İçeriğe Yönlendir

Ka Eksantrik Zinciri

Emin Tascilar

Recommended Posts

Emin Tascilar

Merhaba tekrardan. Araci alali 1 bucuk ay oldu zincirden ses geliyor. Halbuki mart 2020 de degisim yapilmis. Degistiren ustayi bulup gosterdim zincirden ses geldigini soyledi ve tekrar motor indirdiler iki parca istedi, gergi salyangozu ve takozu.3 hafta oldu degiseli yine ses gelmeye basladi. Nasil bir sorundur nerde hata yapiliyor 2 ayda bir motor mu indiricez. Bu konuda bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yağ basıncı düşük de yeterli yağlama olmadığı için mi ses yapmaya başlıyor acaba?

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Emin Tascilar

Ustaya israrla 5:30 yag koymasinj soylememe ragmen hayir 10:40 konur buna dedi ve 10:40 var suan 

Yorum bağlantısı
Emin Tascilar

Sani bey subab ayarida yapildi.hic ses yoktu yine genelde ilk calistirmada geliyor ses. Sabah yag kontrolu yaptim cubugu cikardim sildim.neredeyse cubugun yarisi yag tam olcum yapamiyorum

Bu takmis oldugu gergi salyangozu ve takozunun yan sanayi oldgunu soyluyor orjinali yokmus ve buda birkac ay icinde bozulur diye bir karsilik verdi usta ben neden sea geliyor diye sordugumda.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emin Tascilar yazdı:

neredeyse cubugun yarisi yag tam olcum yapamiyorum

Nasıl yani? Çubuğun iki çizgisi arasında olması gerekiyor yağ. Daha mı fazla?

Emin Tascilar yazdı:

buda birkac ay icinde bozulur diye bir karsilik verdi usta

Kullanmasın o zaman? Böyle bi cevap kabul edilemez ki? Bence acil ustanızı değiştirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Tascilar

Ustayi degistirdim maalesef izmirde ford ka ya el surmek istemeyen usta dolu.oda motoru indircez dedi. Fakat bu yedek parca konusunda en iyisini nerden bulabilirim izmirdeyim. İstanbul yada diger sehirlerden olsa bile getirtebilirim

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

izmir de tepeli ford mehmet bey var. piyasada olmayan cogu orjinal urun kendisinde bulunuyor. bi sorun isterseniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emin Tascilar yazdı:

Ustayi degistirdim maalesef izmirde ford ka ya el surmek istemeyen usta dolu.oda motoru indircez dedi. Fakat bu yedek parca konusunda en iyisini nerden bulabilirim izmirdeyim. İstanbul yada diger sehirlerden olsa bile getirtebilirim

İstanbul'dan @Osman Dumanlı ile irtibata geçin.

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254633-osman-usta-maslakta-no-name-servis/

Yorum bağlantısı
Emin Tascilar

Birde aracta termostati sokmusler suan yok. Yag dedigim gibi 2 3 kez sildim daldirdim bi tarafinda yag cok cikiyor diger tarafinda ikinci cizginin ustunde

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emin Tascilar yazdı:

Birde aracta termostati sokmusler suan yok. Yag dedigim gibi 2 3 kez sildim daldirdim bi tarafinda yag cok cikiyor diger tarafinda ikinci cizginin ustunde

Siz acil olarak başka usta bulun.

Yağınız fazla, onun değişmesi lazım. Termostat takılmalı, şu an araç çok da yakıyordur. KA'dan anlayan bir usta bulun. Facebook'ta KA grubu var, oraya üye olup sorun, mutlaka öneriler gelecektir. İzmir için maalesef ben öneride bulunamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Emin Tascilar
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Siz acil olarak başka usta bulun.

Yağınız fazla, onun değişmesi lazım. Termostat takılmalı, şu an araç çok da yakıyordur. KA'dan anlayan bir usta bulun. Facebook'ta KA grubu var, oraya üye olup sorun, mutlaka öneriler gelecektir. İzmir için maalesef ben öneride bulunamıyorum.

Merhaba tekrardan mart ve haziran ayinda zincir degisimi sonrasi dun yolda zincir koptu 1sene icinde 3 usta degistirdik zincirin en son hali budur. Acaba bi onceki usta biseylerimi degistirmedi cozemedik.rezalet bi araba artik bu arabayi tavsiye etmiyorum kimseye. Ustalarin yuzde 80i yanasmiyor ellemem diyor bu arabayi alirken dikkatli olun

tarihinde Emin Tascilar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arabada değil, ustada sorun arayın derim. 200-300bin km'de KA'lar var, böyle bir sorun ilk kez görüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz
Emin Tascilar yazdı:

Ustaya israrla 5:30 yag koymasinj soylememe ragmen hayir 10:40 konur buna dedi ve 10:40 var suan 

Usta olduğuna eminmisiniz?sesi kessin diyemi 10/40 koyuyor.Ford yağı 5/30 dur.Kesinlikle başka yağ olmaz.O ustayım diyen kişiden uzak durun.

Yorum bağlantısı
Emin Tascilar

Bu ücüncü usta artik zaten ford servisleri araci kabul etmiyor ka bakmiyoruz diye cok sacma ama cozum bulamadik bakalim bu sefer nasil sonuclanicak gorcez butun ekstanrik takimi degisti yarin cikaricaz tekrar koparsa zincir sanirim arabayi direk hurdaya vericem.ve bu sorunun neden oldugunu bilen bir tane adam yok. Ford yetkili servisine dahi sorduk kimse cvp veremiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Emin Tascilar yazdı:

Sani bey subab ayarida yapildi.hic ses yoktu yine genelde ilk calistirmada geliyor ses. Sabah yag kontrolu yaptim cubugu cikardim sildim.neredeyse cubugun yarisi yag tam olcum yapamiyorum

Bu takmis oldugu gergi salyangozu ve takozunun yan sanayi oldgunu soyluyor orjinali yokmus ve buda birkac ay icinde bozulur diye bir karsilik verdi usta ben neden sea geliyor diye sordugumda.

ebay üzerinden orjinalini araştırın, ya da yurtdışında tanıdığınız varsa ona getirtin. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dişli kırılmış benim gördüğüm? gönyesi kayık ise alt üst dişlinin zincir kasar ise anca olabilir böyle birşey

Yorum bağlantısı
Emin Tascilar
Çağlar Bayur yazdı:

dişli kırılmış benim gördüğüm? gönyesi kayık ise alt üst dişlinin zincir kasar ise anca olabilir böyle birşey 

Disli kirilmis zaten 2ci degisim yapildi ses sorunu tamamen kalkti ortadan haziran ayinda olmustu. Sonra zamanla ses basladi ve artti sonunda kaldi yolda. Sizin dedigine gore bir onceki usta ayari beceremedi.bu disli cikardik elimizle ikiye cok rahat ayrildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...