İçeriğe Yönlendir

Dış ve İç Temizlik Tavsiye

Murat Sürmeli
Çözüme git Mehmet Göktürk tarafından,

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Sonunda içime sinen bir Corolla bulabildim ve aldım. Çok detaya takılmayan birisi olarak soruyorum, aracın dışında ufak tefek çizikler olsa da bence yeterli parlaklıkta diyebilirim. Ama ilerisi için daha sağlıklı kalsın boyası diye ne yapabilirim. Bir de aşağıdaki kapı kollarının olduğu yerler çok çizik, pasta/cila kapatır mı sizce?

Koltuklar da oldukça kirli araç gibi. Henüz iç/dış temizlik bile yapamadım araca :)

Tavsiyelerinize açığım 

uDxAsR.jpg
uDx7Cc.jpg
uDx9Ts.jpg
uDxfvQ.jpg
uDxw6t.jpg
uD5nT0.jpg
uD5Jvv.jpg
uD5Q9x.jpg
uD5yC6.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hayırlı olsun. Eskiden benim de lacivert aracım vardı, temizken çok güzel ama en ufak kir,toz çiziği gösteriyordu. Çiziklere birşey diyemeyeceğim ama koltukları vakumlu temizlik yapan biryerde temizletin. Bende iyi biryerde temizletmiştim ama yaşından mıdır nedir, bir süre sonra koltuk içinden tekrar kiri kusmuştu. Ben olsam iyi bir kılıf yaptırırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Erhan Doruk yazdı:

Hayırlı olsun. Eskiden benim de lacivert aracım vardı, temizken çok güzel ama en ufak kir,toz çiziği gösteriyordu. Çiziklere birşey diyemeyeceğim ama koltukları vakumlu temizlik yapan biryerde temizletin. Bende iyi biryerde temizletmiştim ama yaşından mıdır nedir, bir süre sonra koltuk içinden tekrar kiri kusmuştu. Ben olsam iyi bir kılıf yaptırırdım.

Teşekkürler. Güzel bir kılıf bulsam aklımda o da var, golf te vardı, güzeldi kılıflar.

Çizikler için öneri gelmezse de bir avm kuaförüne gideceğim artık ne kadar başarılı olursa. Profesyonel yerler 2bin 3bin den kapıyı açıyorlar ki değer mi emin olamadım da. :unknw:

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Murat abi hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. 

Koltukların içine kir işlemişse mutlaka kusma yapıyor kuruma gerçekleştikçe. 

Kendi arabamın koltukları açık renk. Çok göze batmıyordu ama vakumlu makine ile temizledim. Ben temizledikçe o kustu 😊 3 kez tekrarladıktan sonra 1 2 yerde bozuk para kadar kusma kaldı sonra öylece bıraktım. 

