İçeriğe Yönlendir

Hundayı(*) i30

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Eşimin şehiriçi işe gidip gelmesi için aranan kan bulundu. Toplam 9 tane araç gezdim. Auris, 308, 207, 107, Micra vs derken bu I30'u bulduk. 

Dizel otomatik olması açısından aradığımız ana özelliği karşılıyor. Vites geçişleri gayet güzel, eşim C3'te vites geçişlerinden dolayı sıkılmış durumdaydı. 

Gezdiğim araçlarda genel olarak bakımsızlık ve hor kullanılma durumu hakimdi. Satacağı aracı hep tanımayanlar, 2 ay evvel satın almış olanlar, bakım geçmişini bilmeyenler ve kandırmaya çalışanlar vs dolu piyasa.

Bu araba 3. sahibinde, son 3 yıla yakındır tek kişi tarafından kullanılmış, bakımları tek bir yerde yapılmış, yazlık ve kışlık lastikleri, aküsü yeni durumda olan bir araçtı. Sanıyorum sunroof hariç en dolulardan birisi gördüğüm kadarıyla. Bu araçlarda hangi donanım paketi daha dolu anlayamadım. 

Yarı deri döşeme, ön arka kol dayama, 4 cam otomatik, ayna katlama, Usb Aux girişleri, dijital klima, torpido soğutma, ön cam ısıtıcı, far ve yağmur sensörü, kararan ayna  gibi özellikleri var. 

Hız sabitleme ve ESP ile ilgili birşey göremedim. Eksi not olarak söyleyeyim en başta. 

Araçtaki saklama gözlerinin, bardak koyma yerlerinin bu kadar fazla olması beni gayet şaşırttı, eşimi mutlu etti.  Sürüş konforu ve güç olarak diğer baktığım alternatif araçların çok üzerinde. 

Aracı Yenibosna'da TUV-SUD ekspertiz firmasında gösterdim. Normalde ekspertiz firmalarını sevmem alelacele iş yapıyorlar diye. Burada fiyatlar paketler her şey açık ve net olarak yazıyor. Aracı tam olarak 1 saat 45 dk incelediler. Full Ekspertiz paketi bu şekilde zaman alıyormuş. 

Aracın ismi ise armasından geliyor, aldıktan sonra fark ettim ve gülmekten alamıyorum kendimi :)  Allah kimseye kaza bela vermesin, MAŞALLAH diyerek resimlere geçelim.

hhvYVb.jpg

9DpO8T.jpg

ZtfTLj.jpg

QQOdSg.jpg

x93dCP.jpg

FjMwdE.jpg

cb8yxz.jpg

RZxRPI.jpg

f5v0Ro.jpg

czAcqU.jpg

eU5Doh.jpg

8i9LAM.jpg

NrLwTK.jpg

V69bEL.jpg

bf1KlH.jpg

YCmErb.jpg

zm1xx4.jpg

DAYI :)

58KRZ2.jpg

• Beğen 32
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Maşallah, güle güle kullanın. Fotoğraflar da çok detaylı, aynadaki tozu bile çekmişsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Maşallah güzel tercih olmuş. . Ailede 2 tane oldu bu araçtan dizel ve benzinli, zamanında 9-10 litre civarı tüketimi kalmış aklımda dizel olanın.. Allah kaza bela göstermesin.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun, bu kasalarda cc yok Türkiyeye gelenlerde, astarı yüzünü geçecek şekilde yapılabilir, esp den emin değilim King test etsin. Basit kozmetik şeyleri zaten halledersin onun dışında on numara araç. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Maşallah, güle güle kullanın. Fotoğraflar da çok detaylı, aynadaki tozu bile çekmişsiniz.

Ayfon 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Cem Işık yazdı:

Maşallah güzel tercih olmuş. . Ailede 2 tane oldu bu araçtan dizel ve benzinli, zamanında 9-10 litre civarı tüketimi kalmış aklımda dizel olanın.. Allah kaza bela göstermesin.. :)

Yakıt sonraki iş abi, şimdi konforlu şekilde götürüp getirsin yeter :) Saolasın

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Servet Aydın yazdı:

Hayırlı olsun Sami. Seramik vs yapsana

Para yok para :)  Ama bi fırsat olunca pasta cila iç temizlik ve cam filmlerinin yenilenmesi güzel olur. Siyah da en dertli renk vallahi.

Yorum bağlantısı

hyundailerde böyle döşeme görmek oldukça farklı bir his.

yine güzel ve donanımlı bir araba buldun çok beğendim ben

hayırlı olsun canım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun Sami, araç nefis. Modelini yazmamışsın sanırım, kaç model. Yarım kontak açınca esp ışığı yok mu? Yol bilgisayrından kumanda ediliyor olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun Sami, araç nefis. Modelini yazmamışsın sanırım, kaç model. Yarım kontak açınca esp ışığı yok mu? Yol bilgisayrından kumanda ediliyor olmasın?

Araba 2008 model abi :) 183.000 KM.  ESP ışığına bakmadım açıkcası. Yok diye düşünüyorum. 

Ali Gök yazdı:

hyundailerde böyle döşeme görmek oldukça farklı bir his.

yine güzel ve donanımlı bir araba buldun çok beğendim ben

hayırlı olsun canım 

Şaka bir yana boş arabaya da binmedim hiç sanıyorum. Trend mondeom bile Sunroofluydu :) 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sami Demirpaz yazdı:

Araba 2008 model abi :) 183.000 KM.  ESP ışığına bakmadım açıkcası. Yok diye düşünüyorum. 

2013 sonrasi esp zorunlu. esp olmayabilir sizin aracta.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Sami ailenize hayırlı olsun hundayı. Şu plakalığı sök sana zahmet çok çirkin duruyor. Bir iç detay istiyor gibi. En sevdiğim kasalardan biri. tekrar hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Hayırlı olsun. Dijital klima koyan zihniyet  neden cc koymaz acaba? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Arda Bülent Güzel yazdı:

Sami ailenize hayırlı olsun hundayı. Şu plakalığı sök sana zahmet çok çirkin duruyor. Bir iç detay istiyor gibi. En sevdiğim kasalardan biri. tekrar hayırlı olsun

Erkan nedir ya :) Sökeyim onu akşam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. Bende hala gülüyorum bu logo olayına :)

Hmm Cennet'te yıkatmışsın :)

Yıpranmış kozmetik kusurlar için sonra softkaplama düşünebilirsin. Eşin kullanacağı için diyorum.

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Emin Önal yazdı:

Hayırlı olsun. Bende hala gülüyorum bu logo olayına :)

Hmm Cennet'te yıkatmışsın :)

Yıpranmış kozmetik kusurlar için sonra softkaplama düşünebilirsin. Eşin kullanacağı için diyorum.

Nere yıpranmış yav, ben göremedim öyle sorunlu yer pek. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Hayırlı olsun Sami. Seramik vs yapsana

Kredi kartını doldurduk.. 

Tüm limiti ben kullandım bu ay :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...