İçeriğe Yönlendir

Güzergah Tavsiyesi (Adıyaman - İstanbul)

Ercüment Yıldırım

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım

Yarın sabah yola çıkıcam. Aklımdaki güzergah Adıyaman - Pazarcık - Gaziantep - Osmaniye - Aksaray - Ankara - İstanbul.

Bu güzergahta kararsız kaldığım kısım Adıyaman ile Ankara arası. Kayseri tarafı yol nasıl bilmiyorum. Ordudan geldim gelirken hep dağ yolları ayrılmamış yollardan geçtim yorucu oldu. Kayseri'ye kadar yollar aynıysa sıkıntı olacak biraz. Gaziantep tarafından gidersem yol fena değil bir kısmı ayrılmış bir kısmı ayrılmamış. O kadarı dert değil.

Kayseri'ye kadar yol nasıl bilen varsa yorum yaparsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

navigasyonların en büyük eksiği bence , konfor diye bir seçenek olsa rotada, uzunluğu kısalığı değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
navigasyonların en büyük eksiği bence , konfor diye bir seçenek olsa rotada, uzunluğu kısalığı değil.
Aynen öyle. Beni navigasyon sağolsun ordudan Adıyaman'a Tokat'ın Sivas'ın Malatya'nın dağ yollarından getirdi.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Niyetiniz gezmek ve de güzel yemekler yemek ise Adıyaman > Besni > Araban > Yavuzeli üzerinden Gaziantep ya da Adıyaman > Gölbaşı > Pazarcık > Narlı > Gaziantep yapabilirsiniz. Besni üzeri giderseniz yol biraz daha dolambaçlı olur. Mesafe kısa olsa da süre bazında size çok bir şey kazandırmaz. Gölbaşı - Pazarcık üzerinden giderseniz -varsa- yolcular daha rahat ederler.

Lakin niyetiniz bir gün içerisinde İstanbul'a ulaşmak ise; size tavsiyem sabah mümkün mertebe erken bir saatte yola çıkıp Adıyaman > Gölbaşı > Pazarcık > Narlı > Kahramanmaraş > Göksun > Sarız > Pınarbaşı > Kayseri > Kırşehir > Kaman > Bala > Gölbaşı > Ankara üzerinden Bolu yönüne devam etmeniz şeklinde olur. 

Geçtiğimiz ay kullandığım bu güzergah üzerinden bir tek Göksun ile Sarız arasında kısa bir mesafede yol çalışması vardı ve yol teke düşüyordu. Onun dışında tüneller büyük oranda devreye girmişti. Bu güzergah üzerindeki  taze meyve-sebze satıcıları da ayrıca güzel oluyor...

Kayseri; Kırşehir sonrası Ankara'ya giden iki yoldan Keskin - Kırıkkale güzergahından ilerlerseniz akşam üzerinden sonra Elmadağ sonrası epey bir trafik olabiliyor. Bunun da bilgisini vermiş olayım.

Şimdiden iyi yolculuklar dilerim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Niyetiniz gezmek ve de güzel yemekler yemek ise Adıyaman > Besni > Araban > Yavuzeli üzerinden Gaziantep ya da Adıyaman > Gölbaşı > Pazarcık > Narlı > Gaziantep yapabilirsiniz. Besni üzeri giderseniz yol biraz daha dolambaçlı olur. Mesafe kısa olsa da süre bazında size çok bir şey kazandırmaz. Gölbaşı - Pazarcık üzerinden giderseniz -varsa- yolcular daha rahat ederler.

Lakin niyetiniz bir gün içerisinde İstanbul'a ulaşmak ise; size tavsiyem sabah mümkün mertebe erken bir saatte yola çıkıp Adıyaman > Gölbaşı > Pazarcık > Narlı > Kahramanmaraş > Göksun > Sarız > Pınarbaşı > Kayseri > Kırşehir > Kaman > Bala > Gölbaşı > Ankara üzerinden Bolu yönüne devam etmeniz şeklinde olur. 

Geçtiğimiz ay kullandığım bu güzergah üzerinden bir tek Göksun ile Sarız arasında kısa bir mesafede yol çalışması vardı ve yol teke düşüyordu. Onun dışında tüneller büyük oranda devreye girmişti. Bu güzergah üzerindeki  taze meyve-sebze satıcıları da ayrıca güzel oluyor...

Kayseri; Kırşehir sonrası Ankara'ya giden iki yoldan Keskin - Kırıkkale güzergahından ilerlerseniz akşam üzerinden sonra Elmadağ sonrası epey bir trafik olabiliyor. Bunun da bilgisini vermiş olayım.

Şimdiden iyi yolculuklar dilerim...
Teşekkürler hocam. Eşim hamile olduğu için pek gezelim yiyelim modunda değiliz yoksa bi Gaziantep Tarsus yapasım vardı. Eski güzergahım çok güzel sorunsuz. Ama sizin güzergaha göre 100km daha uzun. Beni düşündüren tek yer Kayseriye kadar olan yol. Dediğiniz gibi sorunsuz ise o güzergahtan da gidebilirim. Yola çıkış saatim tahmini 6 ya da 6 buçuk olduğundan pek oraların trafiğini göreceğimi sanmıyorum.
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Elmadağ sonrası Ankara'nın girişinde sanırım yol çalışması var, bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

En kısa yoldan antep. Antep’ten niğde’ye kadar otoyol, niğde ankara arası da özel otoyol’un bir kısmı açılmış sanırım. Ankara’dan zaten yine otoyolla istanbul daha hızlı ve konforlu bir yol değil mi? 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Adıyaman-Pazarcık-Narlı (otoban giriş)-Ulukışla (otoban çıkış)-yeni özel otoban(eger ulukışlanın devamı ise) - Ankara Gölbaşı otoban giriş- İstanbul

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Kesinlikle. Şehir içi iyi de uzun yolda saçma sapan köy yollarına sokuyor.

