İçeriğe Yönlendir

Total Türkiye

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Firma dün resmen OYAK’a satıldı. Fakat ben Total’i bir türlü çözemedim. Total denilen firma dünyanın en büyük doğalgaz oyuncusu. Afrika’nın her yerinde ve denizlerde, Akdenizde doğalgaz faliyetleri inanılmaz düzeyde. Ama sanırım Türkiye’de Total Oil Türkiye olarak 2015’te Demirören’e satıldı. Daha doğru isim hakkı verildi. Şimdi de Oyak. Peki Türkiye’deki Total’in Total Global ile bağlantısı nedir? Ya da İzmir’de senelerdir üretim yapan Total Yağ, akaryakıt firması ile mi birlikte yoksa yağ, antifiriz markası Global Total’de mi? Bugün üretilen her 5 araçtan 2’sinde fabrikada Total yağ veya antifriz kullanılıyor. Çok büyük bir rakam bence

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

isminden mi cisminden mi nedir Totalden hiç yakıt almadım varsa diğer ürünleride dahil yağ antifiriz vs. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Burada sadece isim hakkı olmalı. Tıpkı CNNTurk ve FOX TV gibi düşünün.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

1 defa bile mazot almamışımdır totalden

Mazotu çok güzeldir tavsiye ederim. Yani eskiden öyleydi. Daha uzun km götürüyordu. Şimdi nasıl bilmiyorum

Sani Gerşon yazdı:

Burada sadece isim hakkı olmalı. Tıpkı CNNTurk ve FOX TV gibi düşünün.

Yağlar?

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Ali Gök yazdı:

1 defa bile mazot almamışımdır totalden

Bende 1 kere gaz aldım sanırım. Gördüğüm en ilginç pompacılar oradaydı. Depoyu doldurmaktan vazgeçip  işimi  görecek kadar LPG almıştım. Ondan sonra bir daha Total'e gitmedim. 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Geçen sene Gölbaşı'nda Total açıldı diye o kadar sevinmiştim ki.

Bir defa gaz almaya gittim, başka gitmedim.

Opet ve Shell'den bile yüksek gaz fiyatı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ersev Kaya yazdı:

Geçen sene Gölbaşı'nda Total açıldı diye o kadar sevinmiştim ki.

Bir defa gaz almaya gittim, başka gitmedim.

Opet ve Shell'den bile yüksek gaz fiyatı.

Aslında son 3-5 aya kadar total ucuz gaz satıyordu. Milangaz. Ben de cezayir gazı diye tercih ediyordum ve gerçekten kaliteliydi. Ama son zamanlarda neredeyse her yerde tavan fiyattan satmaya başladılar. Oyak’ın duruma el atması lazım. 

total’den gelen cevap: “Merhaba,

TOTAL TURKEY PAZARLAMA Madeni yağ olarak devam etmekte. Yanlızca kendi bünyesindeki akaryatık faliyetlerinin tamamını devir etti. Oyak devir aldı ve Oyak Güzel Enerji olarak faliyet sürmekte. Ancak Total isim hakkını kullanmaya devam ediyorlar.

İyi günler dileriz.”

yani yağ, antifriz, adblue gibi üretimler hala fransa şirketine ait

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Renault da servislerinde castrol e geçti kısa süre önce. Yağı oyak aldı ise renault niye castrol e geçti acaba 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Oyak ta bu ara epey hareketlenme var. Geçen de tüm çimento ve kağıt grubunu oyak çimento adı altında birleştirdiler.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Oyak ta bu ara epey hareketlenme var. Geçen de tüm çimento ve kağıt grubunu oyak çimento adı altında birleştirdiler. Satılacak mıdır nedir. 

Hızlı büyüyorlar. Vardır bi sebebi

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Aramızda asker arkadaşımız var mı bilmiyorum ancak OYAK sisteminde ciddi para toplanıyor. Askerlerden ciddi kesintilerle. Ancak bu kesintilerin karşılığını emekli olduklarında alıyorlar. En son emeklilikte 2 anahtarı(araba ve ev) garanti ediyoruz diye reklam yapıyorlardı. Burada sıkıntı asteğmenler 1 sene ödeme yapıyor ancak geri alamıyor :) Ayrıca hala Renault da güzel indirimleri var. Oyak sistemi şahsen benim her zaman takdir ettiğim bir sistem çünkü stabil sadece para toplayalım ve emekli edelim düşüncesi yok. Parayı çok güzel bir şekilde işleterek ona aidat verenlerin paralarını ezdirmiyorlar sisteme. Oyak ile benim de üyesi olduğum ilkokul öğretmenleri sendikası (İLKSAN) aynı zamanlarda aynı amaçla kuruldu aslında ancak bizim İLKSAN maalesef parayı kullanma derdine girmedi. sadece topladı ve emekli etti. OYAK bu konuda çok iyi. İLKSAN daha yeni yeni arsa alıp satma , e-ticaret yapma, araba kampanyaları yapmaya başladı ama iş işten geçti tabii..

