İçeriğe Yönlendir

Renault Megane Direksiyonun Zor Dönmesi

Onur Tunç Aldı

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

1998 Model Renault Megane araçta bugün direksiyonu sağa ve sola çevirdiğimizde yarım tur sonra dönmüyordu. Sanayide gösterdiğimizde krank kasnağından olduğunu söyleyip değiştirdiler. Araçtan çıkan ile bizim yeni aldığımız arasında bir fark göremediğim için eskisinin fotoğrafını ekliyorum. Kenardaki lastik gitmiş dedi ama lastik duruyor. Bu araçtan çıkan kasnakta bir sorun var mı?

23b05f08f9b8f9fa1504cc24c41e26e9.jpg

3c0812458d0a1953cd9d63e1c0f1ece7.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
değiştikten sonra direksiyon nası oldu

Şu an herhangi bir sıkıntısı kalmadı. Ama usta ilk baktığında krank kasnağı lastiği gitmiş dedi. Çıkan parçada görünüp görünmediğini bilmiyorum. Fotolardaki kasnak takozunda anormallik olup olmadığını merak ediyorum.
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

1998 Model Renault Megane araçta bugün direksiyonu sağa ve sola çevirdiğimizde yarım tur sonra dönmüyordu. Sanayide gösterdiğimizde krank kasnağından olduğunu söyleyip değiştirdiler. Araçtan çıkan ile bizim yeni aldığımız arasında bir fark göremediğim için eskisinin fotoğrafını ekliyorum. Kenardaki lastik gitmiş dedi ama lastik duruyor. Bu araçtan çıkan kasnakta bir sorun var mı?
23b05f08f9b8f9fa1504cc24c41e26e9.jpg
3c0812458d0a1953cd9d63e1c0f1ece7.jpg

Direksiyon pompasının kayışı sıyırıyordu demekki kasnağı. Resim çektiğiniz açıda bir fark olmaz. Kayışın oturduğu kısım önemli.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
Direksiyon pompasının kayışı sıyırıyordu demekki kasnağı. Resim çektiğiniz açıda bir fark olmaz. Kayışın oturduğu kısım önemli.

Onu ben bakarak anlayabilir miyim?
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Onu ben bakarak anlayabilir miyim?
Fark anlaşılırmı bilmiyorum ama sorunu dogru sekilde tespit edip çözmüşler gibi duruyor.[emoji846]
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
Fark anlaşılırmı bilmiyorum ama sorunu dogru sekilde tespit edip çözmüşler gibi duruyor.[emoji846]

Teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

göbekten tutup dış çemberden sağa sola oynatınca oynak mı? gözle değil elle anlaşılır

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
göbekten tutup dış çemberden sağa sola oynatınca oynak mı? gözle değil elle anlaşılır

Çok hafif oynak. Ama fazla hareket etmiyor
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Tunç Aldı yazdı:

Çok hafif oynak. Ama fazla hareket etmiyor

elimizdeki güç 10 Nm, kayışta bir hayli fazla olduğunu düşünürsek ver bırak ver bırak yaparken direskiyonu etkilerdi, teşhis te güzelmiş tecrübeli usta ilk seferde nokta atışı bulmuş, helal

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
elimizdeki güç 10 Nm, kayışta bir hayli fazla olduğunu düşünürsek ver bırak ver bırak yaparken direskiyonu etkilerdi, teşhis te güzelmiş tecrübeli usta ilk seferde nokta atışı bulmuş, helal

Teşekkür ederim Çağlar Bey. Sayenizde içimdeki şüphe gitti.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Madem usta beğenildi, nasıl ki kötü ustalar ifşa ediliyorsa iyisi de örnek gösterilsin derim. En azından diğer üyelerin de aklında olur ve lazım olursa faydalanılır. (yurtdışında değilse tabi)

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
Madem usta beğenildi, nasıl ki kötü ustalar ifşa ediliyorsa iyisi de örnek gösterilsin derim. En azından diğer üyelerin de aklında olur ve lazım olursa faydalanılır. (yurtdışında değilse tabi)

Kırşehir’e geldim. Babamın arabada oldu bu sorun. Sanayide her zaman götürdüğü yere gittik. İsmini bilmiyorum ama öğrenir öğrenmez yazarım.
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Öğrendim adını.
Çayır Oto- Kırşehir Yeni Sanayii Ali Güldü Usta
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...