Ama kılıf yaptırcak olsan bile koltukları temizlemeni tavsiye ederim. Çünkü temizlenincr arabanın kokusu çok değişiyor. O pis koku kalmıyor artık. Avm kuaföründe yaptıracaksan kusma olursa tekrar getiririm ücret vermem şeklinde bir anlaşma yapmanı tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Hayırlı olsun. Dış çizikler için pasta cila mutlaka fark ettirecektir. Ayrıca renge özel cilalar var. İnternette aratırsanız çıkıyor. İç temizlik içinde Erhan Beyin dediği gibi temizlettirmenizde fayda var. Çünkü yeni almışsınız ve önceki kullanan nasıl kullandı bilmiyorsunuz. iç Aksamlara cila sürmeyin çünkü uzun vadede çatlaklara neden oluyor. Son olarak farlarıda parlattırın bence. Arabayı en diri-yeni gösteren parçalar farlar ve stoplardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Murat abi hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. 
Koltukların içine kir işlemişse mutlaka kusma yapıyor kuruma gerçekleştikçe. 
Kendi arabamın koltukları açık renk. Çok göze batmıyordu ama vakumlu makine ile temizledim. Ben temizledikçe o kustu [emoji4] 3 kez tekrarladıktan sonra 1 2 yerde bozuk para kadar kusma kaldı sonra öylece bıraktım. 
Ama kılıf yaptırcak olsan bile koltukları temizlemeni tavsiye ederim. Çünkü temizlenincr arabanın kokusu çok değişiyor. O pis koku kalmıyor artık. Avm kuaföründe yaptıracaksan kusma olursa tekrar getiririm ücret vermem şeklinde bir anlaşma yapmanı tavsiye ederim. 
Sağolasın. Verdim avm ye koltukları bakalım ne olacak. Kılıf bulursam uyumlu yaptırırım büyük ihtimal.
Hayırlı olsun. Dış çizikler için pasta cila mutlaka fark ettirecektir. Ayrıca renge özel cilalar var. İnternette aratırsanız çıkıyor. İç temizlik içinde Erhan Beyin dediği gibi temizlettirmenizde fayda var. Çünkü yeni almışsınız ve önceki kullanan nasıl kullandı bilmiyorsunuz. iç Aksamlara cila sürmeyin çünkü uzun vadede çatlaklara neden oluyor. Son olarak farlarıda parlattırın bence. Arabayı en diri-yeni gösteren parçalar farlar ve stoplardır.
Sağolun. Avm kuaförü kapı açma yerlerine giremem çok fayda alamazsın dedi. O yüzden pasta cila beklemede.
İçini temizlemesi için verdim. Tavana güvenemedim. Tavan duracak bir süre. Koltukları iyi temizleyecek mi göreceğiz
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun, güle güle kullanın..

Kalwax araç içi genel temizleyici ve döşeme temizleyici var. Diğer bilinen markaların da var ama Kalwax daha uygun fiyatlı. Hatta internette set halinde satılan ürünleri var (plastik parlatıcı ve koruyucu, iç temizlik vs) daha hesaplı oluyor.

Koltuklarınız eğer kusma yaparsa arada sıkar lekeleri giderirsiniz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam koltuk döşemelerini çıkarır makinede hassas programda kurutma yapmadan düşük sıcaklıkta yıkardım. 2 defa yıkanırsa çiçek gibi olur. 

Makine yıkamasında kiri kusar birkaç defa yapmanız gerekir. Ayrıca hazır çıkarmışken yaştan dolayı esnekliğini ve hacmini kaybeden süngerleri yaptırırsınız konforlu olur. 

Koltuk sökülmüşken taban döşemeside daha temiz yapılır, hem ihtiyaca göre yapılacak şeyler daha verimli olur. 

Kapı kolları sökülüp o kısım daha derin aşındırılacak, sonra cila öncesi çizik kapatıcı uygulanacak cila yapılıp koruyucu folyo uygulanacak. 

Sakın temizlenmeden kılıf takmayın, kılıfa geçer kışın kir. Nem yoğunlaşıyor ve üste geçiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın..

Kalwax araç içi genel temizleyici ve döşeme temizleyici var. Diğer bilinen markaların da var ama Kalwax daha uygun fiyatlı. Hatta internette set halinde satılan ürünleri var (plastik parlatıcı ve koruyucu, iç temizlik vs) daha hesaplı oluyor.

Koltuklarınız eğer kusma yaparsa arada sıkar lekeleri giderirsiniz :) 

Sağolun, teşekkürler

Ü.Emre Kartal yazdı:

Ben olsam koltuk döşemelerini çıkarır makinede hassas programda kurutma yapmadan düşük sıcaklıkta yıkardım. 2 defa yıkanırsa çiçek gibi olur. 

Makine yıkamasında kiri kusar birkaç defa yapmanız gerekir. Ayrıca hazır çıkarmışken yaştan dolayı esnekliğini ve hacmini kaybeden süngerleri yaptırırsınız konforlu olur. 

Koltuk sökülmüşken taban döşemeside daha temiz yapılır, hem ihtiyaca göre yapılacak şeyler daha verimli olur. 

Kapı kolları sökülüp o kısım daha derin aşındırılacak, sonra cila öncesi çizik kapatıcı uygulanacak cila yapılıp koruyucu folyo uygulanacak. 