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Malatya Kayseri arası yol çok güzel. Belli kesimleri sizi şaşırtabilir, su kanalı veya tretuvar ile bölünmemiş yoldur fakat 5 şerit gibidir. Kayserinin çok güzel bir çevre yolu var, insanın bastıkça basası geliyor. Malatya Adıyaman arasını bir kez kullandım ama hiç hatırlamıyorum 25 yıl olmuş.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Malatya Kayseri arası yol çok güzel. Belli kesimleri sizi şaşırtabilir, su kanalı veya tretuvar ile bölünmemiş yoldur fakat 5 şerit gibidir. Kayserinin çok güzel bir çevre yolu var, insanın bastıkça basası geliyor. Malatya Adıyaman arasını bir kez kullandım ama hiç hatırlamıyorum 25 yıl olmuş.
O 25 yıl önceki yıldan hiçte farklı değil şuan [emoji1]
Adıyaman-Pazarcık-Narlı (otoban giriş)-Ulukışla (otoban çıkış)-yeni özel otoban(eger ulukışlanın devamı ise) - Ankara Gölbaşı otoban giriş- İstanbul
Bu bildiğim yol 1250km diğer güzelgah 1180 civarı. Çok büyük bir fark yok aslında ama diğer yolu söylüyor burdakiler hiç kullandılar mı bilmem
En kısa yoldan antep. Antep’ten niğde’ye kadar otoyol, niğde ankara arası da özel otoyol’un bir kısmı açılmış sanırım. Ankara’dan zaten yine otoyolla istanbul daha hızlı ve konforlu bir yol değil mi? 
Memleketim Şanlıurfa. Yol köyümden evime kadar süper konforlu yol. Ama Adıyaman tarafı biraz sıkıntılı. Malatya'ya kadar ayrılmamış yol. Maraşa kadar da sanırım öyle
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

O 25 yıl önceki yıldan hiçte farklı değil şuan emoji1.pngBu bildiğim yol 1250km diğer güzelgah 1180 civarı. Çok büyük bir fark yok aslında ama diğer yolu söylüyor burdakiler hiç kullandılar mı bilmemMemleketim Şanlıurfa. Yol köyümden evime kadar süper konforlu yol. Ama Adıyaman tarafı biraz sıkıntılı. Malatya'ya kadar ayrılmamış yol. Maraşa kadar da sanırım öyle

1256 km’lik yol yani En iyisidir macera aramıyorsanız. Çünkü Kayseri-Malatya yolu da yorucudur Kahramanmaraş-Kayseri arası da.

Antep’ten otobana girin Niğde’de çıkın sonra Aksaray Ankara Bolu diye gider. Bir Kayserili olarak Kayseri’ye uğramadan gidin bence yani ben Güneydoğu Anadolu bölgesindeki bir ilde olsam öyle yapardım 😁

tarihinde Behlül Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Aradaki mesajları okumadım, ama normal rota Adıyaman - Gölbaşı - Pazarcık - Narlı'dan otobana giriş Adana, Niğde, Ankara üzerinden İstanbul'a kadar otoban.

K.Maraş-Kayseri yolu süreyi uzatır, konforu düşürür.

Adıyaman - Narlı arası da asfalt süper olmasa da duble yol artık.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Aradaki mesajları okumadım, ama normal rota Adıyaman - Gölbaşı - Pazarcık - Narlı'dan otobana giriş Adana, Niğde, Ankara üzerinden İstanbul'a kadar otoban.
Hocam akşam yazsaydınız iyi olurdu. Rezalet yol yetmezmiş gibi birde üstüne ufak bi kaza yaptım yol çalışması olan yerde. Ayna çamurluk tampon değişecek. Boşuna dememişler en iyi yol bildiğin yol diye. Keşke demenin manası yok artık yapacak birşey yok.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ercüment Yıldırım yazdı:
Selim Bilgin yazdı:

Hocam akşam yazsaydınız iyi olurdu. Rezalet yol yetmezmiş gibi birde üstüne ufak bi kaza yaptım yol çalışması olan yerde. Ayna çamurluk tampon değişecek. Boşuna dememişler en iyi yol bildiğin yol diye. Keşke demenin manası yok artık yapacak birşey yok.

Yeni gördüm konuyu, geçmiş olsun, Kayseri üstü mü gittiniz?

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Yeni gördüm konuyu, geçmiş olsun, Kayseri üstü mü gittiniz?
Evet maalesef
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Otoyol varken Kayseri yolunu kullanmak sizi ve aracı yorar. Kahramanmaraş içi Işık fazla çıkışı yapım aşamasında kontrollu geçişler var. Hiç uğraşma Narlı gişelerinden gir yeni açılan yolla Ankara'ya bağlan sonrası belli.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ercüment Yıldırım yazdı:

Geçmiş olsun. Malatya üzerinden mi geçtiniz Kayseriye.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Geçmiş olsun. Malatya üzerinden mi geçtiniz Kayseriye.
Teşekkürler. Maraş üzerinden. Malatya yoluna gitmem Adıyaman Malatya arası çok daha kötü.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Adıyaman'dan çıkıp Malatya'ya dönmek çok mantıksız, hem uzun hem yol kötü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...