İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

araba almak istesek gerçek fiyatı tespit etmekte gerçekten zor,bu işlerden anlayanlar için bir nebze kolay,fiyatların olgunlaşması için beklemek en iyisi sanırım...

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erdem Bozkurt yazdı:

araba almak istesek gerçek fiyatı tespit etmekte gerçekten zor,bu işlerden anlayanlar için bir nebze kolay,fiyatların olgunlaşması için beklemek en iyisi sanırım...

olgunlaştı aliyim dediğin an bugune göre 20 30 fazla vermen gerekir muhtemelen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bide satan kişi gözüyle yazayım. Arayan çok ama hep Pazarlık. 50 bin yazdım 45 olur mu diyor. Bide söze abi al satci değilim diye başlayanlar var. Sanki al satci Amerikan dinarı teklif ediyor. Kredi cekicemciler var  diyip 1000 lira için anlaşamadıklarim var. Hastam varcilar var.  Arkadaşa Alicazcilar bomba zaten kendi niye aramıyor diyorum. O anlamıyor bana bıraktı diyor :) . E pazarlık sen niye yapiyon o zaman :)

Bize gider miciler var ki onlara parasını veren herkese gider diyorum :) iki mahalle yukardan gelecem abi diyip 3 haftadır buluşamadigim alıcı seni de unutmadım :) ha bide rakamla alakalı abi son kaça olurcular ile diyalog çok ilginç. 49.750 yazmışım. Soruyor kaca olur. Teklifin ne diyorum. Mal senin abi sen bic diyor. Diyorum yazmışım oraya rakam işte sen söyle bakalım pazarlık payı içinde misin yoksa hayal dünyasında mi.  Adam rakam söylemekten korkuyor yüksek mi söyledik acaba diye.

:) İzinde iken iyi eğlence oluyor işte

• Beğen 12
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

resmen şu durumda alan kazanıyor.
Arkadaşımın dayısı aracını sattı evinin yanındaki arsayı almak için, ucuzda bi paraya aldı, üstüne de bir bmw aldı.

6-7 ay sonra bmw yi sattı aldığı paranın 60.000 tl üstüne eski aracını ilanda gördü ve 90.000 üzerine ekleyerek aracını geri aldı. Mercedes bi araçtı  :) 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bide satan kişi gözüyle yazayım. Arayan çok ama hep Pazarlık. 50 bin yazdım 45 olur mu diyor. Bide söze abi al satci değilim diye başlayanlar var. Sanki al satci Amerikan dinarı teklif ediyor. Kredi cekicemciler var  diyip 1000 lira için anlaşamadıklarim var. Hastam varcilar var.  Arkadaşa Alicazcilar bomba zaten kendi niye aramıyor diyorum. O anlamıyor bana bıraktı diyor :) . E pazarlık sen niye yapiyon o zaman :)

Bize gider miciler var ki onlara parasını veren herkese gider diyorum :) iki mahalle yukardan gelecem abi diyip 3 haftadır buluşamadigim alıcı seni de unutmadım :) ha bide rakamla alakalı abi son kaça olurcular ile diyalog çok ilginç. 49.750 yazmışım. Soruyor kaca olur. Teklifin ne diyorum. Mal senin abi sen bic diyor. Diyorum yazmışım oraya rakam işte sen söyle bakalım pazarlık payı içinde misin yoksa hayal dünyasında mi.  Adam rakam söylemekten korkuyor yüksek mi söyledik acaba diye.

ben bu yüzden araba satarken ilana tel yazmıyorum :) ciddi adam mesaj atıyor bir şekilde iş çözülüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ciddi olan bütçesine göre araç tespiti yapar beğendiği araci canlı görür alır gider.  Aynı araçtan 40 bine de var. Onu da arayıp 35 mi teklif ediyorlar anlamıyorum. Pazarlık payının suyu çıkmış. Sonra fiyatlar şişti. İznim bitince bende fiyatı yukseltecem . Bari konuştuğuma değsin iş yerinde arandığımda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam 2 sene önce 5-10 tane dizel+otomatik araç alsaydık köşeydik :D Şaka bir yana gerçekten inanılmaz bir artış var. Gün gün artıyor takip etmek imkansız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Fiyatların hep yükseleceği algısına kapılmak da yanlış zaman her şeyi gösterecek.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bundan 3 ay önce Fulance vardı ilana koydum 96 dan kapı açtım ve fiyatlarda her gün artış oluyordu malum bende artışa gittim ufak ufak ilan bitme süresine 1 gün kala 100 bine satıldı.

Garip bir durum ama alacağım focuc ta uçuyordu zaten araştırma yapmıştım kafamda bir kaç tane vardı bu arada gidip bakıyordum bir tanesini beyendim aracımı satmadan kaparo verdim adama aracımı sattım aynı gün Focus u aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

1,5 yıl önce 116 ya aldığım ikinci el araç 150 oldu, 170 oldu şişti fiyatlar dedim, 190 oldu yok artık pik noktası düşer artık dedim şimdi 220 yazıyorlar.

baldızın 2012 fiestayı 2 ay önce 75 e sattık (Çok temiz ve diri değildi araç) alan adam aynı gün 85 e ilana koydu, 20 gün sonra 88 yaptı ondan da 1 hafta sonra 90 yaptı, iki aydır satamıyor habire fiyat artıyor ama

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sorana ekspetiz atıyom bide tarcanlara gideriz diyor. Bu bir tehdit mi ikinci elde 😛

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

SAtılık Cruze var 90 bin. 

niye satıyorsun :) hele bi dur 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sorana ekspetiz atıyom bide tarcanlara gideriz diyor. Bu bir tehdit mi ikinci elde 😛

tarcanların iyiki bir videosunu izlediler. sanki kendileri pertten araba toplayıp satmadılar mı :):) 

Serkan Karakoca yazdı:

şu an kesinlikle satma zamanı almak içinde hiç acele etmemek gerekli ...

