İçeriğe Yönlendir

Buzdolabı Tavsiye.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Arçelik

Sebebini ve derin dondurucu konumu tercihinizi de yazıverin lütfen üstat.

Ferhat Yavuz yazdı:

bosch da sadece kemik depolayorum başka bi işe yaramıyor.Ben alırsam şahsen profilo alırım.

Ferhat bey, Bosch ile Profilo aynı fabrika ve banttan çıkıyor yani varsa öyle bir sorun Profilo daha iyidir diyemeyiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Kesinlikle üstte olan. Bizim laboratuvarlarda önceden hep altta olanlar vardı. Hepsi istisnasız bozuldu. Her markanın teknik servisi de altta olanları almayın, bunlar çabuk bozuluyor dedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Koray Demir yazdı:

Sebebini ve derin dondurucu konumu tercihinizi de yazıverin lütfen üstat.

Ferhat bey, Bosch ile Profilo aynı fabrika ve banttan çıkıyor yani varsa öyle bir sorun Profilo daha iyidir diyemeyiz.

Kuzenim Yatağan da profilo bayisi o söyledi profilo dan şaşma diye.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Fatih Evcin yazdı:

Yeni buzdolabı almak üzereyim. İki marka ve iki model arasında kararsızım.

Buzluğu altta olan mı yoksa klasik model mi ?

Arçelik ki Bosch mu? :)

Kesinlikle alttan donduruculu model. Böylece sebze meyve meşrubat raflarına çok daha rahat ulaşıyorsun direk elinin altında, öteki türlü iki büklüm yerlerde sürünmen gerekiyor. :) 
Bosch'un sebze meyve rafı tam olarak geriye çekilebiliyor, diğer markalarda dış kapının alt rafına dayandığından geriye fazla gelmiyor, önemli bir ayrıntı. 

KGN86AI42N kullanıyorum, diğer kullandığım bosch modelinden (KGN76AI32N) çok daha sessiz ve çok daha tasarruflu (A+++) çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

no frost derin dondurucular kısa süre sonra dondurduğunuz gıdaların tadını bozup kurutuyor, tek soğutucu olan dolaplar da pahalı ve küçük, bu nedenle dondurucu kısmı soğutucu olabilen bir dolap alıp yanına da no frost olmayan bir derin dondurucu alırsanız çok işinize yarar, burada bakliyatlar bile sıcaktan bozulduğu için böyle çözüm bulduk, bu özellik de sadece samsungda var multiflow teknolojisi, dondurucu kısmını soğutucuya çevirdik ve ayrıca uğur derin dondurucu aldık, öncelikle yeriniz ve bütçeniz uygunsa en iyisi bu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

10 yıllık Arçelik var problemsiz çalışıyor, soğutuyor, dondurucu üstte, içi kullanışlı, servis iyi gördüğüm kadarıyla, yerli, sonuçta bir kompresör değil mi bu alet, çalışıyor işte :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Low frostları bir araştırın buzdolabı almadan önce. F/P ürünü istiyorsanız kesinlikle profilo. Aksamı da kaliteli olsun diyorsanız siemens/bosch. Param çok diyorsanız Sharp. Servisi ile akraba olayım diyorsanız Arçelik (bazı modelleri çok iyi). Şekilli olsun arıza yapsa da olur diyorsanız Hot Point/Samsung vs 

Ama bence kendiniz biraz araştırın derim. Elektronik aynı 2. el araç almak gibi, biraz şans işi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

10 yıllık Arçelik var problemsiz çalışıyor, soğutuyor, dondurucu üstte, içi kullanışlı, servis iyi gördüğüm kadarıyla, yerli, sonuçta bir kompresör değil mi bu alet, çalışıyor işte :)

Eyvallah Evren hocam. Arçelik’teki kompresör yerli değil LG marka kompresör kullanıyor. 😊 Servis konusu şayet büyükşehirde yaşıyorsanız yaygın olarak satılan tüm markalar açısından servis sorunu yaşamazsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
10 yıllık Arçelik var problemsiz çalışıyor, soğutuyor, dondurucu üstte, içi kullanışlı, servis iyi gördüğüm kadarıyla, yerli, sonuçta bir kompresör değil mi bu alet, çalışıyor işte [emoji4]

Evren bey 10 sene önceki Arçelik’le şimdiki Arçelik bir değil. Benim 15 yıllık Arçelik buzdolabımdan memnunum diye gittim yine Arçelik aldım. 3 kere buzdolabı değişti 3-4 kerede Motoru. Birdaha Arçelik ürünü evime sokmam
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Vestel üstte dondurucu olanını almıştım 2012 yılında şeytan kulağına daha tık demedi maşallahı var. Herzaman söylendiği gibi elektrik-elektronik ekipmanlar şans işidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Evren bey 10 sene önceki Arçelik’le şimdiki Arçelik bir değil. Benim 15 yıllık Arçelik buzdolabımdan memnunum diye gittim yine Arçelik aldım. 3 kere buzdolabı değişti 3-4 kerede Motoru. Birdaha Arçelik ürünü evime sokmam
Kayınvalidemde var yeni model çok güzel, çok sessiz, sebzeler iyi dayanıyormuş. Beyaz, üstten donduruculu, mavi ışıklı, 550 litre. Samsung inverter da var bizde o sesli çalışıyor mesela.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Buzdolabı

Şu üründen geçen hafta aldım gerçi hepsini beko aldım, arçelik düşünürken beko kampanya ve 104ekran smart lg tv hediye edince beko tercih ettim. Benim hatun için altta buzluk olması rahat olacaktı o yüzden tercih ettim, yer müsaitti 74cm 580litre 4 kat üst birşeyler vs daha varda çok dinlemedim özellikleri. 10 yıl motor 3 yıl genel garantisi var + 2 yıl daha beko garantisi geliyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Arda Bülent Güzel yazdı:

3-4 kez motor değişti ise belki de hatalı kullanım yapıyor olabilirsiniz. 

