İçeriğe Yönlendir

Arıyorum Buluyorum Ama Olmuyor

Serdal Soysal

Recommended Posts

Serdal Soysal

Merhaba arkadaşlar,

1 aydır citroen C5 arıyorum, ya şasisinde sorun oluyor ya söylenildiği gibi çıkmıyor.

Eskişehir'den, Yozgat'a, Ankara'ya gittim boş döndüm.

Expertiz yol parası 1000tl boşa gitti.

Tanıdıklarınızda varsa talip olabilirim.

Citroen C5 sunrooflu, e-hdi, manuel beyaz renk, dıştan değişen ve boya olabilir.

Bugün Ankara ya kesin alırım niyetiyle gittim çünkü satıcı geçen hafta cumartesi şehir dışından biri için otoraporda expertiz yaptırmış almak isteyen parasını denkleştirememiş vazgeçmiş. Raporda şaşiler kuleler ok, kaputta çamurlukta boyasız düzeltme var deniliyor.

Bende sonuçlara göre bana uygun diyerek 101k₺ ye pazarlık yapıp çıktım.

Oraya vardığımda tüv süd d-expertiz de full plus paket kontrollerini yaptırdım ve sonuçta saşişerde işlem olduğunu kaputun ve çamurluğun başka araçtan takıldığını öğrendim boş olarak geri döndüm.

Saygılarımla 8e61434a74850bea6444596cd98bd034.jpg45894ae86030af3a1ac30fc489fbcc3a.jpg468422b3da24537a587b6842554b7ef7.jpg

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Merhaba arkadaşlar,
1 aydır citroen C5 arıyorum, ya şasisinde sorun oluyor ya söylenildiği gibi çıkmıyor.
Citroen C5 sunrooflu, e-hdi, manuel beyaz renk, dıştan değişen ve boya olabilir.

Bugün Ankara ya kesin alırım niyetiyle gittim çünkü satıcı geçen hafta cumartesi şehir dışından biri için otoraporda expertiz yaptırmış almak isteyen parasını denkleştirememiş vazgeçmiş. Raporda şaşiler kuleler ok, kaputta çamurlukta boyasız düzeltme var deniliyor.
Oraya vardığımda tüv süd d-expertiz de full plus paket kontrollerini yaptırdım ve sonuçta saşişerde işlem olduğunu kaputun ve çamurluğun başka araçtan takıldığını öğrendim boş olarak geri döndüm.

Saygılarımla 8e61434a74850bea6444596cd98bd034.jpg45894ae86030af3a1ac30fc489fbcc3a.jpg468422b3da24537a587b6842554b7ef7.jpg

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ikinci eksper ücretini ödedi mi satıcı? Bu eksper işi de karışık her biri ayrı söylüyor. Ben satıcı olsam hiç karışmam arkadaşım araca bir eksper 2 değişen 1 eksper 4 değişen dedi boya ustasına gittik şok tak var değişen yok 2 boyalı dedi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

İsteme gibi bir hakkım olmadı malesef bana bir hafta önceki experin dediklerini söyledi ve ekran görüntülerini gönderdi ona istinaden yaptırmayada bilirdim ama iyiki yaptırmışım.

Parça numaralarına ilk exper bakmadığı için yanıldı benim yaptırdığım parça numaralarından çıkma olduğunu anlamış.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Ben de expere inanmayanlardanım.başka bir expere gidilse bambaşka şeyler çıkardı emin olun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

aracınız gibi executive 407'yi de, c5'i de çok düşünmüştüm; şimdi baktım, dört yıl önce 50 bin lirayı bile bulmayan full servis bakımlı 2.0 c5'in benzerleri -bakımlılık muamma- 120 bin lirayı geçmiş. emeği geçenleri en yüksek sö..saygılarla selamlıyorum.

e-hdi, beyaz renk ve sunroof şart galiba, bunlar olmasa link verecektim de kısa sürede bulursunuz umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Çok sıkıntılı bir süreç, bende baya araç baktım alırken. Özellikle sormama ve sıkıntı olmadığı söylenmesine rağmen gittiğimde alakası olmadığını görmeme mi diyeyim yoksa bu eksper işine mi diyeyim bilmiyorum. 

