İçeriğe Yönlendir

Galaxy Çift Renkli Göstergeden Convers Göstergeye Geçiş

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Değerli forumdaşlar aracımda kırmızı tabanlı çift renkli tam ekrabn göstergenin ekranının yarısı uçmuştu, ben de bu ekranı daha önceki s max tecrübemdeki convers+ ekranı çok beğendiğim için çıkmacı bir arkadaştan convers+ ekran alarak taktım ve sorunsuz şekilde çalıştı, bu işlem için göstergenin sökülmesi biraz zahmetli, ama değiyor, 

ZK7Wyo.jpg

cd ve mp3 parça isimleri ve seçimler radyo istasyonu ve seçimler göstergede liste halinde görülüyor, dış sıcaklık saat aynı anda görülebiliyor,

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Değiştirmek için göstergenin hemen altındaki suni deri ve plastik kaplamayı ve onu kaldıırınca görülen sağ ve soldaki iki torx vidayı sökmek gerek daha sonra direksiyon simidinin altındaki platik aksamı söküp göstergenin altındaki kaplanın alttaki ayaklatrında bulunan torx vidalar da sökülmeli. Daha sonra göstergenin üst tam ortasından bir kredi kartı sokup tırnaklar kurtarılarak gösterge sağa sola yavaş yavaş oynatılarak çekilip çıkarılmalı, soket aynı, tırnalarından yukarı kaldırılıp çıkarımalı. Ben hem uygun hem de aracımın modeline uygun diye ilk çıkan conversi seçtim, 2011 ve üzeri olanlar yakıt ve harareti manuel göstermeyen yeni tipi tercih edebilir diye düşünüyorum. 

Metin Akbal yazdı:

Bravo. Herhangi bir kodlama vs istedi mi yoksa tak çalıştır mı?

Metin hovam ilk makyajlı tip denedim ama onun üstteki plastiğini acemice değiştirmişlerdi, hava yastığı lambası yakmıştı, onu da kolaylıkla söndürüyorlarmış ama ben yine de iade ettim bu ekranı alıp taktım, sorunsuz kullanıyorum. Takmadan önce kutup başını söktüm öyle taktım. 

Tak çalıştır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir önceki ekranda flex kabloların lehimi gitmiş sanırım. Yaptırıp satabiliyorsanız belki paranızın bir kısmını geri alabilirsinz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Elinize sağlık, süper olmuş. Yeni araba almış gibi hissettirir bir süre :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Sani Gerşon yazdı:

Bir önceki ekranda flex kabloların lehimi gitmiş sanırım. Yaptırıp satabiliyorsanız belki paranızın bir kısmını geri alabilirsinz.

Lcd ye temas eden kısımlarda sorun vardı, kaç elektronikçiye gittim ama kimse yanaşmadı, araştırmalarımda ekranın değişmesi yönünde sonuç çıktı hep, ben de nasıl olsa cepten çıkacak diye buna yöneldim. Teşekkür ederim, artık diğer kısımları için parça olarak kullanılabilir, sarı siteye koyayım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu arada kilometre ne oldu.Eski km ile yeni km arasında göstergeden ötürü fark vardır, onu nasıl hallettiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bu arada kilometre ne oldu.Eski km ile yeni km arasında göstergeden ötürü fark vardır, onu nasıl hallettiniz?

eski 300.000'de idi yeni 278.000'de. Forscan veya elmconfig ile yaparım ama yapamazsam gittiğim servise yaptırırım. 

Yorum bağlantısı
Selim ASLAN

hocam öncelikle ellerinize sağlık. çok mükemmel olmuş.

bende de 2008 model ford galaxy var

acaba benim araca da uyarmı?

uyacaksa nerede bulabilirim?

fiyatı nedir?

ayrıca bulduk diyelim sizce kazasız belasız takabilir miyim?

teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yerinde bir değişiklik, focus 2.5a olsa dakika durmazdim. Sadece büyük Kuga ekranı oluyor onun da pek farkı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

harika olmuş

radyo/tep bilgileri de geldi mi ekrana?

Evet Çağlar Abi hepsi geldi, önümüzdeki süreçte novero bt/usb modül eklemeyi düşünüyorum. Altyapıda olması gereken 54pin konektör benim araçta yok, onu aliexpresten temin edip verilen şemalardan yola çıkarak bağlamaya çalışcağım, ya da bir elektronikçiden yardım da alabilirim, halihazırda aracımda sonradan eklenmiş nokia ck1w eski bir modül var. Ama usb ve müzik aktarma özelliği olmadığı için böyle bir değişiklik düşünüyorum. 

Selim ASLAN yazdı:

hocam öncelikle ellerinize sağlık. çok mükemmel olmuş.

bende de 2008 model ford galaxy var

acaba benim araca da uyarmı?

uyacaksa nerede bulabilirim?

fiyatı nedir?

ayrıca bulduk diyelim sizce kazasız belasız takabilir miyim?

teşekkür ederim

Teşekkür ederim aynı ekran varsa uyacaktır ama söküp konektör kontrolü ile daha da emin olabiliriz, ekrana gelince 2500 diyen de oldu 1850 diyen de oldu, 1250 diyen de. Hatta 1250 ye alacaktım, sonra internetten yaptığım konuşmalarda 600 tl ye Bursa'da bir çıkmacı arkadaşta buldum ve aldım. Fiyatta standart yok kısaca, araştırmak lazım ya da büyükşehirlerde çıkmacılar gezilebilir. Takma konusunda yapabileceğim birşey olursa yardımcı olurum. Selim kardeş gösterge alırken dizel araçtan çıkmış olmasına dikkat edin, devir ve bazı bilgiler uyumsuz oluyor. Doğrudan parça satanlardan yanında mesela hurda belgeli dizel mondeoların ilanlarını da arayarak göstergeyi sorabilirsiniz

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

usb ve müzik aktarma özelliği olmadığı için böyle bir değişiklik düşünüyorum. 

Bunların aux girişine takılan aparatlardan usb ve Bluetooth çalışıyordu bir ara 2007 mondeo mk4 için bakmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bunların aux girişine takılan aparatlardan usb ve Bluetooth çalışıyordu bir ara 2007 mondeo mk4 için bakmıştım.

Metin hocam benim bahsettiğim orjinal olarak fabrikada takılan, sizin arabada belki konektör vardır. Torpido gözünü söküp bakmak gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Mustafa Yanar yazdı:

Metin hocam benim bahsettiğim orjinal olarak fabrikada takılan, sizin arabada belki konektör vardır. Torpido gözünü söküp bakmak gerekir. 

Benim eski mk4 makyajlı kasaydı Bluetooth vardı.  Eniştemde makyajsız mk4 vardı dediğiniz gibi onda torpido da aux vardı onun için araştırmıştım. Aracın yazılımı ile sıkıntı olabilirmiş,  sesli komut vs. çalışmayabillrmiş diye servisten bilgi almıştım.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Herkese tek tek teşekkür ederim. Elimden geldiğince yaptıklarımı paylaşmaya devam edeceğim. Bu forum benim için okul gibi, ben de katkı sunabilirsem ne mutlu. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Çok güzel olmuş Benim merak ettiğim km işini nasi halledeceksiniz ben megan 2 aracım için sıfır gösterge alacaktım km yazma yapan bulamadım herkes km düşürme adli olaylar falan tırsmış o yüzden eski göstergeni tamir ettirdim (ledler de sorun vardı)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...