İçeriğe Yönlendir

Uzun Süreli Park

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Ekim ayında yeni işyerine taşındık. Binamız tam köşebaşında ve iki sokağa da cephesi var. Önde 3 , yanda 2 aracın arka arkaya duracağı kadar alan var. Bina sadece bize ait. İşyerine taşındığımızdan beri önde park etmiş bir clio var. Tekerlekleri inik. Sorduk, karşıdaki ilaç şirketinin aracıymış. Kötü bırakmışlar, Geçen anahtarını istedik,  itelim dedik, el frenini indirsek de hareket etmedi. Araç ekim ayından beri duruyor. Firma aracı kaldırmak konusunda çok umursamaz. 3 ay önce da yan tarafa bir araç bırakmışlar. O da duruyor. İki lastiği inmiş. Bıraktıkları yer sokak ama bazen park yeri sıkıntısı çekiyoruz. Sizce bu araçları kaldırmanın yasal bir yolu var mı? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Ekim ayında yeni işyerine taşındık. Binamız tam köşebaşında ve iki sokağa da cephesi var. Önde 3 , yanda 2 aracın arka arkaya duracağı kadar alan var. Bina sadece bize ait. İşyerine taşındığımızdan beri önde park etmiş bir clio var. Tekerlekleri inik. Sorduk, karşıdaki ilaç şirketinin aracıymış. Kötü bırakmışlar, Geçen anahtarını istedik,  itelim dedik, el frenini indirsek de hareket etmedi. Araç ekim ayından beri duruyor. Firma aracı kaldırmak konusunda çok umursamaz. 3 ay önce da yan tarafa bir araç bırakmışlar. O da duruyor. İki lastiği inmiş. Bıraktıkları yer sokak ama bazen park yeri sıkıntısı çekiyoruz. Sizce bu araçları kaldırmanın yasal bir yolu var mı? 

Oo çok kolay, ispark mobil gelip alır götürür. Ceza makbuzu yazar. Üstünede yedi emin parkına çeker, her gün otopark parası ödemek zorunda kalırlar. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Firmayla görüştünüz mü? Bir kaldırmalı çekici yerini düzeltebilir aynı caddede başka yere çekebilir sanırım ama parasını vermeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Oo çok kolay, ispark mobil gelip alır götürür. Ceza makbuzu yazar. Üstünede yedi emin parkına çeker, her gün otopark parası ödemek zorunda kalırlar. 

Burası Ankara yalnız 🤔

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

istanbulda olsada ispark çekmez nizami park ise ellemezler. ancak kamu güvenliğini tehlikeye düşürme durumu varsa sahibine aracını kaldırması yönünde bildirim yapılır. kaldırmazsa ancak o halde kaldırılıp otoparka götürülebilir. toplum destekli polislik birimleri bu işe bakıyorlardı bir aralar ama kaldırılan araçlar hem camı kapısı açık araçlardı yani.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

parka açık bölgeyse çekmezler hocam ancak şirket ile görüşüyorsunuz madem bir çekici çağırın yerini değiştirtin. Yok parka müsait bölge değilse zaten şikayet edildiği taktirde polis gelip çeker..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Cihat yazdı:

istanbulda olsada ispark çekmez nizami park ise ellemezler. ancak kamu güvenliğini tehlikeye düşürme durumu varsa sahibine aracını kaldırması yönünde bildirim yapılır. kaldırmazsa ancak o halde kaldırılıp otoparka götürülebilir. toplum destekli polislik birimleri bu işe bakıyorlardı bir aralar ama kaldırılan araçlar hem camı kapısı açık araçlardı yani.

Hill town avm çevresinde maltepe belediyesi araba bırakmıyor. Çatır çatır götürüyorlar.  Adam yolun karşısındaki siteye misafirleğe geliyor. Arabasını çekiyorlar. 4 şerit cadde nerdeyse ne zararı varsa yolun karşısındaki arabanın. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

..

İllegal birşey yapmak istemeyiz. 

Tayfun Aydın yazdı:

parka açık bölgeyse çekmezler hocam ancak şirket ile görüşüyorsunuz madem bir çekici çağırın yerini değiştirtin. Yok parka müsait bölge değilse zaten şikayet edildiği taktirde polis gelip çeker..

