İçeriğe Yönlendir

iPhone Hızlı Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Selamlar herkese..

İphone 7 cihazımdaki dosyalari, resim, muzikleri vs bilgisayara aktarmak istiyorum ancak “cihaza ulasilmiyor”, kablo koptu, temassizlik var gibi sıkıntılar yuzunden dosya aktarimi yapamiyorum.

Mazur gorun acaba iphone pc arasi aktarim mi mumkun degil, yoksa yanlis yaptigim bir adim mi var. Veya nasil bir yol izlememi tavsiye edersiniz? Yardimci olursaniz sevinirim.. Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Share it diye bi program var. Telefonlar arası dosya aktarımı yapabiliyorduk. Baktım bilgisayar sürümü de var açıkcası incelemedim ama Telefonlar arası yaklaşık 80-100 megabit ile dosya aktarımı yapıyordu. Çalışırsa işinizi görür.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İtunes üzerinden yapacaksın Furkan. Yoksaki sorun yaratır. Ben Documents diye program indirdim hemen hemen herşeyi oraya yüklüyorum oradan hallediyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

itunes mu? 🤔🤔

baktigimda 3 yontem var ilk ikisinde bi verim alamadim. amacim isik hizinda atmasi degil ama en azindan iki fotoda bir beni atmasin.. 

1) usb kabloyla deniyorum hatali uzanti falan oldugunda direkt cihazi devre disi birakiyor. tekrar cikar tak yapip devam ediyorum..

2) pc’den resim ve videolari al secenegini denedigimde yine hatali olanlar yuzunden yarim kaliyor, ayrica bilgisayara alinan dosyalar acilmiyor..

3) icloud’dan deniyorum su an mb, mb zip’li dosya indiriyor.. umarim bu sekilde sorunsuz bi aktarim olur..

androidde direkt kopyala/kes yapistir diyip birakip gidiyordum dondugumde diledigim sekilde atmis oluyordu. bugun iki kez, yaklasik 2-3 saat bununla ugrastim..

document ile ilgili biraz bilgi verir misin abi rica etsem?

share it’i de denemek isterim..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

1- kablo orijinal mi?

2- kablo hasarsız mı?

resim videoyu hiçbir programa gerek duymadan aktarabilirsiniz. Müzik için iş değişir. 

itunes harici çok işime yarayan 3utool’u ücretsiz indirip kullanabilirsiniz. İos yedeğini bile açacak potansiyele sahip harika bir yazılım. Hem de kolay. Resim video müzik gibi şeyler de çok basit altarılır. 

hıza gelince. Ne kadar dosya sayısı o kadar yavaşlık. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

kablo orijinal, hasarli..

1000 küsür dosyam var, bilgisayarin basinda caresizce bekliyorum, sabaha kadar anca atacak gibi.

bahsi gecen uygulamalari/programlari tek cihaza mi kurmaliyim yoksa hem pc hem tel mi?

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
1000 küsür dosyam var, bilgisayarin basinda caresizce bekliyorum, sabaha kadar anca atacak gibi.

bahsi gecen uygulamalari/programlari tek cihaza mi kurmaliyim yoksa hem pc hem tel mi?
Share it ise ikisinde de kurulmalı.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

3utool için sadece pc. Hasarlı kablo ile işin zor. Dosya tek olsa o boyutu çok daha hızlı atabilirdi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

tesekkur ederim tavsiye ve yorumlariniz icin. acilmayan ya da tikanip kalan dosya gordukce rahatsiz oluyorum, bahsettiginiz seyleri deneyecegim.

