İçeriğe Yönlendir

Turknet Üyeliği

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

ttnet kullanıyorduk. genel olarak bağlantı iyiydi. wifi da nadiren kopmalar oluyordu. modem ttnetin veridiği zyxel markalı bir vdsl modemi ve en az 5 senelik.

turknet e geçtik bağlantı hızı aynı hatta daha iyi. ancak wifi da kopmalar oluyor bu gün. modemi resetleyip yeniden kurdum ve bu durum düzeldi. oysaki ilk kurduğumda da düzgündü.

acaba diyorum modem mi miyadını dolduruyor?

ilk kurduğumda akşam hız testinde 30 mbps civaı hız ve 30 ms ping alıyordum. bu akşam 10 mbps ve 40 ms ping vardı. reset den sonra 32 mbps ve 34 ms ping alıyorum. olay nedir? reset neyi düzeltmiş olabilir. kanal ayarı filan mı?

asus modemlerdeki gibi belli saatlerde restart yeteneği olsa ne müthiş olurmuş... 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Modemler her ne kadar problemsiz gorunsede zamanla problem yasatabiliyor..Bence modemi yenilemekte fayda var..

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Modeli aynımıdır bilmiyorum.

TTnetin bana verdiği saklı antenli Zyxel modem 2 sene içerisinde çöpe gitti.

Sorun wifi idi.

En son 2 mt. ye kadar düşmüştü kapsama alanı.

TT den modeminiz bozuldu yenisini verin diye istedim, vermediler.

Asus aldım kurtuldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Superonline ın modeli 4. yılında wi fi sorunu çıkarttı. Yıllardır çalışan wi fi kopmaya sinyal düşüklüğüne başladı, kabloyla bağlayınca çalışıyordu. Aradım değiştirttim sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Zaten kablo ile bagli digiturk ip tv den canavar gibi calisiyorken wifi daki baglantilarin tamami takiliyordu.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bu modemlerin ekonomik ömrü ne kadar?

Bizim evdeki modem 4 yıl falan oldu  internette de sıkıntı olmaya başladı değiştirmek gerekir mi?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yakup Kocaağa

Merhaba arkadaşlar bir hafta öncesine kadar dört yıllık süper online aboneliğimi turknete geçerek bitirdim daha öncesinde telefon ve internet alıyordum Türk nete geçince telefon bağlantım olmadı arıza kaydı bırakıyorum binaınızda problem var diyorlar bir gün öncesine kadar çalışan telefon Türk net geçince neden çalışmasın 100 TL para istiyorlar gelip tamir etmek için ama ben bundan sıkıntı olduğunu düşünmüyorum verdikleri telefon numaramı aradığım zaman bu numara kullanılmamaktadır diye telesekreter bilgisi alıyorum başına gelen var mı yardımcı olacak biri var mı iyi günler

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Sani Gerşon yazdı:

Haddim olmayarak, İstanbul'da operator kalmadı da mı turknet'e geçtiniz :)

Turknet o eski turknet değil artık. @Selçuk Keleş iyi bilir.

niye ya çok mu kötü :) 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Haddim olmayarak, İstanbul'da operator kalmadı da mı turknet'e geçtiniz [emoji4]
Turknet o eski turknet değil artık. [mention=126]Selçuk Keleş[/mention] iyi bilir.

Arkadaşlarım memnundu yaptık bir hata sizin tavsiyeniz var mı?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Apartmanda yaşıyorsaniz turktelekom vdsl cok iyi bir secenek. Site gibi bi yerde iseniz turktelekom ya da superonline fiber sahane. Bunun haricindeki her sey maalesef ki performans sorunu yaratiyor.
Tabii ki bolge bolge biri digerinden daha iyi olabiliyor ama genel olarak turktelekom bakir baglantida gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

ayni alt yapi ayni modemle son 10 yilda 4 adet iss kullandim (ttelekom, ,smileadsl, turk et, millenicom) turknet kadar sorun cikaran insani bezdiren olmadi

kullanirken bezdirdiginin 2 katini iptal ettirirken yasadim. dusunun iptal dilekcesini bu devirde fax disinda kabul etmeyen bi servis saglayici. baska soze gerek duymuyorum

