İçeriğe Yönlendir

ÖTV ve Matrah Oranları Değişti

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Düşüyor mu?

son sorduğumda reno İzmir; boşa bekleme 1.0 motor helede xtronic zor gelir alacaksan 190 bine 1.3 tce edc araç var onu al diyordu geçen ay, sürüş destek paketi (çarpışma önleme kendiliğinden fren sadece, adaptif cruz yok) olmayan boş süslü araca hemde (yerli olması bize etki etmez zaten avrupaya gidenlere göre bizim araçlar boş zaten), 1.0 tce daha uzun süre yok sanırım, şimdi ötv sonrası zam ve vergi furyası artar, dua edelimde yunan bir salaklık yapmasın, canlarına okuruzda o ayrı, ekonomi duman olur, şuan en büyük duam İstanbulda bir deprem olmasın yönünde, İnşallah uzun süre olmaz, 2. pandemi olmasın yönündede dua ediyorum ama bizim millete bakınca duada kurtarmaz, gereğini sen yapma keyfine bak sonra Allah tan iste, yok öyle...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Maaşı arabayla mi alıyorsunuz?

eft ye zam yapmasalar bari :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

Hiç bir şey olmaz. Bir kaç aracın fiyatının düşmesi, alandan çok satan firmalara yarayabilir. Devletin alacağından vazgeçmesi (Devlet bankalarının kredi faizlerini düşürmesi) son tüketiciye pek fazla yansımadı. Çünkü ev fiyatları arttı. Daha çok satana yaradı. Bu da öyle olmasın?

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bülent Tarakçı yazdı:

Hiç bir şey olmaz.

doğru, birşey olmaz, sakin çarşaf gibi bir deniz seyrederiz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hep zam kısmına takılıyorsunuz, 1.6 altı, boş araçlara %3-6 indirin gelmiş oluyor, dolu tarafına bakın birazda 😁

uA2XJU.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Yeldan yazdı:

1.0 Clionun fiyatı düşmüş oluyor.

1.0 Xtronic Clio Icon matrahı 89 liraydı haziranda. Bugüne kadar daha da yükseldiğine göre belki Joy ve Touch modellerde ufak tefek oynamalar olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Renoya baktım, fiyat değişmemiş, yeni clio 1.0 tce Xtronic (cvt şanzıman) ikon pakete ilave, sürüş destek paketi+geri görüş kamera+sis farı = 197.350 tl. cik hala... tabii araba yok olan varsada bu opsiyonlar yok...

fiyat kıpırdamamış, hele şu opsiyon eklenince çıkan fiyata ötv eklenmesine sinir oldum, hiç kaçırmıyorlar maşallah...

fiat da aynı

egea hatchback 1.6 dizel dct S-Desing 192.000 tl.    süper, kaçmaz....

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

1.0 Xtronic Clio Icon matrahı 89 liraydı haziranda. Bugüne kadar daha da yükseldiğine göre belki Joy ve Touch modellerde ufak tefek oynamalar olur.

Birader sipariş verdi yaklaşık 1 ay önce. 10 gün sonra teslim olacak. 4 bin civarı indirim oluyor ona. Yarın belli olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Mevcut araçlarınıza  multimedia, led, zenon, spoiler, paspas,kamera alarak seviniz. Seviniz ki binmeye devam ediniz.

• Beğen 9
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Birader sipariş verdi yaklaşık 1 ay önce. 10 gün sonra teslim olacak. 4 bin civarı indirim oluyor ona. Yarın belli olur

nası yaa, bayilere şu donanım bu renk olacak diyince en fazla isim yazıyorlar istediğim aracı sipariş geçmiyorlar, ne gelirse bahtına diyorlar, reno merkez zaten birşey yapmıyor, senin birader şöyle yaptı sanırım, bayi kendine gelecek araçları görür, istediğiniz araç varsa onu sana ayırır,  herhalde böyle oldu, bana gelecekler içinde yoksa yok birşey yapamayız dediler, seat a heves ettim oda aynı, Karsa buldum bir tane onunda eksiği vardı olmadı...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Renoya baktım, fiyat değişmemiş, yeni clio 1.0 tce Xtronic (cvt şanzıman) ikon pakete ilave, sürüş destek paketi+geri görüş kamera+sis farı = 197.350 tl. cik hala... tabii araba yok olan varsada bu opsiyonlar yok...

fiyat kıpırdamamış, hele şu opsiyon eklenince çıkan fiyata ötv eklenmesine sinir oldum, hiç kaçırmıyorlar maşallah...

O opsiyonları reno lansman araçlarına gömdü ilk aylarda. Şimdi pek olacağını sanmıyorum. Olsa da fiyat çok şişeceğinden mantığı da zorluyor C sınıfı almak daha mantıklı oluyor. İstanbul bayileriyle görüştünüz mü ?

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

doğru, birşey olmaz, sakin çarşaf gibi bir deniz seyrederiz...

Ali maaşı dolarla mı alıyorsun?

