İçeriğe Yönlendir

Focus Lastik Seçimi

Tamer ÖZEN

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

215/55/R16 Falken Ziex Ze310 Ecorun kullanıyorum yaklaşık 5 aydır. Islak zeminde çok tecrübe etme imkanım olmadı ama kuru zeminde virajlarda yeteri kadar tutunmuyor gibi hissediyorum. Belki de gerçekten limitlerde kullanıyorum virajda. Yol sesi olarak şikayetim yok.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Ünal yazdı:

bu lastik tercih edilirse eğer lastik etiketinde gördüğüm XL ibaresi ve focusun sert süspansiyonlarını düşününce biraz konfordan feragat edilecekmiş gibi hissettim. 

Wetproof da olabilir farketmez. Yakıt artıyor sadece

205/55R16 91H

Islak: A Yakıt : C

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Alptuğ Özcan yazdı:

215/55/R16 Falken Ziex Ze310 Ecorun kullanıyorum yaklaşık 5 aydır. Islak zeminde çok tecrübe etme imkanım olmadı ama kuru zeminde virajlarda yeteri kadar tutunmuyor gibi hissediyorum. Belki de gerçekten limitlerde kullanıyorum virajda. Yol sesi olarak şikayetim yok.

Hafif aşınmış daha iyi tutuyor kuru zeminde. Direksiyon ve yönlendirme daha da iyileşir bir süre sonra.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Evren Erakçora yazdı:

Hafif aşınmış daha iyi tutuyor kuru zeminde. Direksiyon ve yönlendirme daha da iyileşir bir süre sonra.

İnşallah öyle olur. Benim hızımın, yolun aşınmışlık durumunun da etkisi vardır mutlaka

Yorum bağlantısı
Harun Özden
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Doğru ölçü 205/55R16 zaten, 195 taban 15" de var diye biliyorum.

Hankook Ventus Prime3 K125 kullanıyorum, güvenlik ve yakıt eğerleri iyi diye almıştım ama sesli. Bir sonraki lastığım güvenli,  az yakan ve sessiz olacak, 4 sene gürültü çekmek akıl karı değil onu anladım.

Aynı lastiği kullanıyorum bu 3. sezon. Dişleri iyi durumda, çatlak vs. yok. Dik yokuşlarda, kalkışta tutunma sorunları başladı yavaştan. Bu lastik sıcağı seviyor, hava sıcaklığı 15 derece altında iken konfor düşüyor. Fren konusunda ise herhangi bir problem yaşamadım. Ses durumunu (72db) göze alarak almıştım beni çok rahatsız etmiyor. Tabi daha sessiz olsa daha güzel olurdu.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Harun Özden yazdı:

Bu lastik sıcağı seviyor,

Katılıyorum, ben kışlık da kullandığım için sıkıntı yaşamıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal

Lassa Impetus Revo 2+ lastikleri de tavsiye ediyorlar. sınıfındaki en sessiz lastik sanırım.. 205/55/16 için etiketi aşağıda yer almaktadır.

eulabel_6a0a895c-d568-41a0-8b10-58dbb280

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Ünal yazdı:

Lassa Impetus Revo 2+ lastikleri de tavsiye ediyorlar. sınıfındaki en sessiz lastik sanırım.. 205/55/16 için etiketi aşağıda yer almaktadır.

Lassa’nın Greenways ve Driways serileri çıkınca bu lastiğin üretimi sonlandı yeni tarihli olanı bulunmayabilir.

Yorum bağlantısı
Tamer ÖZEN

Lastik ölçüsünü gelen öneriler sonrasında 205*55*16 olarak değiştirdim arkadaşlar.Hepinize teşekkür ederim.Yalnız marka konusunda tam karar veremedim.Şu an üzerinde bridgestone turanz T001 serisi lastik var.Bu marka için ne dersiniz.Biraz sert lastik ama görüşleriniz önemli.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tamer ÖZEN yazdı:

Lastik ölçüsünü gelen öneriler sonrasında 205*55*16 olarak değiştirdim arkadaşlar.Hepinize teşekkür ederim.Yalnız marka konusunda tam karar veremedim.Şu an üzerinde bridgestone turanz T001 serisi lastik var.Bu marka için ne dersiniz.Biraz sert lastik ama görüşleriniz önemli.

Oldukça sessiz ve yol tutuşu güzel (Fiorino'da kullanıyorum). Ben alırken de hemen hemen aynı fiyattı. Sitedeki fiyatı indirimle gayet uygun.

https://www.hepsiburada.com/falken-205-55-r16-91v-ziex-ze310-ecorun-oto-lastik-uretim-2020-p-HBV00000C84NM

Bu lastiği de çok öven oldu.

https://www.hepsiburada.com/sava-205-55r16-91v-intensa-uhp2-binek-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-p-HBV00000T2UN4

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İlk defa a a etiketi gördüm

Bir tane daha var aklımda değil ama bulacam

xtJ9jH.jpg

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Bir tane daha var aklımda değil ama bulacam

Continental EcoContact 6.

Pirelli Cinturato p7 var ama 205/55'ten büyük lastiklerinki A-A.

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Yurdaer Elay yazdı:

Aynen. 205 55 16 ebat için demiştim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Yurdaer Elay yazdı:

Adı geçmişken, Continental reklamını hatırlatmadan geçmeyeyim. Lastik alırken tercih dışı bırakma sebebim.

Bu benim elimden gelen küçük bir şey. Bizim elimizden gelirse büyük bir şey olabilir. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Recep Selim Kaya yazdı:

Adı geçmişken, Continental reklamını hatırlatmadan geçmeyeyim. Lastik alırken tercih dışı bırakma sebebim.

Bu benim elimden gelen küçük bir şey. Bizim elimizden gelirse büyük bir şey olabilir. :good1:

Michelin Primacy 4 alabilir miyiz Recep hocam?Almanya üretimi.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Koray Demir yazdı:

Michelin Primacy 4 alabilir miyiz Recep hocam?Almanya üretimi.

Ben Focus 3 'e Falken aldım. 215/55/16.

Bir sorun yaşamadık şimdiye kadar.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Recep Selim Kaya yazdı:

Primacy 4’ler ciddi ciddi kafamda olumlu şekillenen bir model yazlıklar su koyuyor bu sene.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Recep Selim Kaya yazdı:

Fikrinize saygı duyuyorum.. Elimizden gelen küçük dememeliyiz, karınca da minicik haliyle Nemrut'un ateşine su taşıdı.

Tepki gösterilecek o kadar çok şey var ki aslında.. Yabancı, yerli.. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Koray Demir yazdı:

Primacy 4’ler ciddi ciddi kafamda olumlu şekillenen bir model yazlıklar su koyuyor bu sene.

An itibarıyla Falken ve Michelin arasında fiyat farkı neredeyse 200 TL.

İkisinin de yağmur performansı A.

Yakıt ekonomisi Falken C, Michelin A.

Gürültü Falken 67 dB, Michelin 69 dB.

Elbette tercihler önemli ama yine de düşünülesi bir durum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer ÖZEN

Arkadaşlar uzun araştırmalardan sonra 205*55*16 ebadında Continental premium almaya karar verdim.Tanesi 475 TL.Takma, sibob, balans içinde.Good year eagle sport alacaktım fakat satan bayi bile ıslak zeminlerde kullanımında çok şikayet alıyoruz demesi beni caydırdı.Herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Recep Selim Kaya yazdı:

Birebir aynı araçta aynı kombinasyonu kullanıyorum:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...