Kendi aracımı yetkili servisten aldım baktırmadım bile öyle diyeyim. Kendim baktım kabaca aldım çıktım o hale getirdiler. 

Eksperlerin çoğu ne yazıkki düzgün çalışmıyor. Parça orjinal mi değil mi anlamak için boyayı kazıyan mı dersin, sök tak değişme işini anlamayan mı, "paket" adı altında uyanıklık yapıp bir sıkıntı çıkarsa kurtarmaya bakan mı.... 

Kaportaya dıştan bakıp şasiye bakmadan, şüpheli durum olmasına rağmen havayastığı emniyet kemeri kontrolü yapmayanlar az değil. 

Bu arada sök tak ile değişme işini anlamakta öyle kolay değil, seri no her parçada/markada fabrikasyon ve yedek parça için farklı gitmiyor. Üretim tarihi araçtan sonra ise anlamak kolay ama çıkma ve yakın tarih varsa geçmiş olsun sök tak denme ihtimali yüksek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
Serdal Soysal yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Bununla geçmiş olsun. Daha da beterinden korumuş ekspertize verilen para...

Umarım kısa zamanda gönlünüze göre bir araba bulursunuz.

Tüv Süd D-Expert için görüşlerinizi merak ettim. 

Sektördeki diğer bilinen ekspertiz firmaları ile kıyaslarsanız; ne söylebilirsiniz?

Tavsiye eder misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Tavsiye etmek pek mümkün değil çünkü her şube çalışanı farklı ve bilgiside farklı.
Fakat temiz mekan, araç yanına müşteri almıyor çalışanlar sonuç çıkana kadar satıcı ve alıcıyla konuşmuyor.
Çok fazla detaya girilmiş full plus olunca sanırım. d5ecd4bea6205ddb6fe3027ba9c63d13.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

gitmeden baktırdım gezenadam.com a alırken bence gitmekten daha mantıklı. inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Şu zamana kadar aldığım hiç bir arabayı ekspere sokmadım ,iyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum :) arabayı ben beğendiysem ; bir kaportacı ve bir motor ustasının bakması bana yeterli geliyor. Satarken de bilgileri aynen aktarıyorum.

Mehmet Cihat yazdı:

gitmeden baktırdım gezenadam.com a alırken bence gitmekten daha mantıklı. inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz

bir kaç kez telefon ile görüştüm bana biraz ciddiyetsiz gelmişlerdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Şu zamana kadar aldığım hiç bir arabayı ekspere sokmadım ,iyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum [emoji4] arabayı ben beğendiysem ; bir kaportacı ve bir motor ustasının bakması bana yeterli geliyor. Satarken de bilgileri aynen aktarıyorum.
bir kaç kez telefon ile görüştüm bana biraz ciddiyetsiz gelmişlerdi.
Ben öyle bir şey hissetmedim çizikleri bile tek tek fotoğraflamışlardı memnun kaldım [emoji1]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

şu expertiz olayı türkiyeye atılmış en büyük kazıktır.  maalesef çoğu expertiz işini hala iyi yapamıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
(düzenlendi)

2 -3 aydır araba bakıyordum. bakmadığımı ilan kalmadı. bir çok ilanda bulunan eksper raporlarında araçların hemen hemen hepsinin şasesi, paneli, direkleri ya işlemli yada boyalı diye yazıyor. buda bana artık eksper işinin gerçekçi olmadığını izlenimi uyandırdı. 

kendim ve arkadaşım geçen araba aldık, ne ekspere soktum nede ustaya götürdüm. Fatih başkanla ben beğendik. satıcı güven verdi, araçta kendini belli ettiğinden aracı aldım.

