İçeriğe Yönlendir

İnternetten Aldığım Akünün Suyu Akmış

Batuhan Kabalak

Recommended Posts

Batuhan Kabalak

Merhaba, n11.com üzerinden bir akü siparişi verdim. Hiçbir paketleme vs olmadığı için akünün suyu akmış. Herhangi bir sorun olur mu?

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

iade edin uğraşmayın bence aracınız 30 yaşında doğan şahin lada falan değilse gidip bir elektrikçide değiştirin akünüzü akü değişiminde enerji kesintiniz olmaz dinomayı ölçtürür antifireze baktırırsınız 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Batuhan Kabalak yazdı:

Merhaba, n11.com üzerinden bir akü siparişi verdim. Hiçbir paketleme vs olmadığı için akünün suyu akmış. Herhangi bir sorun olur mu?

direkt iade.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Akü bir şekilde ters dönerse meydana gelir. Kullanmadan iade edin. Asit içerikli sıvı sağlığa zararlı olup solumayın dokunmayın. 

Yorum bağlantısı
Batuhan Kabalak

Sanırım kargoda gelirken ya ters döndü ya devrildi. Su tamamen boşalmamış ama bi çay bardağı kadar dökülmüştür toplamda. Üzerindeki ışığa bakınca yeşil yanıyor, şarjı var yani.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam firma ile iletişime geçip ya bir miktar indirim uygulamalarını ya da iade edeceğimi bildiririm. 

İndirim uygulanırsa sağlam bir eldivenle açık havada dışını kapaklarını vs güzelce sabunla yıkar kurularım. Eksilen sıvısını safsu ile değil akü için asitli su ile tamamlayıp devam ederim. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu devirde kimseye güven kalmadı. insanlardan depozitolu aküleri alıp bakım yapıp 0 diye satanlar bile var. Güvendiğiniz yerden alın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
12 1.4tdci euro5 alternatör voltajı sabit 13.2V cıkıyor, ister yüksek devirde ister rölantide, herşey açık-kapalı sabit 13.2V cıkıyor, normal mı acaba [emoji4]
pek anlamam herhalde normaldir [emoji3]
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

bence geç olmadan direk iade edin, internet üzerinden ürün satan mağazalar işlerini layıkıyla yapmalı mesela ürünü doğru paketlemek gibi. Ayrıca akü suyu diye basite almayın dikkat edin benzeri bir sorun dolayısıyla 400 tl değerinde ki montum kullanılmaz hale gelmişti.Cildinize ve üstünüze temasından kesinlikle kaçının.

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Satıcıyla irtibata geçip iade-değişim süreci başlatın. Aldığınız akü tam kapalı tip mi bilmiyorum. Sıvıyla kesinlikle temas etmeyin, koklamayın ve aküyü iade edene kadar plastik bir kapta saklayın . Akü işi yapmış birisi olarak ufak tavsiye; daima yerli üretim akü alın. Akü rafta bekledikçe ömrü azalmaktadır. Yeni akü alırken üretim tarihine çok dikkat etmelisiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Aslında bu tür şeyler İnternet üzerinden  almak sıkıntılı genelde dışarıya göre uygun satıyorlar ama gel gelelim bu tür sorunlar sık sık oluyor.  

Yorum bağlantısı
Batuhan Kabalak

Merhaba,

Akü kapalı aküydü, yani dışardan herhangi bir sıvı eklenemiyor. İnci Akü'nün Taurus modeliydi. İade ettim, iadeyi onaylamalarını bekliyorum bakalım. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...