İçeriğe Yönlendir

1000 vs 1600 Rampa Çıkma Performansı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Günaydın. 

Sabahın köründe hanımı anasına bıramak için Tuzlaya gittim. Her zaman kullandığım beleşway paşaköy yolundan sabit 80 km hızla giderken o meşhur Alemdağ rampasını birde Cruze ile çıkmak istedim. 

Sonuç beni çok şaşırttı. Artan tork ve beygirin , sürüş tarzına kattığı değişimi gözler önüne seren harika bir örnek oldu. İlk video Hyundai i10 1.0 LPG. İkinci video ise aynı telefon ile 109 beygirlik Chevrolet Cruze ile çekildi.

İki arabanın kabin gürültüsü arasındaki fark, motor sesi, beygir ve torkun fazlalığı çok güzel gösteriyor. Cruzeda son cümlemdeki sesin değişmesi bile şaşkınlığımı gösteriyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Eski aracim varken,dusuk hacimli aracla yuksek devir konusu açmıştım bi ara.sürekli 4000 5000 devirlerde gitmek gerekiyor ki hiz düşmesin.yoksa yandan vızır vızır millet giderken 90 la yol almak keyifsiz oluyordu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fikri Keleş yazdı:

Eski aracim varken,dusuk hacimli aracla yuksek devir konusu açmıştım bi ara.sürekli 4000 5000 devirlerde gitmek gerekiyor ki hiz düşmesin.yoksa yandan vızır vızır miklet giderken 90 la yol almak keyifsiz oluyordu.

Yaris ne ara satıldı abi. :) 

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Yaris gideli cok oldu sonra 6 ay rio kullandim.

Yaris 1.33 dü ama.o iyi gidiyordu 

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

İ 10 boyuna göre iyi tırmanmış. Benim oyun İ 10'a. Bende 2012, İ 10 otomatik vardı ve çok sağırdı. Yakıt tüketimi Tiguan ile aynıydı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Cihaner Öztürk yazdı:

İ 10 boyuna göre iyi tırmanmış. Benim oyun İ 10'a. Bende 2012, İ 10 otomatik vardı ve çok sağırdı. Yakıt tüketimi Tiguan ile aynıydı.

2012 otomatik i10 üstünde kappa 1.1 motor vardı abi. 4 silindirli ve düz egzantirkli modeldi. 55 beygir olması lazım .Aslında tüketimi az ama düz yolda. Sadece 4 ncü vitesde kilit var. bu nedenle biraz bayır görse kilit atar. Tüketim artar. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir ara otokoç test focusu ile rampa testi yapılmalı, teknoloji ne kadar ilerlermiş fark edilebilir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bir ara otokoç test focusu ile rampa testi yapılmalı, teknoloji ne kadar ilerlermiş fark edilebilir

Avisden personel indirimi ile elektrikli modelleri denemek istiyom abi. günlüğü 350 liradan i3 veriyorlardı. Bütce ayramadım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Avisden personel indirimi ile elektrikli modelleri denemek istiyom abi. günlüğü 350 liradan i3 veriyorlardı. Bütce ayramadım. 

focus bedava

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Size tavsiyem 1.4 egea test edin derim [emoji23][emoji23][emoji23]özellikle rampa testi yapın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...