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

teknoloji şans işi,başlangıçta sorun yaşasamda 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum,arkadaşını getir kampanyasından 3-5 ayda ücretsiz kullandım,sorunlar çözülür elbette siz yazışmaya devam edin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

ben yıllardır kullanıyorum, sıkıntım yok çok şükür

hatta 36,2 mbit bağlantı hızımı görünce ıptv elemanı çok şaşırmıştı.

en güzeli de ev telefonu 1000 dk ücretsiz, 

kullanmıyoruz ama çocuklara ulaşmak için bedava ve mükemmel...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Coşku Mert yazdı:

dusunun iptal dilekcesini bu devirde fax disinda kabul etmeyen bi servis saglayici.

amaçları bu işte. Bu devirde faks istiyorlar ki, kimse iptal edemesin :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sani Gerşon yazdı:

D smart da aynısını yaptı azmettim bı kaç günde anca gitti fax:) iadeli taahhütlü posta da kabul ediyorlardi ama Allah var

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

insan kafaya koyduktan sonra telgrafla dahi olsa iptal ettiriyor [emoji4] halbu ki ne gerek var bu kadar ugrastirip negatif etki birakmaya

amaçları bu işte. Bu devirde faks istiyorlar ki, kimse iptal edemesin [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

50 gün internet bağlayamadılar, sürekli kayıt açıyoruz öyle böyle 4 defa ekip yolladılar olmadı. Türk Telekoma başvuru yaptım 3 günde çözüldü, iptal edin dedim onu dahi bin dereden su getirdiler. Dilekçe yolluyorsun hala sözlü onay için arayacaklar deniyor, zaten dilekçeyi ne diye veriyoruz? Üstelik 2 3 defa aramadan da yapmıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Ev telefonumu iptal ettirdim bir iki hafta sonra tekrar başvuruda bulunacağım çözülmezse ikinci ay Ücretsiz olacak ücretsiz hakkını kullandıktan sonra eğer hala devam ederse tamamen iptal ettiricem

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yakup Kocaağa yazdı:

süper online aboneliğimi turknete geçerek bitirdim daha öncesinde telefon ve internet alıyordum Türk nete geçince telefon bağlantım olmadı arıza kaydı bırakıyorum binaınızda problem var diyorlar bir gün öncesine kadar çalışan telefon Türk net geçince neden çalışmasın

superonline eve kadar ethernet kablosu çekip modem üstünden telefon sağlıyor, diğeri eve kadar telefon hattı getiriyor. ben kutuda yerini göstedim buraya bağlanacak diyerek, ilave ücret ödemedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
amaçları bu işte. Bu devirde faks istiyorlar ki, kimse iptal edemesin [emoji4]

Dsmart.
Faks yada bizzat bayiye gideceksin diyor.
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Hepsi aynı, yazılı bir delil olsun diye sanırım faks istiyorlar. Ya da bayiye gidip bizzat kendin imzalıyorsun. Istanbul'dan Ankara'ya taşınıyorken Türksat kablo tv ve Superonline internet iptali için istek oluşturdum, Ankara'da bir bayiye gidip modem teslimi yapıp, belge imzalamıştım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dsmart.
Faks yada bizzat bayiye gideceksin diyor.

milyon tl ceza ödediler hala devam ediyorlar, ne rahat iş

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Benim de bu ay Superbox taahhütüm bitiyor. Turknet'e geçmeyi düşünüyordum ama söylenenlerden sonra kafamdaki ikinci seçenek olan Superbox taahhüt yenileme işine daha sıcak bakmaya başladım şu an :) 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
50 gün internet bağlayamadılar, sürekli kayıt açıyoruz öyle böyle 4 defa ekip yolladılar olmadı. Türk Telekoma başvuru yaptım 3 günde çözüldü, iptal edin dedim onu dahi bin dereden su getirdiler. Dilekçe yolluyorsun hala sözlü onay için arayacaklar deniyor, zaten dilekçeyi ne diye veriyoruz? Üstelik 2 3 defa aramadan da yapmıyorlar. 
türknet ise eğer ben dilekçe yazıp faksladım. 2 gün içinde onaylıyor musunuz diye aradılar kapattılar
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...