İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Yağ Lambası Yanmıyor

Kadir Çarboğa

Recommended Posts

Kadir Çarboğa

Herkese iyi forumlar. 2009 ford focus aracımın yarım kontakta yağ lambası yanmıyor. Araca led testi yaptığım zaman yağ lambasının yandığını gördüm ve ampulün sağlam olduğunu anladım. Yarım kontak yaptığım zaman yanmamasının nedeni ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Kadir Çarboğa

Müşür bozuk olsaydı led testinde yağ lambası yanar mıydı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kadir Çarboğa yazdı:

Müşür bozuk olsaydı led testinde yağ lambası yanar mıydı?

yanardı. o test göstergeekii ampüllerin kontrolü için sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Çarboğa
Çağlar Bayur yazdı:

Müşürün sağlam olup olmadığını kendim anlayabilir miyim? şuan şehire uzak bir konumda olduğum için ustaya baktıramıyorum 1000 km sonra yağ bakımı yapılması gerekiyor yanarda farketmezsem diye korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Kadir Çarboğa
Çağlar Bayur yazdı:

yağ müşürünü açıkçası hiç test etmedim

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Aracı çalıştırınca da yanmıyor o zaman?

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar hocam benim 2004 fiestamda motor arıza lambası yanmıyor. Şu sarı olan. Kontağı açınca da yanmıyor araba çalışınca da test menüde de yanmıyor. Araç katalizör sistem bilmem neyi eşiğin altında falan ve zengin karışımlı hatalar veriyor sadece. Bunlar dışında hata vermiyor. Bu arızalar bildiğim kadar motor arıza ışığını yakıyor. Bundan dolayı iptal etmişler diye düşündüm ancak şimdi sizin söyleminize görede ampülün patlamış olma ihtimalide olabilir mi acaba? Kötü niyet aramadan :D Birde eğer gerçekten araç motor lambası yakıyoda o yüzden iptal edilmişse tekrar yaptırmak istemem. Araç çalışırken o ışığı görmek arabadan soğutur beni :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kadir Çarboğa

Sorunu çözdük. Kablo temassızlığı varmış usta kablo ile uğraştı ve sorun çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...