İçeriğe Yönlendir

Laptopa HDD Uymuyor

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Merhaba arkadaşlar.

Yeni bi laptop aldım. Monster marka 500 gb ssd ile geliyor. Eski laptopa 250 gb ssd almıştım boşa çıkan hdd'de 750 gbı da depo olarak monsterda kullanmak istedim. Bilmeyenler için monsterda alt kapak açmak garantiyi bozmuyor. Söktüm baktım benim hdd kalın geliyor. Yıllardır iyi kötü amatörce pc işinin içinde olan biri olarak bi sorum var. Bu hddnin kalın kısmı çıkıyor mu yoksa direk hddnin içine mi ulaşmış olurum. Yani şimdi ne yapmalı yeni bi hdd mi almalı yoksa bununla kurtarabilir miyiz?b2307711ac3f80e9461c7917d8a9ec57.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ince ve kalın hdd ler var. 1 Tb lar kalın mesela, ssd ler ince

hdd yi dvd rom kutusu alıp 2. ci olarak kullanın.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

750 gb ve üzerinde 7 mm olarak ayrıca ince tip var. Onlardan olmak zorunda, monster dahibi olarak bende aynı durumu yaşadım. Kalınlığa dikkat ederek harici kutu alabilirsiniz, başka türlü kullanım mümkün değil ne yazıkki. 

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Elinizdeki HDD nin arka tarafındaki kapağı sokmeniz gerekiyor ilandaki Bu kutuya montajını yaparak yerine takıyoruz. 7 mm ve 12.7 mm olanlar var.

NOTEBOOK DVD YUVASINA TAKILAN 2. Hard disk SSD Kutusu Kızak Caddy 92,90 TL yerine 62,90 TL
https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/notebook-dvd-yuvasina-takilan-2-hard-disk-ssd-kutusu-kizak-caddy-P116475052

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Elinizdeki HDD nin arka tarafındaki kapağı sokmeniz gerekiyor ilandaki Bu kutuya montajını yaparak yerine takıyoruz. 7 mm ve 12.7 mm olanlar var.
NOTEBOOK DVD YUVASINA TAKILAN 2. Hard disk SSD Kutusu Kızak Caddy 92,90 TL yerine 62,90 TL
https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/notebook-dvd-yuvasina-takilan-2-hard-disk-ssd-kutusu-kizak-caddy-P116475052
Kapak takmak istediğim laptopun hocam. Kalınlık farkını göstermek için o parçayla çekip atmak istedim. Ayrıca laptopda cd writer yok. Zamanında o şekilde eski bilgisayarımda kullandım. Pcde 2 m2 tip ssd slotu ve bi tane sata portu var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Yücel Meta yazdı:

geçen hafta 29 tl idi bu yahu

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2.5" dediğimiz HDD'ler 7.5 ve 9.5mm kalınlıkla üretiliyor. Eski tiplerin tamamı 9.5mm. Yeni tiplerde yüksek kapasiteler hariç (4-5TB) tamamı 7.5mm.

Sizin onu oraya sokmanızın imkanı yok maalesef. Optik'ten vazgeçebilirsiniz ama, ben olsam o kadar uğraşa, yeni disk alırım. Hem kapasitem artmış olur hem de 2 sene garantisi olur donanımsal olarak.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
2.5" dediğimiz HDD'ler 7.5 ve 9.5mm kalınlıkla üretiliyor. Eski tiplerin tamamı 9.5mm. Yeni tiplerde yüksek kapasiteler hariç (4-5TB) tamamı 7.5mm.
Sizin onu oraya sokmanızın imkanı yok maalesef. Optik'ten vazgeçebilirsiniz ama, ben olsam o kadar uğraşa, yeni disk alırım. Hem kapasitem artmış olur hem de 2 sene garantisi olur donanımsal olarak.
Ya araştırmayı bilmiyorum ya da gerçekten pahalı. 7mm diye ayrıntılı araştırdığımda pahalı linklere denk geliyorum. Öyleki pahalıdan kastım m2 ssd alınır o paraya aynı kapasitedede.
1 tb için öneriniz olur mu abi?
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Herhangi güncel satılan 2.5" diskler işinizi görür.
Ben her zaman Seagate'ten yanayım HDD'lerde:

https://www.hepsiburada.com/seagate-mobile-1tb-2-5-5400rpm-sata3-128mb-cache-notebook-disk-st1000lm035-p-BD805698
Tamamdır Sani abi. Bende 2tb taşınabilir var. Şimdi 750 de taşınabilir olmuş oldu. :) Bilgisayar içinde lazım olacak olursa senin önerin benim için referans oldu. Bunu alırım. Çok teşekkür ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...