İçeriğe Yönlendir

Psikolojik mi, Gerçek mi, Neden? | Farklı Prizlerde Telefon Şarjı

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Herkese merhaba,

Yillardir yasadigim bir durum artik beni konu acmaya itti 😂

Evin farkli prizlerinde farkli sarj olma durumlarini yasiyorum. Bir prizde telefon gayet sessiz sakin sarj olurken, digerinde 5dk dolmadan sarj aleti isinmaya basliyor..

Farkli evlerde denedigimde ise sanki telefonumun sarji daha uzun sure dayaniyor gibi. Bu durumda sarj aletinde isinma vs. olmuyor. Bildigim kadariyla akim, voltaj gibi etmenler sadece sarj suresini degistirmesi gerekiyor; telefonun sarjinin saatler arasinda farklilik gostermesine anlam veremedim. 

Kullandigim telefondan (7) ornek verecek olursam Sabah kalkar kalkmaz haberleri okuyup diger sosyal medyayi takip edip biraktigimda genelde %97-96 arasinda.. Simdi ise konuyu %99 ile aciyorum. Bunun mantikli bir aciklamasi var mi acaba?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Normal şartlarda bu durumun olmaması gerekir ancak oluyorsa;

1) Prize gelen kablolar ince olabilir ve stabil akım sağlayamıyordur. Isınma arttıkça bu daha net görülür. 

2) Çok fazla ek vardır, hepsi de kullanılıyorsa yetersiz kalıyordur. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Kalitesiz uzatma kablolarında ısınma olur ama duvar prizleri içinde nya kablo olduğu için ısınma olmaması lazım.

Sizdeki durum nedir? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Sumer yazdı:

Herkese merhaba,

Yillardir yasadigim bir durum artik beni konu acmaya itti 😂

Evin farkli prizlerinde farkli sarj olma durumlarini yasiyorum. Bir prizde telefon gayet sessiz sakin sarj olurken, digerinde 5dk dolmadan sarj aleti isinmaya basliyor..

Farkli evlerde denedigimde ise sanki telefonumun sarji daha uzun sure dayaniyor gibi. Bu durumda sarj aletinde isinma vs. olmuyor. Bildigim kadariyla akim, voltaj gibi etmenler sadece sarj suresini degistirmesi gerekiyor; telefonun sarjinin saatler arasinda farklilik gostermesine anlam veremedim. 

Kullandigim telefondan (7) ornek verecek olursam Sabah kalkar kalkmaz haberleri okuyup diger sosyal medyayi takip edip biraktigimda genelde %97-96 arasinda.. Simdi ise konuyu %99 ile aciyorum. Bunun mantikli bir aciklamasi var mi acaba?

tüketim miktarının değişmesi, interneti sağlayan kablosuz yayının gücü ile doğruydan alakalı. anten ne kadar kolay veri yakalarsa o kadar az pil harcar. örneğin,

zamanında Xperia telefonum ile sabahtan yüzde 15 pil harcarken, aynı kullnımı Almanya merkezde yüzde 7 gibi bir değerde yapıyordum. Şebeke süper çünkü.

şarj konusunda ise bence o şebekedeki trafoyla ilgili bir farklılık vardır, ve bu değişiklik sizin şarj aletinde tolare edilemiyordur ve verim düşüyodur. ( tabi hep aynı şarj aleti ve kablo kullnılıyorsa)

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bence şarj aleti sıkıntılı. Aynı durumu bazen ben aynı prizden, aynı kablodan yasayabiliyorum. Bir saatte dolan telefon, tamamen aynı donanımla bazen iki saatte doluyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Prizden gelen elektriği ölçün bazen 220v un çok altına düşebiliyorlar. Bir diğer etmen Nötr. Bazen Nötr de voltaj olabiliyor. Bu sorunu kesinlikle çözmeniz lazım, cihazların stabilitesini çok bozuyor. bunlasr düzgün ise suçlu şarj aleti veya kablo. Mümkün olduğunda orjinal-markalı ürünleri kullanın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...