İçeriğe Yönlendir

Benzin Kokusu Nasıl Giderilir?

Orhan Yıldırım

Recommended Posts

Orhan Yıldırım

Merhabalar, 2004 C3 sahibiyim. 
Araca birkaç ay önce LPG takıldı ve aracın arka kısımdan seyir halindeyken camlar açıkken yakıt kokusu gelmeye başladı. Tamirciye gittiğimde LPG bağlantısı sırasında benzin contası takılmadığını, bunun yerine tüp takarken conta yerine silikon sıktıkları için bu kısımdan benzin sızdığını gördüm. Arka koltuk altı oldukça benzin dolmuş. Sorunu tamirci halleti, yeni conta taktı.
Ancak koltuk altındaki sızan benzin olabildiğince temizlense de benzin kokusu geçmedi. Artık sızdırma yapmıyor ama mevcut koku sindi. Bu kokuyu gidermek için tavsiyeleriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bu kokuyu kesin çıkarmak için bulaşan yerleri bir çözcüyle temizlemek gerekir. Sanıyorum özel oranlı olarak temizleme sıvılar var. Kumaş benzer yerlerde ağartma yapıp yapmadığını test ederek denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

307'ye bi kere aciliyetten mazot bidonu koydum, onda da babam sağ olsun attığımız delik bidonu alıp sağlamların yanına koymuş, bagaja aktı biraz. bagaj zeminini çıkardım, altta lastik vs her şeyi apc'leyip yıkadım, aracın mazotlu metal yerlerini de apc ile silip parfümle yıkadım adeta sildiğim yerleri. bagaj içi metal kısım apc kokuyordu, mazot gitmişti yani ama aracın içi mazot kokuyordu, bikaç gün daha parfümlemeye devam ettim ve bitti. bende döşeme olarak sadece bagajın zemini vardı, sizde koltuk alltan emmişse makine ile denemek lazım başta bi

Yorum bağlantısı
Orhan Yıldırım
Hacı Şenyurt yazdı:

https://www.gittigidiyor.com/supermarket/dr-beckmann-leke-cikarici-yag-katran-cila-petrol-50-ml_pdp_571615415

Böyle bir ürün buldum. Ne derece işe yarar bilemem.

Ürünü danışmadan almayınız. Benzer ürünler illaki vardır.

Tamamdır, bir bunu deneyeceğim.

Mehmet Göktürk yazdı:

Güneşin altına bagaj açık bıraksanız ?? 

Maalesef sokağa park ettiğim için çok fazla camları açık bırakamıyorum.

Umut Taşlı yazdı:

307'ye bi kere aciliyetten mazot bidonu koydum, onda da babam sağ olsun attığımız delik bidonu alıp sağlamların yanına koymuş, bagaja aktı biraz. bagaj zeminini çıkardım, altta lastik vs her şeyi apc'leyip yıkadım, aracın mazotlu metal yerlerini de apc ile silip parfümle yıkadım adeta sildiğim yerleri. bagaj içi metal kısım apc kokuyordu, mazot gitmişti yani ama aracın içi mazot kokuyordu, bikaç gün daha parfümlemeye devam ettim ve bitti. bende döşeme olarak sadece bagajın zemini vardı, sizde koltuk alltan emmişse makine ile denemek lazım başta bi

Birkaç gün daha bekleyip bir de oto kuaföre gideceğim, belki onlar bir şey yaparlar. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Koltuk emdiyse sökülüp iyice havalandırılması lazım. Yıkanma imkanı varsa daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...