İçeriğe Yönlendir

S-Max El Freni Çekili Kaldı

Mustafa Ortataş

Recommended Posts

Mustafa Ortataş

S Max in el fireni çekili kaldı üstünü söküp dili indirmeyi başardım.ama el fireni tamir takımı ve ya düğme mekanizması nereden alırım mümkünse türkiye içi yurt dışı alışveriş bilgim yok diyebilirim yardımlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
  • Sani Gerşon yazdı:

@Çağlar Bayur luk konu bu.

parça stoğum mu var yahu :)

Mustafa Ortataş yazdı:

mümkünse türkiye içi yurt dışı alışveriş bilgim yok diyebilirim yardımlarınızı bekliyorum 

google da arasford aratın, sahibi soner. yardımcı olur çok düzgün bir esnaftır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
Çağlar Bayur yazdı:
  • parça stoğum mu var yahu :)

google da arasford aratın, sahibi soner. yardımcı olur çok düzgün bir esnaftır

Bilgi stoktan daha değerli @Çağlar Bayurabi malum konu s-max olunca

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ankarada Ford Esenboğa Oto var. bir kez alışverişim oldu ilgili alakalı eski usul esnaf. oraya sorulabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Youtube'daki videoları izleyip atölyede oraya parça imal ettik sonuç şuan için iyi bakalım.Toplamaya başladım şimdi kol iyi vaziyette çalışıyor.İlğinize teşekkür ederim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Tekrar aynı problem oldu konsolu tekrar söktük tel halat kısa kaldığı için işlem görmedi bisikletçiden fren teli aldım şimdi onu takacam birebir aynısı gibi duruyor tel hayırlısı bakalım sonucu paylaşacam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İmam Suludere
(düzenlendi)

Merhaba önemli olan imdat telini niye kullanmak zorunda olduğundur , arızanın durumu önemli tel alıp taktınız fakat arıza tekrar yaparsa ona göre adım atmak lazım.

Arıza kodu varmı C baslangıc veya U baslangıç kodu ile baslayan bir DTC olması gerekli

tarihinde İmam Suludere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
İmam Suludere yazdı:

Merhaba önemli olan imdat telini niye kullanmak zorunda olduğundur , arızanın durumu önemli tel alıp taktınız fakat arıza tekrar yaparsa ona göre adım atmak lazım.

Arıza kodu varmı C baslangıc veya U baslangıç kodu ile baslayan bir DTC olması gerekli

Araçta arıza kadu yok zaten tel için neden arıza kodu oluştursun araçta bulunan el freni mekanik elektrikli değil

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
Mustafa Yanar yazdı:

kalitelisini alsaydınız yoksa sorun çıkarır yine

problem telin kalitesi değil malum ucunda el fren tetiğine bağlantı noktasına giren yerin ucu topuz şeklinde sadece yaptığı iş siz tetiğe bastığınızda tel aşıgıda dişliye baglı olan dili çekip kolu boşa çıkarıyor.Bu sorun çoğu araçta meydana gelmiş ve onun için sonradan parça geliştirilmiş o parça ve tel Türkiye'de yok bizde parçanın resmine bakıp tornada yaptık atölyede yaptık  

burda görünen parçaya benzerini yaptık fakat tel kısa geldi şimdi teli bisiklet fren telinden yapıyoruz .Fikir bu videodan çıktı

Yorum bağlantısı
İmam Suludere

Merhaba doğrudur s-max aracların bazı modellerinde EPB var.

Sizin araç mekanik frenli el fren tabancası sıkışma yapıyordur .

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Sonuç başarılı şuan el freni çalışıyor bisiklet fren teli bu iş için biçilmiş kaftan umarım bu tarz sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...