*Tesisatınızda sorun olabilir

*Sık elektrik kesintisi 

*Dolabı duvara çok yanaştırıp arka kondenser hava sirkülasyonunun bozulması motoru olumsuz etkiler bozabilir.

Her satılan dolapta 4 kere motor değişirse Arçelik batar 😀

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Aşağıdaki dolap var bende, 2 sene önce 3800 TL'ye almıştım. Şimdi uçmuş fiyatlar, boya gelince eşimde bende 1,67 boydayız. Ulaşamadığımız raf yok. Ekstra geniş olduğu için rahat bir depolama alanı var. Ama tabii seçim meselesi...

Bendeki dolap

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Evcin yazdı:

Yeni buzdolabı almak üzereyim. İki marka ve iki model arasında kararsızım.

Buzluğu altta olan mı yoksa klasik model mi ?

Arçelik ki Bosch mu? :)

siemens almayın. samsung almayın. yada bunların 10 sene filan garantili olanı varsa ondan alın derim. ikiside güvenilmez ürünler buzdolabı için konuşursak. benim deneyimim bu yönde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Arif Aykın yazdı:

Vestel üstte dondurucu olanını almıştım 2012 yılında şeytan kulağına daha tık demedi maşallahı var. Herzaman söylendiği gibi elektrik-elektronik ekipmanlar şans işidir.

Dayımların Antalya’daki yazlıklarında 2000 yılı üretimi Vestel marka buzdolabı var yalnız mekanik elektronik aksamında Made in United Kingdom yazıyor her yerinde yani İngiliz üretimi. Güney cephe mutfakta yeri geliyor 50 derece sıcakta sürekli olarak çalışıyor sorunsuz halen taş gibi. Aynısından bulmak imkansız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
3-4 kez motor değişti ise belki de hatalı kullanım yapıyor olabilirsiniz. 
*Tesisatınızda sorun olabilir
*Sık elektrik kesintisi 
*Dolabı duvara çok yanaştırıp arka kondenser hava sirkülasyonunun bozulması motoru olumsuz etkiler bozabilir.
Her satılan dolapta 4 kere motor değişirse Arçelik batar [emoji3]

Ömer bey

1. Tesisatım sıkıntılı olamaz kendim müteahhit im tesisattan anlarım. İkincisi benim evin sigorta kutusu özel yapımdır ve benim tesisatımda her prize tek hat gider. Kısaca benim evimde buat sistemi yoktur.
c84af5180ce3d2e06676e36ca0dbf648.jpg

a8fdf6eaff2414549c005a6e190a3c47.jpg

2. Sürekli elektrik kesintisi olmaz olsa bile beni ilgilendirmez dairemde akım koruma var ve sitemizde jeneratör var.

3 . Duvara yakın kesinlikle yakın değil nedeni dolabımın arkasında buz yapması için gerekli suyu alması için musluk var. Ve mutfak dolabının üstünde 25 cm lik boşluk var hava girmesi için.

4. Hatalı kullanım olamaz nedeni 15 yıllık buzdolabı kullanım deneyimim var. Eski arçeliğimi 15 yıl kullandım tık demedi. O yüzden zaten Arçelik aldım tekrardan.

Arçeliğimi balkona attım 2. Buzdolabı olarak. Artık simens var çok memnunum.
09cba7cf55de89bc19409aa40f56e13b.jpg

1c317eff68e5b0de612aa9de656489a9.jpg
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

"Beyaz eşya biraz da şans işidir" algısı devam ediyor mu? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Köksal Yılmaz yazdı:

"Beyaz eşya biraz da şans işidir" algısı devam ediyor mu? 

Elektronik tamamen şans işi bilemezsin. Bazı markalar kusursuzluğu yakalamak için ayrı çaba sarf ediyor. Bu konuda misal Sub-Zero markası 24 saatlik üretim periyodunun salt 18 saatini kalite kontrole ayırıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

@Arda Bülent Güzel

Bey açıklamalarınız yerinde olmuş 

Yine de durum garip belki modele dair bir sorun vardır o modeli alan genel kullanıcı yorumuna bakmakta gerekir. 

Evimdeki tüm beyaz eşyalar Arçelik evlenirken aldık 3 yılı geçiyor hiçbirinde en ufak sıkıntı yaşamadım uzun yıllar inanıyorum öyle kalır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Mümkünse 15-20 sene önceki marka deneyimlerine aldanmayın. Eskiden elektronik parça az ve tüketim toplumu yoktu. Markalar en kalitelisini yapardı. Günümüzde bozulmaya programlı çiplerle üretiliyor her şey. Amaç bozulup yenisini aldırmak. Bu yüzden marka tercihiniz buzdolabından ziyade ucuz yedek parça ve servis ağı iyi olan firmalar yönünde olsun. Yerli markalar bu yüzden iyidir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bosch kullanıyorum herşeyinden memnunum birde şu buz kırma sesi olmasa 😃

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...