İçeriğe Yönlendir

Cruze - Sık Rastlanan Arızaları

Engin Ünal

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Ön tamponu şaseye mi yapıştırdılar, tam anlamadım? Onun klipsleri vs vardı halbuki?

Yapışkan bant izine ne olacak?

sonra söken düşünsün

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yabancı bir forumda Cruze’larda hareket halinde iken direksiyonu kilitlenen, manevra kabiliyeti yok olan ve bu sebeple kaza yapan vakıalar var diye okumuştum bulursam paylaşayım. Benzer olay İnsignialarda da yaşandı diye biliyorum bi araştırın ciddi konu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Koray Demir yazdı:

Yabancı bir forumda Cruze’larda hareket halinde iken direksiyonu kilitlenen, manevra kabiliyeti yok olan ve bu sebeple kaza yapan vakıalar var diye okumuştum bulursam paylaşayım. Benzer olay İnsignialarda da yaşandı diye biliyorum bi araştırın ciddi konu.

Astra J’lerde de var. Hatta bizzat yaşadım. Arkadaşın aracı idi. Diyarbakır’da jandarma çevirdi. Kontrol sonrası devam edeceğiz dubaların arasında mavevra yapmamız lazım araç manevra yapmadı. Köşede bekleyen silahlı jandarmanın üzerine sürmüş gibi oldu :) Adam anında tüfeği düzeltip gardını aldı :) Sonra düzeldi direksiyon. Anlık bir olay 1-2sn sürdü. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

Astra J’lerde de var. Hatta bizzat yaşadım. Arkadaşın aracı idi. Diyarbakır’da jandarma çevirdi. Kontrol sonrası devam edeceğiz dubaların arasında mavevra yapmamız lazım araç manevra yapmadı. Köşede bekleyen silahlı jandarmanın üzerine sürmüş gibi oldu :) Adam anında tüfeği düzeltip gardını aldı :) Sonra düzeldi direksiyon. Anlık bir olay 1-2sn sürdü. 

Elektrikli direksiyon mu Servo hidrolik direksiyon mu. Astra J hangi direksiyon kullandığı çok önemli. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

sonra söken düşünsün

Sani Gerşon yazdı:

"Benden sonrası tufan."

Tampon çok rezil durumdaydı. Klipslere gecirdik. Tampon çok fazla deforme olduğu için istediğimiz sonucu alamadık. Bel veren iki yere siyah silikon bastık. Sonra bant gerdik. Yarın sökücez. Sonraki işlem temizlik. 

Koray Demir yazdı:

Elektrikli direksiyon ve Hidrolik direksiyon var. Bu olay hangi tip direksiyonda yaşanıyor. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Elektrikli direksiyon ve Hidrolik direksiyon var. Bu olay hangi tip direksiyonda yaşanıyor. 

Astra J  bunu kullanıyor: GM#96837813

Aynı parça kodlu direksiyon kutusu değil mi sizdeki?

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Astra J  bunu kullanıyor: GM#96837813

Aynı parça kodlu direksiyon kutusu değil mi sizdeki?

Bendeki bu evet. 

Sormamdaki sebep elektrikli direksiyonda var.  Elektrikli olanda bu durum yaşanıyor ise içim rahat. Ama servo direksiyonda yaşanıyorsa araştırırım.  

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Bendeki bu evet. 

Sormamdaki sebep elektrikli direksiyonda var.  Elektrikli olanda bu durum yaşanıyor ise içim rahat. Ama servo direksiyonda yaşanıyorsa araştırırım.  

O konuda emin değilim. İlgili topici hatırlayamadım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

O konuda emin değilim. İlgili topici hatırlayamadım. 

Gerek kalmadı, 1.4 lerde elektrikli direksiyon. 1.6 modellerde servo hidrolik direksiyon bulunuyormuş. Eğer sorun yaşayan arabalar 1.6 ise bendeki sistem ile aynıdır. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar, burayada yazayımda yarın bir gün google ile arayıp tarayıp gelen biri cevap bulsun. 

Arabanın ön amorsitör üst takozlarından şüphe ediyoruz.  

Direksiyon konusunda uzman 2 teknisyene aracı incelettim . Direksiyon kutusunda ve pompasında hiç bir soruna rastlamadılar. 

Verdiğim tarife uyan tek sorun amorsitör üst külesi olarak teşhis koydular. 

Ustam ses biraz daha artsın acele etme dedi. Bu ayı bu şekilde pas geçeceğim artık. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

Bizim sorun yaşadığımız araç 1.6 atmosferik makine idi.

Bu durumda risk gurubu içerisindeyim. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ali sen arada  memlekete falan gıderken ankaraya ugra direksiyon tamır ustaları ankarada , ankarada hem sökerler hem tamırını yaparlar en iyi sekılde , bugun bizim bır abıde  toyota aurıs var bayıde 2 sene önce aurisi alırken 4 hafızalı sürücü koltugunu söktürmüş yerine hafızasız takmıslar aracın bazı özellıklerıni kapamıslar dedım ne alaka arac devamlı arıza verdıgınden elktrıksel bayı satarken bu çözumu bulmus dedı dedım koltuk nerde evde :)) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Yolunuz düşerse Gebze'de Gebze Center AVM'nin yanındaki sanayide Ensar oto var. Orada Ömer Usta'yı bulun. Ömer Usta araba seçmez, işten kaçmaz. Eğer arabayı yapamıyorsa da sizinle beraber esnaf arar, yapacak kişiyi bulur. Hiç üzmedi beni bu zamana kadar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...