şaka mı bu ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben de alırken orda yaptircaktim. Ama kaprise gelemem. Randevu yok. Gelcen sıraya yazilcan. 5 e kadar sıra gelirse bakacaklar felan.  Gittim başka yerde yaptırdım :) iş onlarda sıra yoktu ama vaad edilenle  ile yaptıkları iş tam uymuyordu. Dyno yapmıyor neymiş yeni araç değilmiş dynoda kalırsa mesul değilmiş yol testi yapıyormus. Dedim kalacaksa burda kalsin aldıktan sonra elimde kalsa daha mı iyi :)

Dynaya girdi çıktı bişi de olmadı 😛

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3 4 araç var takibimde. Piyasasından kopmayayim diye. Sonra rakam duyunca şok geçiriyom

S350. 80 liradan 180 e geldi son yilda

W202 C200 30 dan  100 e geldi 3 senede

W204 c200 70 den 200 e kadar çıktı 2 senede

Focus1 2005 den beri takibimde :) güzel dediğim 70 80 isteniyor 😛

Fiesta sport :) 13 den 40 Lara geldi 3 senede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serkan Karakoca yazdı:

şu an kesinlikle satma zamanı almak içinde hiç acele etmemek gerekli ...

ben öyle yaptım. gazladım gitti. alan da memnunn. mis gibi alışveriş.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

3 4 araç var takibimde. Piyasasından kopmayayim diye. Sonra rakam duyunca şok geçiriyom

S350. 80 liradan 180 e geldi son yilda

W202 C200 30 dan  100 e geldi 3 senede

W204 c200 70 den 200 e kadar çıktı 2 senede

Focus1 2005 den beri takibimde :) güzel dediğim 70 80 isteniyor 😛

Fiesta sport :) 13 den 40 Lara geldi 3 senede

s350 derken? hiçbirzaman 80 bin tl olmadı. s320 bile o para olmadı 2 senedir. w140 ise o başka tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pİyasanın ana sounru şu : bünyemiz enflasyona alışık, resesyon olunda sudan çıkmış balığa dönüyoruz. Buna da alışırız....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Gulkokan yazdı:

Sorum şu
Fabrikalarda üretim var ama neden bayiler de araba yok ?

Kimse %100 vergi vermek istemediği için, ikinci ele yöneliyor artık. O paralara araba alabilecek kaç kişi kaldı ülkemizde...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2020 polo 1.0 tsi liste fiyatı 170 bin benim eski kasa polo 2014 için biçilen değer 120 bin
120 bin veren adam 170 veremez mi ?
Veremiyor maalesef. 50bin dedigin, 2 seneden fazla asgari ücret demek...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sadece artan fiyatlar değil. İstanbul trafiği son alınan kararlar ile uçtu. İki akşamdır normal güzergahımda araç süremez hale geldim. Erken saatlerde yola çıksam bile tatlı mesai sürüşü yapamıyorum artık 

Yorum bağlantısı
Emre Demir

virüsten önce 40 bine verdiğim peugeot 307 şimdi 65 bin 

Sattım , sedan araç bakayım diye ufak tefek aksilikler oldu , araç alma sürecim uzadı ben alamadıkça o fiyatlandı  yarı yarıya zararım oldu 

Başka diyecek bir sözüm yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

ben öyle yaptım. gazladım gitti. alan da memnunn. mis gibi alışveriş.

s350 derken? hiçbirzaman 80 bin tl olmadı. s320 bile o para olmadı 2 senedir. w140 ise o başka tabi.

2003 2004 bı kaç tane vardı favorimde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
(düzenlendi)

2019 10. ayında 118 bin tl ye 2017 focus dizel titanium 37 bin km de satın aldım, çok para vermişsin altın alsaydın dediler, parayı altına yatırsam arabasız kalacaktım,

118 bin tl o tarihde 424 gr altın alıyordu,

424 gr x 468 tl=198.432 tl ediyor bu tarihde

araç şuan 54 bin km de sarı sitede 200 bin tl civarında altınla yarıştı, arabasızda kalmadım,

gidişat iyi değil zaten, karmı ettim tabiki hayır Türk lirasının değer kaybettiğini üzülerek izledim,

yakında Küba gibi klasik arabalara bineriz ve biz bunu hak ediyoruz.

tarihinde Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

arabayı sattım 3 ay ilan süresi var ilandan çekmedim  daha makara şamata yapıyorum sarı sitede :) mesaj atıp arayanlarla :)

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Buda doğru değil. 

Ben araç bakarken bir tane ilan vardı, telefon numarası yok, mesaj atıyorsun dönmüyor. 3 tane mesaj attım okuyor ama cevaplamıyor. Yani satası yok ama oraya koymuş bekliyor. Millet kendine uğras arıyor demekki. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...