İçeriğe Yönlendir

Sprey Boya İle Aldığım Sonuç ( Boya Takıntısı Olan Bakmasın :)

Coşku Mert

Recommended Posts

Coşku Mert

Aracımın yasi gereği boyasi epey kötü durumdaydi, bir cok yerde de vernik yanigi vardi. Bu da araci her gordugumde canımı sıkıyordu. Zaman zaman spreyle rötuş onarim vs. yaptigim icin tecrube edindiğimi düşünerek canima tak eden bu durumu cozmek istedim. Tabi kendi emegim ve imkanlarimla :)

Bunun icin gerekli zimpara cesitleri, yardimci aparatlar, aracin boya koduna gore sprey, sertlestirici iceren sprey vernik, akrilik astar, mumlu bez, tiner vs. hepsini hazir ederek ise giristim.

Epey zahmetli ve yorucu bi surec sonunda cikan sonuctan memnun kaldim, 2 gun sonra vernik tam sertlesince 3000 sulu zimpara ve pasta yapınca vernik yuzeyi de tam kivamina gelecek insallah :)

0d30f423d91705ba3209de998702aad8.jpg

cdc672f599d2305c84f6e6f2d6f4bcd4.jpg

acf0b6fadcb6d1c9158f0134ffc32088.jpg

d65ce78e4139cfb18130fe23ca5c82c1.jpg

c3d6a24bf3ea7af32f7b8c401df1fb40.jpg

(Bu sekilde bagaj kapagi, arka tampon, sag sol arka camurluklar ve sag sol on arka kapilari boyadim. biraz dinlendikten sonra kalan on camurluklar, on tampon ve tavan ile islemi bitirmeyi planliyorum :)

• Beğen 34
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Elinize sağlık güzel olmuş.

Ben de kendi aracımın çamurluğunun iki farklı yerini lokal olarak boyadım. Gayette güzel olmuştu. Bir sorun yaşamadım.

Ama bu yaz göçükleri düzelttirip parçayı komple boyattım boyacıda.
Gümüş gride boya işi zordur. Ama boya işinden hep zevk almışımdır :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Eline koluna sağlık çok güzel olmuş 

Bende aracın iç kısmını bej rengi yapmak istiyorum fakat tereddüt içerisindeyim olurmu olmazmı daha önce yapan varmı acaba 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Helal olsun, elinize sağlık. 
teşekkür ederim
Elinize sağlık güzel olmuş.
Ben de kendi aracımın çamurluğunun iki farklı yerini lokal olarak boyadım. Gayette güzel olmuştu. Bir sorun yaşamadım.
Ama bu yaz göçükleri düzelttirip parçayı komple boyattım boyacıda.
Gümüş gride boya işi zordur. Ama boya işinden hep zevk almışımdır [emoji4] 
evet gümüş metalik renk biraz zor, boyanin atis yakinligini iyi ayarlamazsan dalga dalga oluyor
Eline koluna sağlık çok güzel olmuş 
Bende aracın iç kısmını bej rengi yapmak istiyorum fakat tereddüt içerisindeyim olurmu olmazmı daha önce yapan varmı acaba 
teşekkürler, araç içi nispeten daha kolay. el yakınlığı varsa yaparsiniz
Tebrikler Coşku.. 
Ben ufak tefek boya işlerinde en çok toz sorunu yaşıyorum. 
abi oto boyalari genelde cabuk kuruyor, toz gelse de mumlu bez sürünce sorun kalmiyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bir boyacı arkadaşıma danıştım önce astar sonra boya sonrada vernik atman lazım dedi hangi markalar tavsiye edersiniz plastik aksam rrngini değiştirecem sonuçta kepaze etmeyelim arabayı

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Hocam tebrikler gerçekten . Gerçi sonra boyayacağım demişsin ama keşke sağ ön çamurluğuda boyasan nasıl olurdu.En azından bir seferde sağ taraf komple boyanmis olmazmiydi?

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Ustad vermişsin Coşku yu tebrikler [emoji16]
teşekkürler :)
Helal olsun, ellerine sağlık...
sagolun [emoji106]
Bir boyacı arkadaşıma danıştım önce astar sonra boya sonrada vernik atman lazım dedi hangi markalar tavsiye edersiniz plastik aksam rrngini değiştirecem sonuçta kepaze etmeyelim arabayı
dogru ama once yuzey iyice zimparalanmali boyaya hazir hale getirilmeli. hazir tip spreyler cok iyi sonuc vermez, oto boyacilardan tup bastirmaniz lazim. gerekli karisimlari onlar ayarlar
Hocam tebrikler gerçekten . Gerçi sonra boyayacağım demişsin ama keşke sağ ön çamurluğuda boyasan nasıl olurdu.En azından bir seferde sağ taraf komple boyanmis olmazmiydi?
aslinda dogru ama boya oncesi hazirlik zimparalama maskeleme falan cok yorucu o yuzden on tarafi bi sonraki asamaya biraktim. zor olan kisimlari bitirmenin rahatlığıyla daha kolay yaparim diyerekten :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
aslinda dogru ama boya oncesi hazirlik zimparalama maskeleme falan cok yorucu o yuzden on tarafi bi sonraki asamaya biraktim. zor olan kisimlari bitirmenin rahatlığıyla daha kolay yaparim diyerekten default_smile.png
İste burdan yazmak akıl vermek çok rahat[emoji3]kolay gelsin size tekrardan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Elinize sağlık, tebrik ediyorum. İyi günlerde kullanın. 
teşekkür ederim
Elinize sağlik iyi gunlerde kullanin
sagolun [emoji106]
Bayagi iyi duruyor, elinize saglik, araciniza :nazar:
cok teşekkürler
imkanlara göre yapılan işçilik gayet başarılı...
teşekkürler, bi profesyonel kadar kusursuz olmasa da icime sinecek kadar iyi oldu [emoji4]
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Elinize sağlık gayet güzel olmuş. Ön çamurluk boyanmaması renk farkını daha net anlamak içinde işe yarayacak gibi. Kolay cesaret edilecek iş değil, tebrik ederim. :)

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Elinize sağlık gayet güzel olmuş. Ön çamurluk boyanmaması renk farkını daha net anlamak içinde işe yarayacak gibi. Kolay cesaret edilecek iş değil, tebrik ederim. [emoji4]
teşekkür ederim [emoji106]
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Ceyhan Karacabey yazdı:

Çok güzel olmuş, tebrikler,

sağolun :)

bu arada yeni fark ettim resimler çok düşük çözünürlükte yüklenmiş. tekrar yükleyeyim

lYelAg.jpg

QfGmRS.jpg

LjHKK7.jpg

ctRDj2.jpg

DkRmyc.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

bugun 2000+3000 sulu zimpara ve elle pasta uyguladim. vernik yuzeyi duzeldi çok şükür :)

8bb197fbf274fd20ee25461d094e1b08.jpg0e694509f0971bdcbcaf633c918182e9.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...