10 araç götürsem 9 tanesinde kusur bulurlar bunlar. 

tarihinde Serhat Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

referans eksper hizmeti olabilse... lilsanslı filan. hadi diyelim TÜV süd kurumsal. tüvsüd olmayan yerdeki adam ne yapacak? araba düzgündüyse bence pazarlıkla alınabilirdi.

araçlar eskidikçe kaza yapmış olma ihtimali artar, hasar tamiri, boya düzeltme filan olur. özellikle sıfırı çok pahalı diye, yada paramız sürekli değerini yitiriyor diye bize malesef pahalı gelen ikinci hatta üçüncü el araçlarda ufak tefek şeyleri gözardı etmek lazım diye düşünüyorum. bu nedenle bilen birilerine güvenmekten başka çaremiz yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Evet bende aksini ittia etmedim, yaşı itibariyle çizikte olur değişende ama yaşlanıyor diye şasisinde sorun olacak araçlarıda kabullenemeyiz ki emsallerine çok yakın paralara.

Daha iki, üç yıl önce 100k₺ ye sıfır üst düzey araçlar alınabiliyordu şimdi 8-10 yaşında belki

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serdal Soysal yazdı:

durmu anlayamadım, baktığınız ve almadığınız  araba aradığınız kritere uyuyor?

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
durmu anlayamadım, baktığınız ve almadığınız  araba aradığınız kritere uyuyor?
Nasıl uyuyor abi (şaşkın) saşi işi bozdu yoksa parçalara lafım yok ikisi birden
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
fotoda şasi orjinal yazmış? ilk rapor mu yoksa bu
Evet abim o ilk rapor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gerçi arabasına göre değişir de, şaseden kasıt motorun ve herşeyin takılı olduğu travers gibi birşey mi yoksa tamponu tutan uzantı parçalasır mı. ikisi arasında çok büyük fark var çünkü. biri aracın geometrisine doğrudan etki eder diğeri sadece ön tampon radyatör vs gibi şeyleri taşıyor. düzeltilsede olur yenisi kaynatılsada. benim kastettiğim böyle gerece önemsiz detaylardı. yoksa önü kaçık, arka tekerleri ilerde vs gibi bir arabayı bende almak istemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
gerçi arabasına göre değişir de, şaseden kasıt motorun ve herşeyin takılı olduğu travers gibi birşey mi yoksa tamponu tutan uzantı parçalasır mı. ikisi arasında çok büyük fark var çünkü. biri aracın geometrisine doğrudan etki eder diğeri sadece ön tampon radyatör vs gibi şeyleri taşıyor. düzeltilsede olur yenisi kaynatılsada. benim kastettiğim böyle gerece önemsiz detaylardı. yoksa önü kaçık, arka tekerleri ilerde vs gibi bir arabayı bende almak istemem.
Ana parça ara şaşe değil
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

Sözleriniz bana punto alırken yaşadığım diyalogu getirdi. ilanda hatasız boyası yazıyordu biraz konuşturunca, 

Galerici: abi şasede birşey yok şasenin önündeki parça düzeltilmiş düzelmesede olurdu dedi. Resim at dedim resimi servise sorunca bu parça hasar alırsa airbag açar demişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bende potansiyel var demekki :D

gecen gun bizim org.sanayide epeyce buyuk kasise frenle girip ondeki iki hava yastigini patlatan egea ya ne demeli? tampon yok, kirilmis, kaput saglam farlarin alt ayaklari kirik, yastiklar acik. sase saglam cikacak bakildiginda. tampon boyali ama yastiklar? ikinci el aracta herzaman bir eksiklik olabilir. kaskodan serviste onarildiysa problem yok bana gore. aracin durumuna gore karar vermeli diye dusunuyorum. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Sözleriniz bana punto alırken yaşadığım diyalogu getirdi. ilanda hatasız boyası yazıyordu biraz konuşturunca, 

Galerici: abi şasede birşey yok şasenin önündeki parça düzeltilmiş düzelmesede olurdu dedi. Resim at dedim resimi servise sorunca bu parça hasar alırsa airbag açar demişti.

hatasiz demek ayri birsey ama. bunu gorunce, tamamen kazasiz, boyasiz, ciziksiz, yada onarilmasi gereken masrafi olmayan anliyorum ben de. bu da ancak cok az kullanilmis genc bir otomobilde mumkun olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...