İçeriğe Yönlendir

Motul 5 30 Yağ Tavsiyesi

Sinan çelik

Recommended Posts

Sinan çelik

2007  s max 2.0 tdci aracım castrol 5 30 yağ atıyordum Bi kaç kişi motul 5 30 yağı öve öve bitiremedi acaba nasıldır kullanayım mı yoksa castrol e devam edeyim mi arkadaşım benzinli aracına kullandı cok memnun olduğunu motor sesini gözle görülür sekile azalttığını söyledi 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Plasebo etkisidir ikisi de kaliteli yağlar olup sağlıklı motorda hiçbir fark olmaz ses yönünden.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

marka olan bütün yağlar kalitelidir kardeşim. sahte olmasın yeter. yani yağlar arasındaki farkı nasıl anlıyorlar bende çözebilmiş değilim açıkcası. hani övüyorlar ya ne yönden övüyorlar. ses azalma konusu sanki ilk başlarda öyle görünüp sonra yine aynı olduğu görülmesi bence. yani psikolojik.  benim düşüncem. mobil castrol fmy petronas vs. bunlar neticede kaliteli yağlar. aracın onayı olsun yeterli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker
(düzenlendi)

Tek bildiğim yağı bildik yerden almak gerektiği. Castrol ise bayisinden motul ise bayisinden :) Muhtemelen internette dolaşan şu sahte yağlara rastlama işi biraz daha azalır.  Castrol kullanacaksanız karadağ ticaret var castrol bayisi yağ değişimi filtre değişimi de yapıyorlar. Daha önce bir çok kez orada değişim yaptırmıştım. Abdi ipekçi caddesinde yerleri. Ayrıca Yıldırım oto yıkama var. Türkeş bulvarında Mc. donalds yanı çocukluk arkadaşım ben motosikletin ve arabanın yağlarını orada değiştiriyorum. Motul ve Castrol var onda da.

tarihinde Rifat Şeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Evet bütün yağlar kaliteli hoş da illa ki farkları var bence. Cüzi bir farklılık vardır belki ama var illa ki. 

5w30_1l.png?1563881661

Ford’un istediği onaya sahip motül yağı bu olması lazım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sinan çelik yazdı:

castrol 5 30 yağ atıyordum Bi kaç kişi motul 5 30 yağı öve öve bitiremedi

Son değişimde bende eco-nergy kullandım, bir fark göremedim ben focus dizelde.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ben de motul kullandım. Ama bir daha kullanmam. Abartıldığı kadar bir esprisi yok motulun. Seste bir miktar artış var gibi.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

mobil 1 dururken motul vb. tavsiye etmem, doğsan yada baysal civata var trendyol da oradan sipariş edebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Yıllardır tdci focusumda mobil 5&30 kullanırım, bir kere castrol 5&30 kullandım daha sesli çalışmaya başladığını hissettim. Mobil 5&30 candır 🙃

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan çelik yazdı:

Bi kaç kişi motul 5 30 yağı öve öve bitiremedi

distribütörü sosyal medyada çok başarılı bir firma

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Galiba bende veya aracımda bir sıkıntı var buna kanaat getirdim ya da arkadaşların altıncı hissi çok kuvvetli başka marka yağ kullanınca herhangi bir farklılık ya da ses değişimi oluşup oluşmadığını anlayamıyorum, bununla birlikte götürdüğüm markanın bu işin eğitimini almış  uzman ustaları dahi dinlemekle seste değişiklik fark edemiyor.
Not: Benim kulaklar aşırı hassastır.

Bu durum yeni yağ konulmasının olumlu bir etkisi olmasın sakın yahut sırrı nedir arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Şahin2 yazdı:

Yıllardır tdci focusumda mobil 5&30 kullanırım

Üst mesajda da tavsiye edilen Mobil 1 mi kullanıyorsunuz yoksa mobilin tavsiye ettiği Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 modelini mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Üst mesajda da tavsiye edilen Mobil 1 mi kullanıyorsunuz yoksa mobilin tavsiye ettiği Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 modelini mi?

Benimki partikül filtreli değil 2006 model, mobil 3000 kullanıyorum. Sanırım sizinki partikül filtreli

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yok benimki Euro 4 ün son moikan i :) 2008 Aralık üretimi DPF yok. Mobil 1 ESP çok övülüyor da 3000  pek tavsiye eden görmedim forumda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Mobil 1 ESP çok övülüyor da 3000  pek tavsiye eden görmedim forumda.

3000 nin 2 iki tipi var, birisi dpf li. ancak eski model yağ ismi olunca bizim piyasa sevmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yok benimki Euro 4 ün son moikan i :) 2008 Aralık üretimi DPF yok. Mobil 1 ESP çok övülüyor da 3000  pek tavsiye eden görmedim forumda.

Yoo ben söylerim hep ama mobil 1 ile super 3000 aynı ayarda değil. 2010 a kadar ki benzinli fordlarda mobil Super 3000 yeterli o başka.

Dizelde dpf yoksa  mobil1 0w30 koyuyordum ben kısa mesafeli sürüşler nedeniyle

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Dikkat edilmesi gerekenler;
1- Ford Onayı (WSS-913D)
2-Doğru Viskozite (5W30)
2- Orijinal Ürün

Bu üçünü sağlayan herhangi bilindik bir markanın yağını kullanabilirsiniz.
Aralarındaki farkları görmek için, “Technical Data Sheet” diye geçen, teknik içeriğini okuyup kıyaslamak gerekir.
Bunun içinde bazı teknik bilgileri bilmek gerekir.
Kağıt üzerinde aynı olsalar bile, ölçüm metotları arasında fark olabilir.
Motul en iyisi değildir çünkü en iyisi diye bir ihtiyaç yoktur.

Benim şahsen Motul’u tercih etme sebebim, eski ve köklü firma olmasına karşın, “%100 Sentetik” ibaresine sahip olması olurdu.
Çoğu bilindik markada bu ibare yoktur.
“Fully synthetic” ya da “synthetic blend” ibaresini görürüz. Bu ibarelere güvenmem, kelime oyunu içerebilir çünkü. Ucu açık.

Ve son olarak, çoğu dünya devi yağ firmalarının ürünleri gibi bilinmez piyasada.
Dolayısıyla sahtesine rastlamak çok zordur.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ümit Türk yazdı:

yani yağlar arasındaki farkı nasıl anlıyorlar bende çözebilmiş değilim açıkcası.

1.2 tsi jettalarda ilk çalışdırmada zincir sesi olur araç uzun süre park halinde durmuşsa.
Castrol kullanırken bu sesi daha sık ve bir tık daha uzun duyardım(gruptakilerin çoğuda aynısını söylüyor) Motul x clean+ kullandım geçen bakım bahsettiğim ses daha kısa süre ve daha seyrek olmaya başladı.
Yarın yağ bakımı yaptırıcam yine motul x clean+ kullanıcam.

Yağ ile alakalımı yoksa yağ filtresi ile alakalımı bilemiycem. Castrol yağ kullandığımda yağ filtresi bosch'tu motul'a geçince filtre grubunuda mann kullanmaya başladım. Belki onun farkıda olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...