Yarın şirket ile tekrar bir görüşelim. Nasıl bir şirketse sokakta birçok yerde araçları var. Mesela cami önündeki araçları da çok uzun  süredir duruyor. Araçların hepsi gri clio symbol 2010-12 civarı. Birde polise sorayım bakalım, belki haciz filan vardır, o nedenle böyle duruyorlardır. 

Birde nizami park edilen araçları çekemediklerini biliyorum. Eski işyerinde yola asfalt atmışlardı. Sahibi bulunmayan araçlara dokunamamışlardı. Oraları sonradan yamadılar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Hill town avm çevresinde maltepe belediyesi araba bırakmıyor. Çatır çatır götürüyorlar.  Adam yolun karşısındaki siteye misafirleğe geliyor. Arabasını çekiyorlar. 4 şerit cadde nerdeyse ne zararı varsa yolun karşısındaki arabanın. 

Senin dediğin ayrı olay park yasağı olan yerler bambaşka
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

beledeyey ait bir park yeri değil ise 20 sene kalsa kimse elleyemez. camı patlak tavanı dökük hurda gibi ise anca trafik gelip çekebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Cihat yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Senin dediğin ayrı olay park yasağı olan yerler bambaşka

Motovlogger adam kapısına park eden transporteri 2 saate çektirdi. O nasıl oluyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

İllegal birşey yapmak istemeyiz. 

kanunun uygulandığı ülkede olsa haklısınız.

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Motovlogger adam kapısına park eden transporteri 2 saate çektirdi. O nasıl oluyor. 
Vardır illaki birşeyi bi telefonla araba çekseler ortada araba kalmaz [emoji1]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Cihat yazdı:

Vardır illaki birşeyi bi telefonla araba çekseler ortada araba kalmaz emoji1.png

Valla adam evimin önünü koca transporter kapattı deyip galiba Beyaz masayı arıyor. Polis çekiyor. Ceza Makbuzu ve işlem sonunda bildiri gönderiyorlar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

bina yaya giriş önü mü. motov nasıl bir isim?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bina yaya giriş önü mü. motov nasıl bir isim?

Abi kafasında kamera olan motorlu arkadaşlara motovlogger diyolar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Darbaz yazdı:

Vlogger ların çoğu film çeker gibi senaryo yazıp oynuyorlar. Gördüğünüze inanmayın. Parasıyla çekici tutup aracı çektirseniz bile şikayet edilirseniz uğraşırsınız..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi kafasında kamera olan motorlu arkadaşlara motovlogger diyolar. 

kafasında kamera varsa herşey mümkündür olabilir yani yorum yapılmaz :rofl:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Muhtemelen araçlar üzerinde haciz falan vardır.. yoksa niye o şekilde atıl bıraksınlar? Şirkete sorun eğer satıyorlarsa alalım uygun fiyata :) 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

etrafta kamera yoksa plakaları sökebilirsiniz.

Düpedüz sirkat telkin ediyorsunuz hocam bu tavsiyeyi ciddiye alalım mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Bizzat başımdan geçeni anlatayım sınav görevindeyim okula soruları taşıyan kurye aracı geldi. Geceden okulun önüne park etmişler aracı çektiremedik tam 4 saat bekledik çekici için çekici gelmeden aracın sahibi geldi Allahtan [emoji1787]sınav bitmeden kalktı gitti araç

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kafasında kamera varsa herşey mümkündür olabilir yani yorum yapılmaz :rofl:

Ben bilemedim abi, adam bana samimi gelmişti. Ceza makbuzunun kopyasını polis evine bırakmış. Resmini çekip videoya koymuştu. Bir insanın bu kadar çaba içine girmesini beklemezdim açıkcası. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Mehmet hocaya katılıyorum. Taşınıp arabasını götürmeyen bir vatandaşın arabasını çektirmek için muhtara rica etmişler. Muhtar plakaları olmasa hallederdik demiş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ben bilemedim abi, adam bana samimi gelmişti. Ceza makbuzunun kopyasını polis evine bırakmış. Resmini çekip videoya koymuştu. Bir insanın bu kadar çaba içine girmesini beklemezdim açıkcası. 

kafada kamera... alışık değilim valla temkinli yaklaşırdım, garip bir durum yahu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...