İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Bi Xenon Far

Seyyitali Mollabeyi

Recommended Posts

Seyyitali Mollabeyi

Aracımda  farkli sorun  vardı halloldu gibi. Makinaya yatırım yapayim dedim. Yada baska bi sıkıntıyı  çözeyim.  :) Neyse kisa bi zenon farlarımdan  hep sikayetciydim aydinlatmiyor vs diye. Sag ve sol fara iki el feneri taksam daha iyi  o derece... neyse fardan kaynaklı  diyordum.  Birisi dedi  ki bi zenon değiştir  özelliği  gitmiş. O nedemek ya dedim ya patlak ya çalışır  böyle  degilmi  dedim hayir değil  yenile düzelir  dedi. Yada merceği  degistiricen dedi. Bazi arabalara  led zenon takiliyor dedi. Kaldım  öyle  tavsiyesi olan tecrübeli  abilerime ne yapsam diye  danışmak  istedim. Hatta sol far her çukura  girdigimde gidiyor. Ac kapa yapinca düzeliyor. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sorun mercekte, kendisi zaten küçük birde kararınca aydınlatmıyor.  Bi-xenon mercek takılacak, mercek büyümüş ve tertemiz olmuş olacak.

Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sorun mercekte, kendisi zaten küçük birde kararınca aydınlatmıyor.  Bi-xenon mercek takılacak, mercek büyümüş ve tertemiz olmuş olacak.

Anladım  normali küçük  mü.  Xenon un saglam olduğundan  nasil emin olabilirim.

Bide bu dediğiniz işleri  nerde yaptırırım.  Mercek büyütme  vs.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mk3 ghia daki mercek 2inch ufak yani. 3 inch olursa güzel oluyor. orjianl ampülünüz de d2s tipi. yapısı gereği led takamazsınız bu fara. takılır da bayağı yapışmalı kablo kesmeli olur , üstündeki mercekle de zaten aydınlatmaz sadece ampül değişimi ile

bu arada ampüllerinizin de ömrü bitmiş olabilir. far fotosou var mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 teki mercek bixenon değil. 

Klasik sorun, mercek küçük, sıfırken bile doğru dürüst aydınlatmıyordu zaten. 

Boşa masraf edip, alternatif çözüm arama 

Tek çözüm merceğin büyük bir mercek ile değiştirilmesi. 

Bunu mk3 kullananların çoğu yaptı. Ben de yapmıştım. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben Mondeo MK3 ün fındık merceği ile 3 inch hella mercek aydınlatma farkına yönelik foto atayım. Ampül aynı sadece mercek değişti. Üstteki Mondeo nun merceği, alttaki Hella bixenon mercek. Tekrarlıyorum ampül aynı.

f62939b3dd77ce1215d342a5585c19ad.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bayağı  etkili 
Peki ankarada şurası  yapar dediginiz  bir yer var mı 
Ankara da benim önereceğim yok şahsen.
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Seyyitali Mollabeyi yazdı:

Bayağı  etkili 

İlker Kemal’e gönderin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bayağı  etkili 

Çorum olmaz mı... Metin yapar işte :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Ben facebook da fordmk3 grubunda üyeyim ordan Çetin İvgen den aldım mercekleri kendim değiştirdim ama 1 günümü aldı ve çok meşakatli geçti.İşi bilen birisi için gayet kolay bir işlem bence uğraşmayın birine yaptırın.Fark çok büyük artık önümü görebiliyorum hele uzunları yakınca heryer aydınlanıyor bir anda. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ferhat Yavuz yazdı:

Ben facebook da fordmk3 grubunda üyeyim ordan Çetin İvgen den aldım mercekleri kendim değiştirdim ama 1 günümü aldı ve çok meşakatli geçti.İşi bilen birisi için gayet kolay bir işlem bence uğraşmayın birine yaptırın.Fark çok büyük artık önümü görebiliyorum hele uzunları yakınca heryer aydınlanıyor bir anda. 

İşi bilen için de zor.. 

Sadece işi bilen hatasız yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İşi bilen için de zor.. 
Sadece işi bilen hatasız yapıyor. 

Aynen işi bilene daha zor. Başkasına yapmak kendime yapmaktan zor mesela :)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferhat Yavuz yazdı:

Ben facebook da fordmk3 grubunda üyeyim

facede şase no sorgulayan yegane grup... satış pazarlama  ve ilan sistemleri de bana ters gelmişti

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

facede şase no sorgulayan yegane grup... satış pazarlama  ve ilan sistemleri de bana ters gelmişti

Ama aranan çoğu şeyi uygun fiyata bulabiliyorsunuz hemen hemen her arızada yardımcı olmaya çalışan bir kitle var.Ben 3'' bi xenon mercek takımını taslarıyla beraber 500 liraya aldım kendim montaj ettim eski olanların aynası ve merceği lekesiz iyi durumdaydı onlarıda aynı grupta 200 e  bir arkadaşa verdim.300 liraya işi bitirmiş oldum mercekleri aldığım arkadaşla whatsapp üzerinden konuşarak,fotograflaşarak hatasız bi yerleri kırmadan değişimi yaptım. Resmen karanlıkta gidiyormuşum 3 yıldır şiddetle tavsiye ederim değişimi.

tarihinde Ferhat Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ferhat Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

Ben alım satıma üye değilim sadece yardımlaşmaya üyeyim o yüzden o grubu bilmiyorum ne yaparlar ne satarlar diye.Bizim grupta sadece sıkıntılar ve yedek parça arayanlar var

aynı burası gibi yardım üzerine abi.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

icinden cikani paylaşmaya  çalıştım.  marka model hiç birsey yok normal  mi mercek yerine  bunu bi yenilemeyi denesem mesela

https://hizliresim.com/oh91ca

Ampulünüz de eskimiş ortadaki oval  bölüm matlaşmış elbet fark eder ama mk3 merceğine sıfır ampul de taksanız çok belli olmayacaktır. %10-20 max. aydınlatma artar yeni ampul ile.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
mercek değişimi  yapan yer  bulamadim maalesef
Çorum a kargolarsanız yardımcı olurum düşünürseniz.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aktif olarak kullanıyorum abi
Düzenli kullansanız bile 1 günlük iş değil. Cama çekilecek silikonun da kuruma süresi var.
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Akın Kale

Merhaba mk3 mondeo farları sökülüp içi temizlenip tekrar takılıyor mu.mercek çevresinde kararmalar var.ışık zayıf veriyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Merhaba mk3 mondeo farları sökülüp içi temizlenip tekrar takılıyor mu.mercek çevresinde kararmalar var.ışık zayıf veriyor.
Merhaba. O farda mercek dönüşümü harici verim alamazsınız. Merceğin yapısı zaten aydınlatma için verimli degil birde kararma olunca verim iyice düşüyor. Buyrun daha önce yaptığım MK3 donusumundeki aydınlatma farkı:

Kendi merceği:

941ecff9ccc54b94c4cb2d65e4fbce38.jpg

Sonradan takılan Hella mercek:

021449de27bda0d52e20e39b0c7e6fac.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...