İçeriğe Yönlendir

Laptop- Kırmızı Dikey Çizgili Siyah Ekran verip Kapanıyor

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

A ve B ram'leri ve A ve B slotları var diyelim.

Önce A ramini A slotda tek deneyin. Sorun çıkarsa B slotuna takın. Yine sorun çıkarsa B ramini A slotunda deneyin. Sorun çıkarda B slotuna alın. Yine sorun çıkarsa ya iki ram de arızalı, ya da sorun ram'lerden kaynaklı değildir.

Bu akşam bunu deneyeyim, çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Bu hatadan sonra bilgisayarı tekrar açtığınızda "grafik işlemci yanıt vermeyi kesti, sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı" tarzında ileti veriyor mu?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Sökmüşken RAM lerin connectorlerini silgi ile silin deneyin. Evet bildiğiniz kursunkalem silgisi.

Ben windows dan olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam. Windows u yeniden yükleyin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
M. Asım Kahraman yazdı:

Bu hatadan sonra bilgisayarı tekrar açtığınızda "grafik işlemci yanıt vermeyi kesti, sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı" tarzında ileti veriyor mu?

Çok nadiren system recovery yapıyor bayaa uzun sürüyor. Tekrar açtığımda windows düzgün bir şekilde kapatılamadı tarzında yazı çıkıyor  normal olarak windowsu başlat seçeneğine basıp bilgisayarı açıyorum.

Muhittin Kaplan yazdı:

Sökmüşken RAM lerin connectorlerini silgi ile silin deneyin. Evet bildiğiniz kursunkalem silgisi.

Ben windows dan olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam. Windows u yeniden yükleyin.

Bi kaç defa sıfırdan format attım, birazdan tekrardan söküp silgi ile sileyim, windowsu yeniden yüklemeyi bilmiyorum ama youtube da videolar buldum onlardan bakarak yapacağım. Yani sizin dediğinize göre mekanik olarak bi bozukluk yok sistem hatası mı ? Bu söylediklerinizi denedikten sonra son çare macunları yenileyeceğiz, hala devam ederse emekliye ayrılacak :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Böyle bir görüntü kayması windows'la alakalı olamaz.

Donanımsal bir sorun olduğu çok net. Yazılımsal değil. %99 ekran kartı sorunlu diyorum. Harici monitör bağlayıp bir de öyle dener misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:
Böyle bir görüntü kayması windows'la alakalı olamaz.
Donanımsal bir sorun olduğu çok net. Yazılımsal değil. %99 ekran kartı sorunlu diyorum. Harici monitör bağlayıp bir de öyle dener misiniz?

Abi tv ekranına mı bağlayayım, şimdi ekran düzeldi. Bekleme anında o şekilde yamuk duruyor, mesela açılış ekranı geldi, sonra bu bozuk ekran geldi, şimdi de startup repair yapıyor. Kendi kendine o şekile girip çıkıyor. Bakalım açılış anında şifre sorarken yine öyle kayacakmı. Demin de öyle oldu. Çok garip1028572087844ad21f4a92d767d2f359.jpgd34cbec1608b2731a80b85c2d92a2f9f.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Tabi, herhangi bir harici ekran olabilir.

Dediğiniz gibi ram'lerin birini çıkardım şuan 2gb ram ile çalıştırıyorum hâlâ sistem onarımı yapıyor açıldığında tekrar deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Saat gece 3 buçuk oldu, sistem düzeltme işlemi bitti, sonra bu şekilde kaldı, yarım saatte bu ekranı bekledim. Yarın iş güç var, çektim fişini. Açık bırakmadım yanar bişe olur. Yarın sabah tekrardan bakacağım.b4e9359be99993d723136e178834f5c9.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ebrar, 

Dell yeni bir notebook piyasaya sürdü. Performansı 5/1 daha yüksek, 3dmark puanı 5300 olan şahane bir bilgisayar. Dell bunun piyasada rekabetçi olmasını istediği için bir önceki modelden 2000 tl daha ucuza Hepsiburada üzerinden sattırıyor. Normalde 11000 tl etiketi olması lazımken 7000 tl etiketle piyasaya sürmüşler. Tavsiye ederim. 

https://www.hepsiburada.com/dell-g515-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-radeon-rx-5600m-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000VZ7N1?magaza=Hepsiburada

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşletim sisteminiz de sorunlu bu arada. SSD kullanıyor muydunuz? Bu kadar süren system recovery'den sonra o işletim sisteminden de hayır beklenmez. Sürekli beklenmeyen kapanışla bu durumda olması da normal tabi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

İşletim sisteminiz de sorunlu bu arada. SSD kullanıyor muydunuz? Bu kadar süren system recovery'den sonra o işletim sisteminden de hayır beklenmez. Sürekli beklenmeyen kapanışla bu durumda olması da normal tabi.

Evet ssd kullanıyorum 640 gb, ramleri çıkarırken bi kaç kere söküp taktım. 

Ali Darbaz yazdı:

Ebrar, 

Dell yeni bir notebook piyasaya sürdü. Performansı 5/1 daha yüksek, 3dmark puanı 5300 olan şahane bir bilgisayar. Dell bunun piyasada rekabetçi olmasını istediği için bir önceki modelden 2000 tl daha ucuza Hepsiburada üzerinden sattırıyor. Normalde 11000 tl etiketi olması lazımken 7000 tl etiketle piyasaya sürmüşler. Tavsiye ederim. 

https://www.hepsiburada.com/dell-g515-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-radeon-rx-5600m-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000VZ7N1?magaza=Hepsiburada

%99 yeni bilgisayar alacağım bundan daha hayır gelmez galiba. Yine son bi kalp masajı yapayım da. Yarı araba parası vereceğiz muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

@Sani Gerşon   Şimdi açtım tam siyah ekrana geçerken f8 den tekrar system repair yaptım 2 3 saniye sürdü tamamlandı dedi, şimdi bellek sorunlarını denetleme yaptım, tekrar windows başlatılıyor çıktı ve yine siyah ekran. :(

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Bir format atin, once windows sorunlarini çözün bence.

Ağ ile güvenli modda çalıştırmayı deniyorum şimdi. Bilgisayar normalde açılıyordu, bu ramleri silgi ile silip taktım komple siyah ekran verdi böyle oldu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ebrar Tüfek yazdı:

Ağ ile güvenli modda çalıştırmayı deniyorum şimdi. Bilgisayar normalde açılıyordu, bu ramleri silgi ile silip taktım komple siyah ekran verdi böyle oldu.

Yok, RAM den olmaz o. O kadar beklenmedik kapanma ile normal bu karşılaştığınız durum. Windows7 biraz dayanıksız bu durumlara.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Yok, RAM den olmaz o. O kadar beklenmedik kapanma ile normal bu karşılaştığınız durum. Windows7 biraz dayanıksız bu durumlara.

Yarın macun değişimi olacak, yeniden windows yüklenecek. Dün belki bi 10 dan fazla bu şekilde kapandı, sök tak çıkar çok yaptım, büyük ihtimal ondan oldu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...