İçeriğe Yönlendir

Bulaşık Makinası

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Selamlar. Bizim çocuk Ankara'da bir üniversitede asistanlığa başlayıp eve geri dönünce eşyaları arka balkona doldurduk. Bulaşık makinasına kafam takıldı. 4 yıl balkonda bekleyecek. Makina tuz dolu durumda. 4 senede ne olur zarar görürmü sormak istedim. Olaki tuz taş keser veya sisteme zarar verir mi?  Bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Hortum ile tuz haznesi taşırılıp çıkarılabilir, sonra makina boş bir kaç kez çalıştırılıp tümüyle bitirilebilir, zaten tuz olmayınca uyarısı veriyor, öylece de anlaşılabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Tuz çok büyük ihtimalle taşlaşacaktır. Eğer makineyi henüz sökmediyseniz hazneyi taşırma yöntemiyle boşaltın ve makineyi 1 defa boş çalıştırın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven

İçini boşaltıp duru yıkama yapıp bırakmak lazım ama 4 yıl uzun süre zamanla pas ve çürümeye maruz kalabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Anlaşıldı, teşekkürler. Çok iş çıktı bana. :(( Balkondan içeri alıp tesisata bağlamam lazım.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Sat gitsin abi bence 4 sene az değil ihtiyaç halinde yenisini alırsın kullanılmayan eşya daha çok yıpranıyor durduğu yerde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Osman Yücel Çetin yazdı:

Sat gitsin abi bence 4 sene az değil ihtiyaç halinde yenisini alırsın kullanılmayan eşya daha çok yıpranıyor durduğu yerde...

Haklısın aslında ama letgo gibi yerlerde öyle çamur insanlar varki lanet olsun diyorsun. Ama İyi fikir 4 sene balkonu da meşgul edecek. Araştırayım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Bulaşığı bilmem ama çamaşır makinemiz 6-7 sene durdu sonra tık demeden çalıştı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Alptuğ Özcan

Merhaba,

Bulaşık makinası ile ilgili yeni konu açmak istemedim. 

2015 yılında aldığımız Hotpoint Ariston marka bulaşık makinası son zamanlarda sıkıntı çıkartmaya başladı.  Programı ayarlayıp başlatıyoruz aklına esince calışıyor canı istemeyince çalışmıyor. Programa başlıyor suyu alıyor sonra duruyor, programa devam edip sonlandırmıyor. Bazen de baştan sona bitiriyor programı.

Hortumları kontrol ettik gelen giden hortumlarda bir sorun yok.

Servis geldi bugün üstün körü bakmış içindeki parçalar tıkanmış olabilir deyip 75 TL'ye bir ilaç verip gitti. Bunu kullanın geçmezse ya motor değişecek ya anakart değişecek demiş. 1600 lira fiyat çekmiş.

Böyle bir sorunla karşılaşan/çözüm bulan var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hata kodu ışığı var mı?

Alptuğ Özcan yazdı:

Programa başlıyor suyu alıyor sonra duruyor,

aynısı bende oldu, başlangıçta suyu pompalıyor aslında, suyu almadan önce tıkanıklık var mı diye kontrol (tüm makinalar yaparmış) pompada sorun varsa/tıkanıklık varsa programa başlamıyor.bendeki de 9 yaşında idi,

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

hata kodu ışığı var mı?

aynısı bende oldu, başlangıçta suyu pompalıyor aslında, suyu almadan önce tıkanıklık var mı diye kontrol (tüm makinalar yaparmış) pompada sorun varsa/tıkanıklık varsa programa başlamıyor.bendeki de 9 yaşında idi,

Yok Çağlar Abi. Bizim makinada ekran yok. Açma/kapama, program seçme ve başlatıp duraklatma tuşu var sadece.

Gelen/giden hortumlarda sıkıntı yok baktık. İnternette izlediğim videolarda söyledikleri pompanın içinde tıkanıklık olabiliyormuş veya içine birşey kaçmış olabiliyormuş. Onu temizleyince düzeldi diyorlar ama açıp bakmak lazım tabi önce

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

Bizim makinada ekran yok. Açma/kapama, program seçme ve başlatıp duraklatma tuşu var sadece.

ekran bende de yoktu, arıza kodunu ışıkları yakıp söndürüp anlatıyor

Alptuğ Özcan yazdı:

videolarda söyledikleri pompanın içinde tıkanıklık olabiliyormuş veya içine birşey kaçmış olabiliyormuş. Onu temizleyince düzeldi diyorlar ama açıp bakmak lazım tabi önce

onları çok denedim, başarısız oldu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Su alıp vermede sorun yoksa beyni söküp beyinciye verebilirsiniz. Belki yapar. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

ekran bende de yoktu, arıza kodunu ışıkları yakıp söndürüp anlatıyor

Valla işin garibi program ilerlemediği zaman sürekli yanıp sönen bir ışık da yok. Uyku moduna geçmiş gibi bekliyor.

Çağlar Bayur yazdı:

onları çok denedim, başarısız oldu

Ben de ümitliydim ama henüz kendim el atmadım.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Su alıp vermede sorun yoksa beyni söküp beyinciye verebilirsiniz. Belki yapar. 

Suyu alıyor takılınca öyle bekliyor. Fiş sök tak 2 gıdıkla suyu da atıyo. Ama program baştan sona kendi başına ilerlemiyor.

Farklı 1 usta daha geldi baktı. O da 900 TL fiyat vermiş.

Makine şuan öylece duruyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...