İçeriğe Yönlendir

Vw Golf Depo Sesi

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Sürekli depo dolu gezerim. Ama bu birkaç gündür geri giderken depodan çalkalanma sesi geliyor. Daha once yoktu. Acaba yedek depo kavramıyla ilgili olabilir mi? Yedek depo kavramını tam bilmiyorum. onla alakalı bir durum olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şehir efsanesi olan bu yedek depo yakıt dolum ağzına paralel olan bir yakıt taşma haznesidir. çalkanlama sesi yapmaz.  o kısma yakıt dolduran da var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

şehir efsanesi olan bu yedek depo yakıt dolum ağzına paralel olan bir yakıt taşma haznesidir. çalkanlama sesi yapmaz.  o kısma yakıt dolduran da var. 

doldurmak mi lazım ? 

Sese takıldım ama...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Koray Demir yazdı:

Dalgakıran var mıydı? Fazla dolumdan kaynaklı olarak deponun yapısıyla alakalı olabilir.

Pek net bisey bulamadim. Hep dolduruyorum aliskanlik. Ama onceden ses yoktu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane3 de yerli üretimlerde ses yapiyordu depo, fransizlarda yoktu. Dalga kirani bile calmislardi. Duster da sadece full ken cok kisa sure duyardim, simdiki aracta hic duymuyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Benim araçta da vardı. Depo tam doludan biraz azalınca gelir özellikle. Zamanında araştırmıştım deponun içinde dalga kıran tarzındaki parçayı üretim maliyetlerini düşürmek için koymamışlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Serkan Maden yazdı:

Benim araçta da vardı. Depo tam doludan biraz azalınca gelir özellikle. Zamanında araştırmıştım deponun içinde dalga kıran tarzındaki parçayı üretim maliyetlerini düşürmek için koymamışlar. 

aynen.tam doludan biraz dusunce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Metin Akbal yazdı:

Bende de yok dalgakıran :)

Nasıl olsa Türkiye’de fulleyemezler demişlerdir 😀. Opel Türkiye aracın garantisi dolmuş ise söz konusu parçayı (depo içi 2 adet yaklaşık 1000 tl) ücreti mukabilinde takıyor. Aksesuarlar bölümünde mevcut.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Nasıl olsa Türkiye’de fulleyemezler demişlerdir [emoji3]. Opel Türkiye aracın garantisi dolmuş ise söz konusu parçayı (depo içi 2 adet yaklaşık 1000 tl) ücreti mukabilinde takıyor. Aksesuarlar bölümünde mevcut.
Lpg yokken fulle derdim havası olurdu :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alpay Sumer yazdı:

aynen.tam doludan biraz dusunce.

Tavana çarpıyor demekki.. 

Başka yerlerde de duyduğumu hatırlıyorum. Bence hepsinde var bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Depodan ses gelme olayını okudum hep ama duymamıştım hiç. Geçen arka koltukları sökmüştüm yıkamak için, o şekilde sürerken ses geldi dedim nereden geliyor, sonra anladım, dedim demek depo sesi dedikleri bu demekki :)

gerçekten can sıkıcı ama sürekli bu ses duyuluyorsa.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Leon'da da aynı ses var, depoda dalga kıran yok.Depoyu doldurunca dalga sesi yapıyor şırıl şırıl huzur doluyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

golfe fakir deposumu takmışlar yani ?

müzik dinleyen yokmu yav hiç nasıl duyuyosunuz bu sesleri valla bravo :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...