İçeriğe Yönlendir

Passat Arka Cam Benek Benek Lekeler

Mustafa Yumuşak

Recommended Posts

Mustafa Yumuşak
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba 2016 model passat aracımın arka camı kırılmıştı. Bugün Kayseri Aykan yetkili servisinde cam orijinali ile değiştirildi fakat aracı teslim almaya gittiğimde camda benek benek lekelerin olduğunu fark ettim özellikle gölgede daha çok belli oluyordu bende ustaya camda hata var dedim o da bana fabrikasyon cam da normal dedi ama kabul etmedim çünkü eski camda yoktu ayrıca orada aynı model bir araca da baktık onda da yoktu sonra servis sorumlu müdürü geldi ve hatayı kabul etti tekrar değiştirelim dedi sizce bu durum neden kaynaklı olabilir önce ustanın silikonlu olan el izi olabilir diye düşündüm ve camı sildim ama lekeler hala duruyor. İnternette görsel buldum aynı bu şekilde daha önce başına gelen veya neden kaynaklandığını bilen varsa yardımcı olabilir mi?8645e918d092a5a94a13b0238db4a0dc.jpg&t=9

tarihinde Mustafa Yumuşak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak

Takılan camda daha önceki kırılan cam gibi duracam marka vw logolu orjinal cam servet hocam. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Güneş vurduğunda vs sık sık gördüğümüz izlere benzettim ama onlardan değilse üretim hatasıdır..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak

Gölgede daha çok belli oluyordu başta normal dediler ama sonra hatayı kabul ettiler değişim olacak ama nedenini anlamadım bu hatayı sonradan yaşayan arkadaşlar da olmuş ama kimse nedenini bilmiyor galiba. 

Yorum bağlantısı

istem dışı arabanın arka cama baktım yok böyle bişe tertemiz

bu resimdeki sanki film çekilmişte baloncuk kalmış gibi

Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için herkese teşekkür ederim dediğiniz gibi yan sanayide olabilirmiş hatta bende eski renolarda görürdüm ama maalesef orjinal sıfır camda bize denk geldi. Ali hocam aynen film sonrası oluşan baloncuk gibi benek benek lekeler var değiştircez artık yapacak birşey yok tekrar herkese teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Işık yazdı:

Güneş vurduğunda vs sık sık gördüğümüz izlere benzettim ama onlardan değilse üretim hatasıdır..

Aynı görüşteyim. 

Temiz camda olur bu. Ben bunu görene kadar temizliyorum camı :)

Sadece belli açılardan görülüyorsa kesinlikle sorun değil bu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Işık kalkanı değil mi bu? Dışarıdan gelen far ışığını kırmak için. Murat 124 lerin ön camında da dikey çizgi halinde olurdu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak

Nihat hocam artık vw lerin arka camında da var 😃 şaka bi yana bi işlevi olduğunu çok düşünmüyorum çünkü kırılmadan önceki camda yoktu açıkçası normal olduğunu da düşünmüyorum daha çok üretim hatası gibi geldi zaten serviste durumu kabul etti. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Ancak polarize gözlük takınca camda görülmesi lazım.

Diğer corolla kullanıcıları normal dedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Napıyoruz şimdi :) 

389500-A5-2338-445-F-B2-AF-4-B067-BB516-

Tam olması gereken görüntü.. 

Temiz, çiziksiz lekesiz cam. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Diğer corolla kullanıcıları normal dedi

Bir önceki kasa E170 Corollada da böyle camın yapısından kaynaklı normal galiba. Diğer araçlarda gözlükle görebiliyorum bu lamine tabakayı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Yolda güneş gözlükleriyle yürürken baktım jetta’nın arka camı benekli. Daha net görmek için gözlükleri çıkardım, benekler kayboldu :) 

EC25-DFEA-A109-4-E1-C-B022-ED6-E23-B46-C

ADB1-D955-4-CCA-4-B57-83-D3-1-B5-A1-E5-C

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Polarize gözlükte oluyor evet. 

Hatta teybin ekranı da bu şekilde gözüküyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...