İçeriğe Yönlendir

Samsun Grubu Cila Partisi Yaptık

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Forumda tanışıp abi kardeş olduk, bu forumun bana verdiği en büyük güzellik.

Bugün 3 tane araba yıkadık, @Hasan Sancak abinin aracına detaylı temizlik işlemi yaptık, güzel bir yıkama sonrası Menzerna 3 in 1 attık, üzerini Menzerna Sealing Wax Protection kapladık.

@Emrah Altun abinin aracı yarım kaldı, sadece kil atabildik, hava kararınca bırakmak zorunda kaldık. Üçünüde yıkadık pakladık, ama detay işlemlerinin biri bitti diğeri yarım kaldı, benim küçük cengaver bugün ayakçılık yaptı, onu sadece dıştan bi yıkadık. Hafta içi Emrah abinin arabasının detay işlemlerini bitireceğiz, sonra sıra benim Yaris'e gelecek. Daha sonra da 2. Arabayı yıkayıp parlatacağız. Daha çoookkk işimiz var, bugün en azından bir tanesini tam olarak bitirdik, diğer ikisini haftaiçi halledeceğiz.

db1fb630be69123fde0f9cf8fc701d95.jpgf15b80b19bd7d767ae7f41e285b4691d.jpg344deca09252d5722c5e6b50fe109243.jpg001b62474b0d783f275b520ed229d067.jpgffff6930961ef07647fcfdc070f5eda6.jpgaf7b414cfa3d91f39f79ae1efb05dc8d.jpgb2239010b227c468412b21e0048f59ad.jpg2b16d08392bd172bc63c85976773b3c5.jpg4121c3b71eca385e5a52cf0a2ad43fe7.jpg73e1acb07cc327d5ba7a9b32b35b8ed4.jpgdd0b434bac35984d7a19dae177682d10.jpgf13fae5a433ec0b41ea6ecc1ff9c100f.jpg732d00a464669353729550509dfdf0c9.jpg5b6d12f1ba6c7fc496de0e5afbe0b62b.jpg42d7bab218a6dac0b1cd01f50d451d6b.jpg4df95828e9a00bce3cb5784926b9583c.jpg7a3033f6de34df86ad81885697d934ce.jpg4bd11bcf01da45313f4142b03fcfece3.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Arif Aykın yazdı:

Maşallah güzel olmuşlar Allah birliğinizi bozmasın inşallah

Amin abi, Allah razı olsun.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok güzel olmuş.. 

Beyaz honda saf mı.. yani fabrikadan çıktığı gibi mi ?

Herhangi bir aksesuar yok diye biliyorum, @Emrah Altun abi doğrusunu yazacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Çok güzel olmuş.. 
Beyaz honda saf mı.. yani fabrikadan çıktığı gibi mi ?

Doğrudur abi. Benim araç fabrikasyon stock halde. Fakat boyası o kadar narin ki (dandik demek içimden gelmedi :) ) bi kaç yerde kil yaparken boyası attı göz göre göre. Korkuyorum valla arabayı yıkatmaya.

Seramik şart oldu.

@Ebrar Tüfek eline emeğine sağlık kardeşim. Makineyi sen kullandın komple ama ben pert oldum. Senin durumu düşünemiyorum.

Güzel bir etkinlik oldu. Devamı yeni malzemeler gelince inşallah.

Benim arabaya reçine bulaşmış her yerine. Ne yaptıysak çıkmadı. Kil biraz çıkardı ama o da Yarım kaldı zaman yetmedi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

@Ebrar Tüfek eline emeğine sağlık kardeşim. Makineyi sen kullandın komple ama ben pert oldum. Senin durumu düşünemiyorum.

Benim arabaya reçine bulaşmış her yerine. Ne yaptıysak çıkmadı. Kil biraz çıkardı ama o da Yarım kaldı zaman yetmedi.

Allah razı olsun abi, siz ayna gibi parlayın yorgunluk mühim değil :) haftaiçi senin arabayı pürüzsüz hale getireceğiz, o zaman da paylaşırız.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Konum atın gençler gelirim...evvelki gün Samsun fatsa aybastı mesudiye -sivas -tokat Amasya gezmiştik bugün de Ayvacıktan yukarı dağ tepe gezdik...sıkıntıdan...bilsem gelirdim ...

Ama hondacı arkadaşlar bu dağ tepeleri orman yollarını dizel otomatik honda cıvıc la gezdiğimizi görseler şok olurlardı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Konum atın gençler gelirim...evvelki gün Samsun fatsa aybastı mesudiye -sivas -tokat Amasya gezmiştik bugün de Ayvacıktan yukarı dağ tepe gezdik...sıkıntıdan...bilsem gelirdim ...
Ama hondacı arkadaşlar bu dağ tepeleri orman yollarını dizel otomatik honda cıvıc la gezdiğimizi görseler çok şok olurlardı...

Abi senin numaran bende vardı, gruptan çıkınca benim rehber silindi, özelden numaranı at buluştuğumuzda haberleşiriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Ebrar, güzel anlatmışsın forumda tanışıp abi kardeş olduk çok güzel iki insan tanıdım Allah bozmasın. Böyle ara ara kaçamaklar yapıyoruz bizde ikinizin de eline koluna sağlık burdan da teşekkür ederim. Bensiz hafta içi buluşacak olmanızı hala kıskanıyorum ama 😁

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hasan Sancak yazdı:

Ebrar, güzel anlatmışsın forumda tanışıp abi kardeş olduk çok güzel iki insan tanıdım Allah bozmasın. Böyle ara ara kaçamaklar yapıyoruz bizde ikinizin de eline koluna sağlık burdan da teşekkür ederim. Bensiz hafta içi buluşacak olmanızı hala kıskanıyorum ama 😁

Rica ederim abi, varlığın yeter :) sana bol bol fotoğraf atarız abi yanımızda hissedersin kendini :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Buğra Höngül
Doğrudur abi. Benim araç fabrikasyon stock halde. Fakat boyası o kadar narin ki (dandik demek içimden gelmedi default_smile.png ) bi kaç yerde kil yaparken boyası attı göz göre göre. Korkuyorum valla arabayı yıkatmaya.

Seramik şart oldu.

Kil işlemiyle boyayı nasıl attırdınız [emoji3]
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Buğra Höngül yazdı:

Kil işlemiyle boyayı nasıl attırdınız emoji3.png

Valla Buğra kulağa saçma geliyor ama kil yaparken iğne ucu kadar hatta bazen kısırlık bulgur kadar boya döküldü altındaki metal kısım göründü. Rötüş boyası yapılacak zaman olmadığı için bakamıyorum ama araba çilli bebekler gibi. Üzerine boya koruma attım pas tutmasın diye müsait bir zamanda el atacağım.

2016-2017 serilerinde boya kalitesi hakikaten çok düşük, mikron çok ince.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Hiç kille öyle bişey yapmadım da kil olarak ne kullandın ki ?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Buğra Höngül yazdı:

Hiç kille öyle bişey yapmadım da kil olarak ne kullandın ki ?

yarısını turuncu valet pro, yarısını da mavi 3m ile.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

valet pro daha çok boya daha az reçine söktü, mavi ise tam tersi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

helal size gençler ,ellerinize sağlık.🧿 Allah muhabbetinizi artırsın 👏

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gençler deyince hem zengin hemde genç olan Hasan hocadan bahsediliyor sandım

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Haluk Şentürk yazdı:

helal size gençler ,ellerinize sağlık.🧿 Allah muhabbetinizi artırsın 👏

Teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...