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hep zam kısmına takılıyorsunuz, 1.6 altı, boş araçlara %3-6 indirin gelmiş oluyor, dolu tarafına bakın birazda 😁

uA2XJU.jpg

Demek ki son dönem ortada fol yok yumurta yokken yapılan zamlar önceden arkadaşlara uçurulmuş. Önce zam sonra indirim. Tıpkı bu hafta ki benzin zammı gibi.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Cihangiroğlu yazdı:

4 bin civarı indirim oluyor

%6,25 indirim olan dilimde sanırım, 7-8 bin düşecek yansıtırlarsa.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Keleş yazdı:

O opsiyonları reno lansman araçlarına gömdü ilk aylarda. Şimdi pek olacağını sanmıyorum. Olsa da fiyat çok şişeceğinden mantığı da zorluyor C sınıfı almak daha mantıklı oluyor. İstanbul bayileriyle görüştünüz mü ?

yok İstanbulda aramadım, hal böyle olunca keyfim kaçtı, clio ya 200 bin vermek harbiden can sıkıcı, ama durum bu ne yazıkki, şuan ne alırsan al kar, kar ama neye göre, paran habire değer kaybediyor, neyse ihtiyaçsa alıp geçersin ne diyim...

indirimi sormak lazım bayilere...

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Muhittin Kaplan yazdı:

Mevcut araçlarınıza  multimedia, led, zenon, spoiler, paspas,kamera alarak seviniz. Seviniz ki binmeye devam ediniz.

Ben krom kapı eşikleri ve rüzgarlık taktım. Rüzgarlık sunplex marka. Kapı eşikleri Omsa üretimiymiş. Sanki aynalarını sevinçle salladı gibi...

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
nası yaa, bayilere şu donanım bu renk olacak diyince en fazla isim yazıyorlar istediğim aracı sipariş geçmiyorlar, ne gelirse bahtına diyorlar, reno merkez zaten birşey yapmıyor, senin birader şöyle yaptı sanırım, bayi kendine gelecek araçları görür, istediğiniz araç varsa onu sana ayırır,  herhalde böyle oldu, bana gelecekler içinde yoksa yok birşey yapamayız dediler, seat a heves ettim oda aynı, Karsa buldum bir tane onunda eksiği vardı olmadı...

Abi Oyak indirimi ile aldı. Ekstra olarak da renk seçip ve iki üç opsiyon ekletti.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mert Yeldan yazdı:

Abi Oyak indirimi ile aldı. Ekstra olarak da renk seçip ve iki üç opsiyon ekletti.

banada alsaya :D  aha konfigratör kodu  ZX7OE3  :)

şanslıymış... sordum renoya bakalım ne diyecekler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
son sorduğumda reno İzmir; boşa bekleme 1.0 motor helede xtronic zor gelir alacaksan 190 bine 1.3 tce edc araç var onu al diyordu geçen ay, sürüş destek paketi (çarpışma önleme kendiliğinden fren sadece, adaptif cruz yok) olmayan boş süslü araca hemde (yerli olması bize etki etmez zaten avrupaya gidenlere göre bizim araçlar boş zaten), 1.0 tce daha uzun süre yok sanırım, şimdi ötv sonrası zam ve vergi furyası artar, dua edelimde yunan bir salaklık yapmasın, canlarına okuruzda o ayrı, ekonomi duman olur, şuan en büyük duam İstanbulda bir deprem olmasın yönünde, İnşallah uzun süre olmaz, 2. pandemi olmasın yönündede dua ediyorum ama bizim millete bakınca duada kurtarmaz, gereğini sen yapma keyfine bak sonra Allah tan iste, yok öyle...

Göktaşı da var. O da düşebilir Ali [emoji28]
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Reno fabrikada kişiye özel üretim planlaması projesi yapmıştı oysa. Mesela paspaslara yahut torpidoya "mert yeldan special" yazdırılabilecekti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hiç bir şey olmaz. Bir kaç aracın fiyatının düşmesi, alandan çok satan firmalara yarayabilir. Devletin alacağından vazgeçmesi (Devlet bankalarının kredi faizlerini düşürmesi) son tüketiciye pek fazla yansımadı. Çünkü ev fiyatları arttı. Daha çok satana yaradı. Bu da öyle olmasın?

Amaç o değil miydi zaten.
Ben mi yanlış biliyorum yoksa
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Göktaşı da var. O da düşebilir Ali emoji28.png

:D  hanım sürecek, kendiliğinden fren yapsın yeter, gerisini Allaha emanet edeceğim, düşsün bakalım daş :)

Mehmet Göktürk yazdı:

Reno fabrikada kişiye özel üretim planlaması projesi yapmıştı oysa. Mesela paspaslara yahut torpidoya "mert yeldan special" yazdırılabilecekti.

o güzel günler içindi, şimdi arabayı sipariş edemiyorsun, en güzel sanayide kendime araba yaptırayım ben :)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Amaç o değil miydi zaten.
Ben mi yanlış biliyorum yoksa

millet düşük faizli kredi ile genelde ya ev aldı yada emtia ya yatırım yaptı, ev satanlarda paraları emtiya gömdü gibi, kazanan satanlar oldu şimdilik, genelde ise hepimiz kaybettik farkında değiliz, zaten ev inşaat falan bunlar boş iş, ekonomi böyle düzelmezde neyse...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o güzel günler içindi, şimdi arabayı sipariş edemiyorsun, en güzel sanayide kendime araba yaptırayım ben :)

işte bak. "guud deys are kaming".

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Arkadaşlar sıfır araç almak hayal. Nedeni hem fiyatlar hemde galericilerin tüm sıfır araçları bayilerden toplaması veya sıraya girmesi. Benim herkese tavsiyem herkes elindekini korusun arabası olmayanda dahada araba piyasası düşecek diye beklemesin bir araç alsın kapısına koysun. 5 ay önce adam cebindeki para ile passat alabilirken şimdi aynı paraya poloyu zor alıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...