Sakın temizlenmeden kılıf takmayın, kılıfa geçer kışın kir. Nem yoğunlaşıyor ve üste geçiyor

Sökme takma beni aşar hocam :) Teşekkürler

Bülent Tarakçı yazdı:

Hayırlı olsun. Çok güzel bir rengi var. 

Sağolun

İnan Çınar yazdı:

@Buğra Höngül ün Çorum'a geleceği günü ayarlayıp  Ankara'dan yollara düşerim ben olsam 😀

Valla öyle bir fırsat olsa keşke, hocam Kars'a gitmiş işten bıkıp :)

Bu arada koltuklar temizlendi, tabi gündüz belli olacak son hali :)

uGJJ2x.jpg
uGJQ76.jpg
uGJnNv.jpg
uGJVE0.jpg
uGJElY.jpg

tarihinde Murat Sürücü tarafından düzenlendi
resim ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Koltuk döşemeleri yıkamaya gelmez aman. Genel temizlik spreyleri var leke iz bırakmayan onları kullanın. Sökseniz de sizi uğraştırır çektirmeleri vs takmak. Üstüne uygun kaliteli bir kılıf taktırırsanız daha güzel görünür 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin. Eski sahibi kaplan beslemiş herhalde o çizikler nedir öyle isteyerek yapılmış sanki ne de olsa satıcam banane demiş sahibi gibi.

Çizikler pasta cila ile çoğu gider gibi. koltuklar da baya temizlenmiş ilk haline göre ama kılıf çok yakışır açık bir renk çoluk çocuk yoksa tabi varsa koyu renk :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Murat hayırlı olsun. güle güle kullan. 

Ver detaylı temizliğe.. çiçek gibi yaparlar. 

Sen zaten tertemiz binersin. 

Kapı kollarındaki çizikler tırnak izidir. temizlenir ama profesyonel müdahale gerekebilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Murat Bey bugün arabamı yıkatmaya verdim.İç dış yıkama ve yağlı yerleri özel şampuanla yıkattım.Dmax oto yıkama (Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2900. Sokak, No:7, Çayyolu Sarnıç Park AVM Otoparkı, 06810 Çankaya/ANKARA.3 yıldır buraya gidiyorum.Ben çok memnunum.Daha önce çok yer denedim.Burayı şu an tek geçerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Koltuklar güzel temizlenmiş. Gündüz gözüyle de beğendim. Şimdilik kusma da yapmadı. Galeria avm nin oto kuaförüne vermiştim. Dış cilalı yıkaması da iyiydi zaten. Tavsiye ederim.

Şimdilik pasta cila kısmına girmeyeceğim. Farlara kendim bir girişmeyi düşünüyorum. Tavsiye veren herkese teşekkürler. Aracın konusunu açınca desteklerinizi yorumlarınızı oradan da beklerim :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Öner Kurukuz
Levent Sucu yazdı:

koltuk döşeme temizleme spreyi tavsiyesinde bulunayım..

mucizevi bi temizleme spreyi michelin koltuk döşeme spreyi

hiç yormadan kirli yüzeye püskürterek sonrasında temiz bi bezle silmeniz yeterli anında kiri lekeyi söküyor ve temizliyor.

deneyip görün

Buradaki yorumlarda pek işe yaramadığı söylenmiş.

https://www.cimri.com/oto-deri-yuzey-bakimi/en-ucuz-michelin-mc31425-650-ml-koltuk-doseme-leke-sokucu-sprey-fiyatlari,185759898

Fiyat olarak da 83 tl den başlayan çeşitli fiyatlar var.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Göktürk

ben bir de koltukları sopa ile dövmenin çok faydasını görüyorum. Arada dövmekte fayda var. halı döver gibi.

sopanın ucu batmasın ama. mümkünse polis jopu gibi bişey daha iyi (çünkü hafif esnek tam enerji transferi sağlıyor).

Vaktiyle rahmetli hocamın polis jopu vardı maçtan bulmuş sanırım labda birbirimizi döverdik şakasına sağlam acıtırdı. 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...