Total meselesine gelirsek bildiğim kadarıyla Total ın Bonjour yazan istasyonları direk merkeze bağlı ve oraların mazot-benzin yakıtları çok iyi oluyormuş. Ben bir kaç kez aldım ve sorun yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Eve en yakın istasyon TOTAL, yıllardır hiç almadım yakıt, hep gidip Merter'deki Shell A.Ş.'nin kendi istasyonundan v-power alırım.

Geçen ya bi deneyeyim eskiden bunların mazotu iyiydi dedim, gerçekten de bir fark hissetmedim, hatta bir tık yakıt düştü sanki. Bugün dolduracağım tekrar, bakalım ne olacak. Excellium diesel bu arada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben yıllardır alırım (özellikle aramam) hem mazot hem lpg, bir sorun yaşamadım, memnunum. Fiyatı diğer büyük markalar ayarında.

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

5 sene önce teb total kredi kartım vardı. Anında %5 indirimli alıyordum. Mazotta hiç sıkıntı yaşamadım .Şimdi aynı indirim varmı bilmiyorum. Istanbul bostancı koprüsü yanındaki totale giderdim hep.eski küçükyalı kapet total oldu. Orasıda tertemiz

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Madeni yağ ile akaryakıt ayrı farklı kollardan gidebilir.

Birbiriyle alakası olmayan şekillerde de de olabilir

Misal Castrol istasyon yok ama yağda çok güçlü bir marka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ali Gürbüz yazdı:

5 sene önce teb total kredi kartım vardı. Anında %5 indirimli alıyordum. Mazotta hiç sıkıntı yaşamadım .Şimdi aynı indirim varmı bilmiyorum. Istanbul bostancı koprüsü yanındaki totale giderdim hep.eski küçükyalı kapet total oldu. Orasıda tertemiz

Bende de vardı ama anlaşması bitti o kartın, iyi oluyordu. Kartal köprüsü Yakacık tarafında bir total var afiş asmışlar oyak ... olduk diye. Direkt kendi işlettikleri istasyon sanırım.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eskiden Demirören’e satılmadan önce mazotu çok güzeldi. Daha atik yapardı arabayı. Şimdi bilmiyorum. Ama yağları bence piyasadaki bir çok yağdan iyi. Ben kullanıyorum. O yüzden akıbetini sormuştum. Yağlar hala total bünyesinde olması iyi. Aynı kalitede üretimi biz yapacaksak yağ fabrikasını da devredebilirler. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Misal Castrol istasyon yok ama yağda çok güçlü bir marka.

BP yani British Petroleum Türkiye’de Castrol yağlarının üretim ve distribütör haklarına sahip. Kendi işlettiği istasyonlarda Castrol yağ değişim noktaları var.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Önceden de total den alırdım. Şimdi de alıyorum. Askeri personele %5 indirim yapıyor akaryakıtta (lpg de pek avantajı yok.)

Bir araba bir ev olmasa da, ortalama bir şehirde ortalama bir ev alacak para veriliyor. 25yıllık personelin bu ay yaklaşık 600tl (rütbeye göre aldığı maaş, dolayısıyla oyak aidatı değişir. Aidat fazlaysa birikim de fazla olur.) aidat ile birikimi 400bin tl civarlarındadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

...Fakat ben

total’i bir türlü çözemedim....Ama sanırım türkiye’de total oil türkiye olarak 2015’te demirören’e satıldı... Şimdi de oyak. Peki türkiye’deki total’in total global ile bağlantısı nedir? Ya da izmir’de senelerdir üretim yapan total yağ, akaryakıt firması ile mi birlikte yoksa yağ, antifiriz markası global total’de mi? Bugün üretilen her 5 araçtan 2’sinde fabrikada total yağ veya antifriz Kullanılıyor.

Özel isimler büyük harflerle yazılır özellikle ülkemizin adını Türkiye diye yazalım lütfen :) diğer kelimeler de cümle içerisinde küçük harfle kullanılır. Düzeltiyorum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uzun süredir total nfc 5-30 quartz 9000 yağı kullanıyordum. Çok da memnundum. Bugün 4 litreliğini sanayide ve bölge bayinde bulamadım. 7 litreliğini de birkaç yerde buldum ama almadım. 

100 derecede 10,1 mm2/sn olan eco nergy modelini aldım. Bakalım bu nasıl bi his verecek. Diğer motul modelleri 12 ve daha yüksek viskositeye sahip

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Uzun süredir total nfc 5-30 quartz 9000 yağı kullanıyordum. Çok da memnundum. Bugün 4 litreliğini sanayide ve bölge bayinde bulamadım. 7 litreliğini de birkaç yerde buldum ama almadım. 

100 derecede 10,1 mm2/sn olan eco nergy modelini aldım. Bakalım bu nasıl bi his verecek. Diğer motul modelleri 12 ve daha yüksek viskositeye sahip

ve genelde %10 gibi zam geldi yağlara bugün...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...