl bir işlemse artık.

Başka yerden duyduğumda zımpara ile vernik yüzey iyice alınıp seramik kaplama yapıldığı. Zaten 2 yıl garanti veriyorlar. Seramikte ancak 2-3 yıl gider. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boyada mucize yoktur, malzeme vardır, dünyada kaputu boyandı diye de çöpe atıılmıyor arabalar. değişik kriterlerin olduğu bir piyasa bizimki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

dünyada kaputu boyandı diye de çöpe atıılmıyor arabalar. değişik kriterlerin olduğu bir piyasa bizimki.

Bizde direk çöp :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Ertuğrul

Diyelim ki seramik kaplama yaptık 2 yıl sonunda kalkmaya başladığında  boya zarar görüyor mu. Birkere yaptırdın mı sürekli mi yaptırmalı bu tarz işlemleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Recep Ertuğrul yazdı:

Diyelim ki seramik kaplama yaptık 2 yıl sonunda kalkmaya başladığında  boya zarar görüyor mu. Birkere yaptırdın mı sürekli mi yaptırmalı bu tarz işlemleri.

cilanın daha  dayanıklısı gibi düşünün, zamanla yok olur gider 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Süreklilik istemez uzun vadeli korumadır uygun şampuanlarla 2-3 yıl koruma sağlanır
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sühan Bozdağ yazdı:

Elbette yanlış ama, ben wd 40'la iyi sonuç almıştım zamanında...

Bu konu vaktiyle tartışılmış da forumda;

Bu ne iştir?

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

İnternette bir videoda rastlamıştım, birisi güneş yanıklı Şahin aracına çok ince zımpara atıp sprey vernik uyguluyordu. Eski haline göre çok daha iyi bir görüntü elde ediyordu ancak denemek cesaret ister.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...