Kabloyu da forumdan ya da disardan musait bi zamanda yenilemek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Ben telefonu bilgisayara bağladığım zaman çok hızlı bir şekilde video ve resimleri bilgisayara aktarabiliyorum. Orijinal kendi kutusundan çıkan kabloyu kullanıyorum. Çok hızlı hemde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Servet abi’nin ısrarla “nasıl çalışıyor olm?”  diye isyan edişini şimdi daha iyi anlıyorum 😂😂

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

etiket yapmamama ragmen gelip beni bulmana cok sasiriyorum abey..

cihaz ummadigim sekilde tabularimi yikti. alisamam demistim, simdi elim baska cihaza gitmiyor. farki farkettim..

icloud, ve 3u gayet isime yaradi, tum gun kablo zimbirtisiyla ugrastigim işi gecte olsa halletmis oldum cok sagolun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Evet itunes ile ben hemen hemen bütün aktarımları yapabiliyorum. İlk başlarında çok uğraşmıştım sonra Apple müşteri hizmetlerini aradım yardımcı oldular bu kadar basitmiymiş demiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

itunes’u iki kez indirmek istedi ama ne ise yaradigini pek tecrube edemedim. uygulamalari kurana kadar icloud’dan coktan indirmisti, tekrar kurcalamak istemedim.. 

iki adimli dogrulama olmasini begendim. cihaza uzak oldugum durumda, calinma, suya dusurme gibi durumlarda aktarim yapabilme sansim var mi? veya rehbere erisim?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Furkan Sumer yazdı:

itunes’u iki kez indirmek istedi ama ne ise yaradigini pek tecrube edemedim. uygulamalari kurana kadar icloud’dan coktan indirmisti, tekrar kurcalamak istemedim.. 

iki adimli dogrulama olmasini begendim. cihaza uzak oldugum durumda, calinma, suya dusurme gibi durumlarda aktarim yapabilme sansim var mi? veya rehbere erisim?

farklı bir cihazda kurulum yapabiliyorsunuz. bilgileri çekebiliyorsunuz fakat şifre istediğinizde şifreyi diğer cihazınıza gönderiyor. bu kötü bir olay. 

ben çift yedekleme yapıyorum. aynı zamanda lifebox programı kullanıyorum orayada yedekliyorum.  cihazı kaybedince bazı bilgilere ihtiyacım vardı.  hemen programı indirip şifreyi girip

almıştım. beni ipten almıştı gerçekten.  

itunes çok güzel program  fakat ben hiç ısınamadım ona.  ya beceremiyorum yada güvenemiyorum :)=

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eşimin iphone 6 aynı kablo ile bağlanırken iphone 8 bağlanamıyor ve bağlantı kopuyor. neden ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

uzantısı sıkıntılı olan dosya/dosyalar olduğunu düşünüyorum.. yedekleme yaparken genelde bi videoya gelip takılıyordu bende.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Apple, kullanıcısının ciğerini nasıl da biliyor. :) 
Yeni telefonu (11) açtım diğerini gördü, sordu, eşleşip her şeyi otomatik kendine aktardı.
Akşama kadar jelatini çıkarmadan kullanıcam :D
Acaba kılıf alsam mı ?

170703869_WhatsAppImage2020-08-27at11_07_04.thumb.jpeg.0bbb8aeed692020af433f22797e5ed6e.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Selçuk Keleş yazdı:

Yeni telefonu (11) açtım diğerini gördü, sordu, eşleşip her şeyi otomatik kendine aktardı.
Acaba kılıf alsam mı ?

170703869_WhatsAppImage2020-08-27at11_07_04.thumb.jpeg.0bbb8aeed692020af433f22797e5ed6e.jpeg

3 kere teleofnu düşürdüm ve ekranı kırıldı  kılfı ve koruyucu şart. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Selçuk Keleş yazdı:

Acaba kılıf alsam mı ?

Spigen şart abi. Kamera çıkıntısını da koruyor. Yoksa çok fena kayıyor 11ler.

Dogan Arsiray yazdı:

eşimin iphone 6 aynı kablo ile bağlanırken iphone 8 bağlanamıyor ve bağlantı kopuyor. neden ne olabilir?

Bende de aktarım yaparken çok kopma oluyor. En son dosya türüne göre sıralayıp jpeg formatları alıyorum. iphone'nun kendi formatlarını almıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...