İçeriğe Yönlendir

Stark Led mi Photon Led mi?

Mithat Nursoy

Recommended Posts

Mithat Nursoy

Merhabalar öncelikle. Peugeot 2008 aracımın sarı farlarını led xenon yapacağım bir hafta sonra. İki marka arasında kaldım. Stark ve photon. Stark alırsam eğer night gun serisi photon alırsam duo,mono veya acorn. Sislere de bakıcam bi şekil artık. Aracımın farında mercek var bu arada. Bu iki markadan hangisi daha kalitelidir? Kullanan arkadaşlar varsa eğer yardımcı olabilirlerse çok iyi olur. Arıza ışığı yakma gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Mercekli farda bile dağı taşı aydınlatma durumu olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Merhaba Mithat Bey, 

led xenon diye bir ürün yoktur, ya leddir ya xenondur o ampül. 
merceğiniz temiz ise led ampülden de verim alabilirsiniz .Ayarı iyiyse dağı taşı aydınlatmaz. Sislere led tavsiye edilmez, siste verim alamazsınız. Siste en iyisi halojen (sarı ışık veren) ampuldür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

karşıdan gelenleri kör ediyor bu ledler.

dün bitane şahin bir selektör attı orta bariyere giriyordum az daha 2 3 saniye görüntü kaybı yaşadım

takmamanızı tavsiye ederim. size yolu göstermez başka insanlarında gözüne rahatsızlık verir

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Photon daha kalitelidir ama mercek yoksa kısa fara pek tavsiye etmem. Kesme çizgisi oluşmuyor malesef. İlla dağılıyor ve karşıdan gelene zor anlar yaşatıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Ali Gök yazdı:

karşıdan gelenleri kör ediyor bu ledler.

dün bitane şahin bir selektör attı orta bariyere giriyordum az daha 2 3 saniye görüntü kaybı yaşadım

takmamanızı tavsiye ederim. size yolu göstermez başka insanlarında gözüne rahatsızlık verir

Arka sislere takılsa etkili olabilir aslında :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mercekli farda dağı taşı aydınlatma olayı olmaz. 

Ledden beklentiniz nedir ona göre yorum yapalım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

CSP yada ZES çipli olacak. gerisi yalan.

Bana 360 derece led lazım.. Uzunlarda kullanacağım.

iki yönlü aldım ama.. reflektöre yan giriyor. Bu sebeple yolun solundan ışık alamadım.. 

7 cm i geçmemesi lazım.. Bana yardımcı olsana. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Led konusunda 4 senede epey yol aldim [emoji3526]kesinlikle cob led almayin dagi tasi aydinlatir önunüzü goremezsiniz.csp led olmasi lazim.
-inwellls gun serisi sarimsi yaniyor belli bir sure sonra mavi kutusunu almaniz lazim ancak ondada fan sesi var.
-stark led ekstra canbus kutusu yok.kabloyla ugrasmazsiniz.
- Joyecar markada kullanabilirsiniz stark led ile ayni kalitede.
-photon markanin t10 ampullerini 5 takim kullandim.ampuller patliyor 1 sene dayanmiyor.
-philips led konusunda mukemmel isik gucu diger ledler yanina yaklasamaz.mavi kutu olanlari kisada kullaniyorum.aydinlatmasi halojenden sonra devrim niteliginde.goz alma kesinlikle yok.8b583fe93a1651a0e62671bafdd8614a.jpgd9b20f834c131fc08dba904f1c3d4ead.jpgaa74e5ead7bf7d6b7e92bda98e5f20ad.jpg882fce5394d7ae860437b18c6c6de513.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bana 360 derece led lazım.. Uzunlarda kullanacağım.
iki yönlü aldım ama.. reflektöre yan giriyor. Bu sebeple yolun solundan ışık alamadım.. 
7 cm i geçmemesi lazım.. Bana yardımcı olsana. 

+1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...